Що таке CTR в арбітражі та як його підвищити

11 хв.

Страшні абревіатури з англійської, які вираховуються у відсотках або доларах – вічний супутник реклами загалом і арбітражу зокрема. CPA, CPL (SOI і DOI), CPM, CTR – це тільки малий список показників успішності. Арбітражнику кров з носа потрібно за ними стежити та підвищувати, щоб монетизація його зусиль була кращою і ефективнішою.

Сьогодні ми розберемося та дізнаємося:

  • що таке CTR;
  • як його рахувати;
  • яким він має бути;
  • як підвищити CTR.

Що таке CTR

Що таке CTR, вчать у першому класі арбітражників десь між поняттями “вертикаль” і “афілейт”. Тому сильно заблукати в трьох соснах із CTR не вийде – абревіатура розшифровується як Click-through rate. Його можна назвати рейтингом кліків або коефіцієнтом клікабельності.

CTR – це, по суті, коефіцієнт корисної дії конкретного вашого креативу. Він показує співвідношення кліків до переглядів оголошення. Вимірюється у відсотках; у світі рожевих поні та єдинорогів має бути 100%, але в реальності все залежить від вертикалі, вправності арба та вдалості РК. Що привабливіша пропозиція, і якщо вона оптимізована за ГЕО і ЦА, то частіше по ній клікають.

На що впливає CTR

Непосвячений у тему арбітражу, який потрапив на цю сторінку випадково, запитає: а навіщо взагалі цей CTR потрібен і як він допомагає в роботі? Відповідаємо: ця метрика виступає інструментом керівництва рекламною кампанією. Вона допомагає зрозуміти, наскільки насправді чіпляють заклики і картинки, чи потрапляють вони в болі клієнта і чи спонукають до цільової дії.

За допомогою коефіцієнта клікабельності можна:

  • Оцінити РК. Це не головний параметр, але все ж враховувати його зниження варто. Низький коефіцієнт – сигнал, що рекламна кампанія працює гірше, ніж має працювати;
  • Зрозуміти яке крео потрібно оптимізувати. У малоклікабельних офферів, можливо, варто поміняти ключові слова, і тоді вони стануть більш успішними;
  • Порівняти ефективність оголошення. Ті, які працюють найгірше, варто поміняти, прибрати або скоротити в бюджеті.

Коефіцієнт клікабельності впливає на ціну кліка, але не на вартість конверсії. Його не можна вважати прямим показником прибутковості, адже клікати по оголошенню можуть тисячі людей, а здійснювати цільову дію – десятки або одиниці. Наприклад, можна отримати високу клікабельність заголовками на кшталт “З жінки виліз 3-метровий…”, але лідів там буде кіт наплакав.

Як порахувати CTR

Формула розрахунку проста – CTR = (Кількість кліків / Кількість показів) × 100%. Тобто, якщо подивилися на оголошення 1000, а клікнули 10 разів, то показник складе 1%. Цей параметр найчастіше є в кабінетах ведення РК, тому знання як порахувати CTR вручну зазвичай не потрібні.

У більшості випадків цифра відсотка не унормована, адже загального розуміння, яким має бути CTR, немає. Є приблизні цифри сфери реклами та орієнтування на вертикаль арбітражу.

У білому сегменті інтернету своя тусовка. Якщо вірити аудиторській компанії WordStream, то в середньому по палаті Google Ads температура така:

  • У Гугл-пошуку середній коефіцієнт клікабельності дуже високий у сайтів знайомств – 6%. Зачепити на емоцію і клік дуже легко, коли клієнти шукають кохання і ласки. Інші сфери з високим рейтингом кліків у пошукових системах включають пропаганду, автомобілі та подорожі;
  • У Google Display Network найбільш клікані банери – зі сфери нерухомості з показником у 1,06%;

Середній рейтинг кліків у Google-рекламі в усіх галузях становить 3,17% під час пошуку і 0,46% для Google Display Network.

В арбітражі CTR-успіх крео вимірюється особливостями вертикалі та оффера. Параметр також залежить від місця реклами. У пошуку показник 5-10 (причому 10 – це манна небесна), а в контекстно-медійній сітці – 0,5-1%. Значну різниця в цифрах легко пояснити: у пошуці люди вже тепленькі й готові натискати на посилання, адже зацікавлені в тому, що шукають. А ось на банери партнерських оголошень у багатьох розвинулася сліпота – їх буквально виключають з поля зору і не звертають уваги зовсім (явище так і називається – «банерна сліпота»).

До того ж, адблоки теж вдало прибирають рекламні крео з поля зору.

Занадто низький коефіцієнт клікабельності – привід задуматися, а чи все правильно зроблено. Але заганятися тільки на цьому параметрі не варто, адже в аналізі ефективності реклами CTR тільки один з аспектів, до того ж не найважливіший. Важливіша ціна ліда, і якщо він дешевий, то навіть конверсія в 1% може вважатися високою.

Як збільшити CTR

Ламаючи голови над тим, щоб розповісти як збільшити CTR, та ще й зробити його лідогенерувальним, ми прошерстили не один тематичний сайт. І вони, і наш практичний досвід показують, що на величину рейтингу кліків впливають як якість креативу, так і налаштування РК навколо нього.

Що потрібно знати під час налаштування

Правил і вказівок для підвищення коефіцієнту клікабельності при управлінні кампанією не так багато, але кожне з них має значення.

Ми виділили такі:

  1. Більше крео богу крео. Одного-двох для тесту буде недостатньо. Ви не зможете гарантувати, що вони точно зачеплять публіку. Подумавши, що оффер тут не ллється, можна наробити багато помилок, хоча варто було всього-на-всього накреативити ще три, щоб усе запрацювало. Крео має бути 3-5. Конкуренція між ними буде тільки грати на користь, адже допоможе побачити найсильніший варіант, що чіпляє ЦА;
  2. Користуйтеся передбачуваністю людської поведінки. Люди часто витрачають більше під час свят або гучних подій. Новий Рік, Чорна П’ятниця, та навіть вихід нового айфона – крео можна підв’язати до чого завгодно. У такі періоди кліків буде більше і CTR підросте;
  3. Не набридайте рекламою. Контринтуїтивна порада, але якщо в обличчя людині наполегливо щось пхати, то вона не буде в цьому зацікавлена. Згодом часті крео перестануть сприйматися, а потім просто відключать. Добре чіпляє нове – і бажано таке, що нагадує про старе. Абсурдність частого показу помітна на пушах – навіть найнаївніша людина не повірить, що вона вшосте за день отримала подарунок. Оптимальною цифрою буде 1-2 нагадування, не більше. Для особливо унікальної аудиторії можна виставити 1 показ на 3-5 або 7 днів;
  4. Вчасно змінюйте креативи. Однотипні оголошення, з однаковими закликами дуже приїдаються і перестають конвертувати. Успішне крео можна “доїти”, змінюючи елементи, кольори або текст. Заміни раз на тиждень може бути достатньо, щоб тримати пристойний рівень CTR.

Ці правила не ультимативні, але їх використання допоможе значно поліпшити якість і кількість трафіку для оффера.

Якими мають бути крео

Приклад простого та зрозумілого креативу

Арбітражне бачення професіонала підкаже де і яке крео варто застосувати. Утім, для підвищення CTR варто пам’ятати, що:

  • Надихатися креативами потрібно правильно. Якщо щось в інших працює як годинник, то це не гарантія аналогічного результату у вас. Підглянути за допомогою спайсервіса і надихнутися, взявши ідею – не грішно. Але нахабно копіювати — це не тільки недобре, а ще й неефективно. Уявіть ще з десяток таких арбів, які зробили так само – і вже інтернетом гуляють одні й ті самі банери, просто з іншими посиланнями. Користувач сприйматиме їх як одне ціле і просто проігнорує. Виділятися на тлі інших – дуже вигідно в плані підвищення клікабельності;
  • Оголошення має бути простим і зрозумілим. Юзер бачить крео всього 1 секунду, його не варто сильно спантеличувати сенсом показаного або написаного. Усе має зчитуватися з першого погляду. Для цього потрібно відмовитися від дрібних деталей і абстрактних ілюстрацій;
  • Фото зі стоків напружують користувачів. Вихолощені та вилизані фотки відлякують – користувач просто не може асоціювати себе з героями ілюстрацій. Особливу довіру та кращу конвертацію дають фото, максимально схожі на звичайні;
  • Реклама має чіпляти також текстом. Так, втиснутися в короткі форми іноді буває непросто. Утім, через це про AIDA (Attention, Interest, Desire, Action) забувати не варто. Привертаючи увагу, викликаючи інтерес і бажання, а також спонукаючи до дії за допомогою тексту, можна зробити банер більш клікабельним;
  • Цифри дорівнюють фактам. Навіть якщо це не зовсім правда. Включення їх у текст автоматично підвищує довіру до написаного.

Користуючись цими принципами, можна вивести своє крео на високий рівень CTR, а також зробити його більш релевантним для ЦА.

Висновок

CTR – це, безсумнівно, друг арбітражника, який допомагає тримати рекламну кампанію в порядку. Це не головна метрика, та й вона не гарантує тризначних ROI, але забивати на неї не варто.

Завдяки коефіцієнту клікабельності можна зрозуміти, наскільки успішно рухається кожен із креативів і РК загалом. Низьке значення цього параметра може вказати на потребу в оптимізації або змінах. Оперативне реагування на показник CTR допоможе не лити даремно і не спалювати бюджет. Важливо пам’ятати, що висока клікабельність не дорівнює високій конверсії, але вона впливає на ціну кліка.

Утім, не варто зациклюватися тільки на відсотках – CTR має бути інструментом аналізу, а не самоціллю РК. Вдалих проливів і щедрого профіту!