Що таке CPL (Cost Per Lead) в партнерському маркетингу

6 хв.

Партнерський маркетинг має велику кількість моделей оплати за рекламу. Один із найпопулярніших форматів – CPL. Сьогодні розповідаємо, що він означає, чому його так люблять рекламодавці й вебмайстри та дамо кілька прикладів використання.

Бонусом, навчимо вас рахувати вартість ліда – якщо не знаєте, що це таке – радимо вам спершу ознайомитися зі словником арбітражника, де ми пояснюємо всі найпопулярніші терміни в партнерському маркетингу.

Що таке CPL і де він використовується

Термін CPL(Cost Per Lead) використовується в інтернет-маркетингу загалом і в партнерському зокрема. Якщо говорити про загальне поняття, то CPL – це метрика, яка відображає ціну за одного потенційного клієнта

В арбітражі цей термін використовується в дещо іншому значенні. А якщо говорити точніше, то їх два. Перший – це також вартість можливого клієнта, простіше кажучи – за лід. Друге значення – це модель оплати за цього самого ліда.

Приклад: візьмемо турагенство, яке пропонує путівки. Клієнт побачив рекламу, де залишив свої контакти – це може бути електрона пошта чи номер телефону. Він не придбав путівку, але зробив цільову дію, то ж вебмайстер отримує свою оплату.

Як бачимо, цей спосіб оплати простіший, ніж CPA, про який ми писали раніше. Адже тут усе залежить від вебмайстра, який льє трафік, а не продажників у компанії.

Під час роботи по CPL оферам важливо розуміти, як правильно рахувати вартість ліда. Адже це допоможе виявити найбільш ефективні стратегії та усунути найпроблемніші. То ж розповідаємо, як це робити.

Як порахувати CPL?

Насправді формула дуже проста. Потрібно поділити рекламні витрати на кількість отриманих лідів.

Якщо пояснювати на прикладі вже згаданого раніше турагенства. Вебмайстер заливає рекламу на $1000, з якої отримує 100 заявок. Отже, вартість одного ліда – $10. Під час роботи з CPL оферами важливо, щоб вартість ліда була якнайменшою.

Водночас із цим, певної норми вартості ліда не існує. Все залежить від вертикалі, ГЕО та інших нюансів. Якщо для сфери продажу авто $50 – це неймовірний результат, для гембли – звичайний, то для нутри – дуже й дуже поганий. Адже здебільшого він означатиме мінус для вебмайстра.

В який випадках найкраще використовувати CPL?

У партнерському маркетингу CPL зазвичай використовують у тих сферах, де потрібна особиста інформація користувача. Зокрема, це вигідно робити в таких вертикалях:

  • Фінанси. Це можуть бути різноманітні позики, іпотеки, кредити чи будь-які інші послуги з фінансової сфери.
  • Товарний бізнес. Інтернет-магазини, майданчики для продажу товарів тощо.
  • Дейтинг. Сайти для знайомств, різноманітні додатки.
  • Адалт. Товари та послуги 18+
  • Нутра. Товари для схуднення, покращенні імунітету тощо.
  • Освіта. Різноманітні курси, школи, університети, навчання тощо.

Приклад використання CPL в партнерському маркетингу

Як ми вже зазначили, не існує певної норми за вартістю ліда в CPL, то ж розглянемо на прикладі різних вертикалей, як це працює і коли це вигідно.

Наприклад, у вас є офер – товар для схуднення в Бразилії. За кожен лід рекламодавець вам платить $4. Ви витрачаєте на рекламу у Facebook $2000, отримуєте 100 000 переглядів. На лендинг перейшли 10 000 людей, з яких 1000 лишили заявку. У підсумку, ваш CPL складає $2. Ви в плюсі, ROI 100 % і це чудово.

Або ж інший приклад – офер на курси з програмування. Ви витратили на рекламу в Google $5000, отримавши 300 лідів. Відповідно, вартість одного – $16,6. Результат доволі сумнівний, враховуючи, що в цій вертикалі вартість ліда оцінюється від $5 до $20.

Як покращити CPL?

Зазначимо відразу – зробити це можна, просто необхідно дотримуватися кількох ключових правил:

  1. Попрацюй над розумінням цільової аудиторії. Чим краще ви розумієте свою аудиторію, тим більший шанс, що вона буде дійсно цільовою. Це значить, що люди не просто клікнуть на рекламу, а й пройдуть по воронці й залишать контакти.
  2. Лендінг – це важливо. Якщо дизайн лендінгу з оффером жахливий, тексти не переконують чи взагалі мають помилки, а форми не працюють, то конверсії будуть значно ниже. Ваша реклама має змусити лід пройди від початку воронки до її закінчення.
  3. Тести: Не нехтуйте тестуванням своїх креативів та різних форматів медіа. Жоден спортсмен не виходить на поле без попередньої підготовки. Тестування рекламних кампаній – це ваша підготовка.
  4. Додаткові інструменти: На певному етапі арбітражної діяльності ви можете використовувати CRM-системи для більш ефективної роботи з лідами. Ретаргетинг допоможе “дотиснути” тих, хто досі не певен, чи варто купувати ваш товар.

Висновки

CPL в партнерському маркетингу має два значення – вартість ліда та модель оплати за лід, який зробив цільову дію, яка була визначена оферов. Цю модель оплати зазвичай використовують у тих нішах, де важливі контактні дані людини – це може бути освіта, товари, фінанси чи нутра.

Під час роботи із CPL важливо враховувати вартість ліда – це можна зробити, поділивши рекламні витрати на кількість отриманих лідів. Скільки він має коштувати – сказати неможливо, адже все залежить від вертикалі.