Що таке офер в арбітражі і як його правильно обрати?

9 хв.

Від вибору оферу в арбітражі залежить успіх усієї рекламної кампанії. Адже якщо офер поганий – афілейт, скоріше за все, втратить навіть за умови якісної воронки, хорошого крео та великих бюджетів. То ж сьогодні ми розповідаємо, що таке офер, як його правильно обрати та від яких пропозицій від рекламодавців краще триматися якнайдалі.

Що таке офер і які параметри він включає

Офер – це пропозиція про співпрацю від рекламодавця. Якщо говорити простіше, то офер – це товар чи послуга, яку бізнес хоче просунути і готовий за це заплатити гроші.

Саме з вибору оферу починається робота будь-якого вебмайстра. Адже на основі нього будується рекламна стратегія, формується ЦА, робляться креативи та підходи. В офері формується модель оплати за певну дію – CPA. Детальніше про цю модель ви можете прочитати в нашому іншому матеріалі.

Крім того, в офер включають усі потреби рекламодавця – від країни, в якій йому потрібно продати товар, до джерел, з яких рекл хоче отримати трафік. Усе це формує пропозицію, з якою надалі і працює вебмайстер. Далі поговоримо про параметри оферів.

Вертикаль

Перший і ключовий етап формування оферу – це сам товар чи послуга. За цим показником офер може бути білим, сірим чи чорним, залежно від легальності оферу:

  • Білий офер. Повністю легальний товар чи послуга, які можна оформити в будь-якому магазині. Працювати з такими оферами найпростіше, адже для цього не потрібно придумувати шляхи обходу правил рекламних майданчиків абощо.
  • Сірий офер. До цих оферів належать більшість популярних в афілейт сфері вертикалей. Такі офери не порушують закон, але й законослухняними їх не назвеш. До сірих оферів, наприклад, можна віднести ліки для схуднення – всі розуміють, що вони не працюють так. як вказано в рекламі, але й криміналу тут небагато. Або ж ставки на спорт – вони не заборонені законодавством у більшості країн, але й моральна складова бажає бути кращою.
  • Чорний офер. Якщо описати їх коротко – це скам. Під такі офери можуть підпадати виманювання грошей, особистих даних користувачів тощо.

ГЕО

Ще один важливий аспект під час формування оферу – це країна, з якої треба брати трафік. Від цього пункту дуже залежить, який бюджет потрібен вебмайстру для роботи з офером. Усі країни прийнято розділяти на три види, залежно від рівня життя та фінансової спроможності громадян:

  • Tier 1. Країни, де люди заробляють найбільше, живуть найкраще і взагалі вони найщасливіші. Лити на такі країни рекламу найдорожче, адже грошей тут найбільше і конкуренції, відповідно, також.То ж це ГЕО зазвичай забирають собі найдосвідченіші гравці з найбільгими бюджетами.
  • Tier 2. До цього виду належать країни, де населення має середній рівень платоспроможності. Ці ГЕО підходять для людей, які вже набили руку в арбітражі, але ще не мають достатнього бюджету для переходу в Tier 1.
  • Tier 3. У цих країнах рівень платоспроможності населення найменший. Але й вартість реклами тут найнижча. Чудово підійде для новачків, адже з невеликим бюджетом можна отримати досвід та зрозуміти, як працює арбітраж.

Також, існує умовний Tier 4 – це країни, які також мають найменшу платоспроможність, але паралельно із цим і нестабільну політичну ситуацію. Проти цих країн часто вводять санкції і працювати з ними вебмайстрам вкрай не рекомендовано.

Крім того, варто розуміти, що багато досвідчених вебмайстрів з великими бюджетами працюють і на Tier 2 та навіть Tier 3. Ці ГЕО хоч і мають найменшу платоспроможність, але просувати товари там значно простіше. То ж прибути вони можуть принести навіть більше, ніж країни з Tier 1. Досвідчені гравці тут беруть не якістю трафіку, а його кількістю.

Моделі оплати

Від цього аспекту залежить, скільки саме заробить вебмайстер. Адже кожен рекламодавець чи партнерська програма обирає оплату за ту дію, яка найбільше йому вигідна:

  • CPL, або ж cost per lead. У цьому випадку оплата відбувається за лід – це може бути залишений контакт клієнта, реєстрація на сайті чи оформлення заявки на замовлення.
  • CPS чи cost per sale. Цей формат передбачає оплату за виконання цільової дії на сайті чи в додатку рекламодавця. Зазвичай це покупка чи поповнення балансу. Такі дії оплачуються найдорожче, але й лити на них найскладніше.
  • CPI, або ж cost per install. Оплата за встановлення ігор чи додатків.
  • RevShare. Зазвичай ця модель оплати використовується в гемблінг чи беттінг вертикалях. Оплата залежить від суми, яку клієнт витратив (програв) на майданчику.

Джерела трафіку

Рекламодавець може і має право вимагати, щоб трафік йшов з конкретних джерел. Це можуть бути:

  • Соціальні мережі. Facebook, Instagram тощо.
  • Тизери. Гугл-реклама на різноманітних майданчиках у стилі “Вилікувати діабет легко – потрібна лише одна…”, “Цей продукт захищає від усіх хвороб…” тощо. Подібна реклама чудово працює на нутру та Адалт трафік, вона викликає емоцію. Але якість такого трафіку – не найкраща.
  • SEO. Один із найскладніших в отриманні трафік, який натомість є і найбільш довготривалим. Сайт потрібно вивести в топ, що займає багато часу та ресурсів, але в підсумку приносить стабільно заробіток.
  • Push. Трафік, який дає велику конверсію. Полягає в сповіщеннях на телефоні чи ПК, яке має вигляд класичного. Часто сприймається як звичайне повідомлення і юзеру доволі складно відмовитися від того, щоб натиснути і ознайомитися з рекламою. Головна проблема – зібрати базу під такі сповіщення.
  • Email, повідомлення. Тут усе просто – реклама, яка приходить розсилками, має низьку конверсію, але й реалізація доволі проста.

Інші параметри оферів

Крім вказаних раніше, офери можуть містити й іншу інформацію – наприклад, час на прийняття заявки чи холду – вкрай важливий момент для арбітражників, ліміти трафіку на добу тощо. Усе залежить від цілей та вподобань рекламодавця – хто платить за банкет, той і замовляє страви.

Головні помилки під час вибору оферу

Під час пошуку оферу важливо краще обирати не найбільш популярні з них. Причина дуже проста – скоріше за все, їх вже відпрацювали по повній. Крім того, не варто думати, що офери з найвищою оплатою за дію принесуть тобі найбільше ROI – рекли не просто так ставлять високі ставки і скоріше за все, цей офер має своє підводне каміння.

Крім того, під час вибору оферу, звертайте увагу на партнерку – вона має бути достатньо відомою, щоб ви не стали жертвою шейву. Також, перевірте роботу служби підтримки, способів оплати та якість ленду – все це дозволить вам уникнути втрачених клієнтів і, відповідно, злитого бюджету.

Висновки

Робота будь-якого вебмайстра починається з вибору оферу. Це пропозиція рекламодавця клієнтам, або ж у нашому випадку – афілейта. Від типу оферу залежить профіт арбітражника.

Під час вибору оферу варто звернути увагу на вертикаль, ГЕО та модель оплати – це впливає на вашу майбутню рекламну кампанію та необхідний для неї бюджет. Не варто обирати офер, який першим трапився вам на очі. На ринку багато рекламодавців чи партнерок – обирайте відповідально і буде вам ROI.