Приклади прелендів, як зробити прелендинг

11 хв.

У “червоному океані” ринкової економіки арбітражник має бути хитрим. Інакше йому не вижити. Іноді навіть яскравого та чіпляючого оффера недостатньо для того, щоб відвідувач сайту перетворився на ліда (і з ліда на клієнта відповідно). Але якщо ви новачок у сфері арбітражу, то не поспішайте розчаровуватися і зачиняти ноутбук назавжди: виходи із ситуації вже вигадані до нас.

Один з інструментів, який дає змогу вебмайстру зробити воронку хитрішою – це преленд. Про нього сьогодні і говоримо.

Що таке преленд і навіщо він арбітражнику

Прелендинг, преленд, пре-ленд “прокладка” – проміжна посадкова сторінка, на яку потрапляє потенційний клієнт, перш ніж потрапити на сторінку з кінцевим оффером.

Якщо є оффер і сторінка з оффером, навіщо городити навколо нього щось ще? А для того, щоб підвищити цінність оффера і підвищити до нього інтерес. Тому прокладка і основна сторінка оффера зазвичай ідуть у зв’язці.

Крім підігріву інтересу, сторінка-прокладка слугує таким цілям:

  • Відсіювання нецільового трафіку. Не варто думати, що ваша нецільова аудиторія “а раптом купить”. Ні, не купить. Яким би привабливим не був оффер, але навряд чи представника Tier 1 з Німеччини зацікавить якась нутра від усіх хвороб або магічний амулет, який приносить удачу. А от офер із крипти – можливо. Тому такий трафік краще фільтрувати на преленді;
  • Подача товару з різних сторін. Продавати можна не тільки в лоб, а й через інтерактив (див. розділ нижче), чужий позитивний досвід тощо;
  • Обхід ботів-адміністраторів. Це особливо актуально для вертикалей дейтингу, беттінгу, адалт-трафіку, деяких видів нутри, гемблінгу та іноді геймінгу. Так, Facebook досить жорстко контролює рекламу, і за порушення правил акаунт може опинитися в тіньовому бані або буде заблокований назавжди.

Зрештою, преленд можна використовувати як полігон для обкатки різних способів просування продукту. Подавайте контент у різні способи, використовуйте варіації заголовків і CTA (call to action), варіюйте фото- і відеоконтент. І проливка в плюс буде не за горами.

Структура преленда

Пре-ленд складається з:

  • заголовків, що чіпляють;
  • яскравого фото- та відеоконтенту;
  • можливо, інтерактиву: опитувальників, браузерних ігор, якогось короткого відео про продукт або за темою оффера;
  • обіцянки подарунків, призів і ось цього ось усього при переході за посиланням.

Само собою, якщо ви пообіцяли відвідувачеві сторінки якийсь подарунок, то його потрібно дати. Але зазвичай це працює автоматично: або можна завантажити умовну PDF-ку в один клік, або на пошту прийдуть умовні “7 покрокових інструментів для виправлення сколіозу” – і т. д.

Крім того, обов’язково мають бути:

  • переваги продукту, який пропонується в офері. Сюди ж можна віднести розділ відгуків про продукт – словом, усе, що підтверджує вигоду його придбання;
  • заклик до дії, він же Call To Action.

Причому заклик до дії це не обов’язково “купи”. Це може бути кнопка “дізнатися подробиці”, “отримати знижку” – або та ж “отримати подарунок”.

Коли преленд НЕ потрібен

Можна не заморочуватися над створенням односторінкового прокладки, якщо у нас:

  • простий офер. Наприклад, спорттовари-витратники (вертикаль товарки), мобільний застосунок, який у будь-якому разі доведеться завантажити (вертикаль крипти) etc.;
  • впізнаваний продукт. Репліки Gucci, кава Starbucks, ноутбуки Apple;
  • прогріта аудиторія. Якщо трафік уже й так ллється, то преленд не тільки не потрібен, а ще й може нашкодити, відлякавши лояльну аудиторію.

Іноді самі рекли в оффері вказують, щоб ви в роботі прелендинг не використовували.

Створюємо преленд: про що потрібно подумати перед початком

Перш ніж починати створювати односторінковий прокладку, вам потрібно:

  • Подбати про технічку. Як мінімум заплатити за сайт-конструктор і доменне ім’я. Безкоштовні конструктори використовувати допустимо, але: функціонал безкоштовних конструкторів досить обмежений. Коли і якщо ви захочете масштабуватися, то доведеться все починати з нуля. Краще все-таки мислити наперед і зарегатися на якомусь Wix;
  • Вивчити ЦА. Можна пошерстити спай-сервіси, щоб дізнатися, які креативи використовують конкуренти. І відповідно що цікаво вашій цільовій аудиторії. Головне – навчитися ставити себе на місце потенційного клієнта, відпрацьовувати заперечення, які можуть у нього виникнути (“дорого”, “мені це не потрібно”, “дружина сказала не купувати”) тощо. Це може бути складніше, ніж здається на перший погляд, тому не пошкодуйте часу на вивчення своєї цільової аудиторії;
  • Продумати структуру лендосу. У Гуглі є маса безкоштовних методичок, і вони, як не дивно, працюють. Тому що орієнтуються на патерни людської поведінки, ті, своєю чергою, посилаються на структуру людського мозку, а вона за останню тисячу років змінилася не дуже.

Загалом порядок блоків у пре-ленді виглядає так:

Герой. Головний персонаж. Головне – щоб він був схожий на вашу цільову аудиторію. У рекламі чіпсів це підліток-розгільдяй. У рекламі косметики – молода дівчина, яка хоче мати кращий вигляд. І так далі.

Проблема. У продажах це називається “біль”. Може бути цілком реальним, але давайте будемо відвертими: часто маркетологи і проблему під уже наявний продукт. Приклад – реклама батарейок Duracell із… гірким смаком, щоб діти не тягнули їх до рота. Так, потенційна небезпека існує. Але, по-перше, ніхто не навів статистики летальних випадків від проковтування дітьми батарейок. Або отруєнь при їх облизуванні. А по-друге, діти для багатьох настільки чутлива тема, що навіть цей абзац може викликати обурення. Якщо ви обурюєтеся – вітаємо, ви попалися на гачок. Якщо ви арбітражник – користуйтеся цим інструментом. Він працює.

Помічник. “Авторитет”. Хтось або щось, що повідомило герою про можливе вирішення проблеми – друг, знайомий, мама, подруга. Згадайте рекламу по телевізору, де до жінки, яка страждає від неякісної косметики, приходить подруга і пропонує… косметику якісну. Тому що подруга для неї авторитет.

Чарівну паличку. Наш продукт. Стратегія заробітку в крипті, пігулка від усіх хвороб тощо.

Підсумок. Важлива частина структури ленда, якою не варто нехтувати. Показуємо нашого героя/героїню, який придбав продукт, вирішив проблему і став щасливим. Має бути результат, “до” і “після”.

Спліт-тест. Він же A/B-тестування. Він же тестування гіпотез. Створюємо кілька лендів, які відрізнятимуться за ГЕО, пристроями, характеристиками ЦА тощо. Це потрібно для того, щоб проаналізувати клікабельність і конверсії та відкинути варіанти преленда, які не працюють;

Зв’язки. Це широке поле для креативу, і кожен вебмайстер тут крутить по-своєму. Але є кілька шаблонів, перевірених часом. Перший це “креатив – > сайт-прокладка – > основний лендінг із конверсіями”. Другий – “креатив – > сайт-прокладка – > “сайт рекламодавця”. Вибір шаблону залежатиме від оффера і вертикалі.

Преленд у різних вертикалях

Нутра

Приклад преленда у вертикалі нутри

Якщо у вас вимкнений Адблок, то на деяких сайтах ви могли бачити рекламу на кшталт “Лікарі приховували цей спосіб побороти грибок…”. Ще мова може йти про диво-зцілення, якесь “неймовірне” відкриття вчених або журналістів. Досвідчені арбітражники роблять крео в стилі якогось відомого ЗМІ, беруть скріни зі студій тощо. Але робити це потрібно обережно, щоб не нажити проблем із законом або не потрапити в бан рекламних майданчиків.

Гембла

Головне правило при створенні прелендів у гемблі – як і у всій вертикалі в принципі – не перестаратися. Це аудиторія хоче розваг, так дайте їх! Причому не має значення, цілитеся ви в сорокарічного безробітного, який досі живе з мамою, чи в 25-річного айтішника із зарплатою в 5000$: обидва хочуть відволіктися від повсякденних головняків. Просто підхід до них буде різним.

Крипта

Преленд по крипті. “33-річний мужик ділиться історією як він заробляє 40 тисяч євро щомісяця, працюючи з будь-якої точки світу”

Тут теж про історію успіху: хтось знайшов унікальний спосіб розбагатіти і тепер ділиться ним з усіма охочими. Можна посилатися на авторитетів зі сфери криптоіндустрії, але це складніше: ЦА в крипті доволі полярна, це або досвідчені скептичні навколоайтішники, або умовні безробітні “хом’яки”. Нас цікавлять другі, тому крео мають бути відповідними.

І пам’ятайте: тестувати і ще раз тестувати. Раді, що ви дочитали матеріал до кінця. Залишайтеся з Affbox, попереду ще багато цікавого!