Зламали акаунт телеграм: що робити

10 хв.

Злом акаунта в Телезі — річ неприємна. По-перше, хтось тепер може безлімітно читати ваші листування. Але важливіше те, що з вашого облікового запису всілякі урки (а часто такими справами займаються саме ув’язнені) будуть розводити на гроші людей зі списку ваших контактів. І хтось навіть може на це клюнути.

Сьогодні Affbox розповість що робити, якщо ваш акаунт телеграм зламали і навіщо взагалі шахраї хакають чужі акаунти. Дамо кілька порад як уникнути злому.

Affbox це медіа про партнерський маркетинг. У нас ви можете знайти партнерські програми на вигідних умовах. Також розповідаємо про кожну вертикаль — нутру, гемблу, дейтінг, крипту тощо.

Дисклеймер: налаштування і кроки, викладені нижче, актуальні для смартфонів версії Телеграма станом на кінець жовтня 2024 року. Можливо, у тебе, людино з майбутнього, яка читає цю статтю, інтерфейс уже змінився.

Зламали Телеграм: що робити

Найчастіше про те, що в акаунт у Telegram зайшов хтось «лівий», власнику акаунта повідомляє хтось із його контактів. Мовляв, тобі серйозно потрібні $500 до середи? Щось на кшталт знаменитої «нігерійської принцеси» на пошті, тільки нахабства більше.

Можливо, вас викинуло з акаунта і ви тепер не можете увійти. У листуваннях у вас можуть з’являтися підозрілі чати з підозрілими посиланнями. Усе це може свідчити про те, що акаунт поламали й потрібно щось робити.

Ось кроки, які варто зробити зараз же:

  1. Спробувати авторизуватися з інших пристроїв — планшета, ноутбука, іншого телефона etc. Якщо це не вдається, то зверніться до сапорту;
  2. Якщо це вдається, або якщо ви авторизовані, то перевірте активні сеанси в телезі. Шлях до них такий: налаштування (шестерня праворуч унизу) – – – > активні сеанси. Там є входи з незвичайних місць — наприклад, із Москви? Вітаємо, вас зламали;
  3. Натисніть «завершити всі активні сеанси». Англійською виглядає як Terminate All Other Sessions. Підтвердьте дію;
  4. Поміняйте пароль у телезі. Шлях до зміни пароля: налаштування – – – > Приватність/конфіденційність (Privacy and Security). Введіть поточний пароль і побачите три опції: поміняти поточний пароль, скасувати введення пароля під час авторизації та поміняти запасну пошту.

Після зміни будь-якого з цих налаштувань вам прийде повідомлення в чат під назвою Telegram. У тому числі там має бути попередження, що хтось чужий зайшов у ваш акаунт.

Після цього помоніторьте активність вашого облікового запису: чи не заходив хтось із «Москви» знову?

Майте на увазі, що будь-які активності з відновлення потрібно проводити швидко, тому що шахраї теж їх бачать. Вони ж сидять у вашому акаунті 🙂

Зламали акаунт у телеграмі і я не можу увійти: що робити?

Якщо не виходить увійти з альтернативного пристрою, то пробуйте робити наступне:

1. Пишіть і телефонуйте на акаунт безперервно. Якщо у вас є друг-айтішник, який може допомогти з цим, то взагалі супер. Будь-яка активність подібного роду відволікає шахраїв від розводу ваших контактів на гроші. Найімовірніше, ви в них такий не один, і рано чи пізно їм просто набридне.

Ба більше. Якщо ви кілька разів намагаєтеся увійти в акк і вам це не вдається, то телега автоматично надішле код відновлення на пошту. А далі — див. пункт 2 попереднього розділу. Він ключовий у відновленні доступу до облікового запису.

2. Увімкніть двофакторну аутентифікацію. Це робиться в розділі «налаштування» – – > Приватність/конфіденційність (Privacy and Security) – – – > Двофакторна аутентифікація.

Двофакторна аутентифікація — метод підвищення безпеки входу в акаунт. Фішка в тому, що для авторизації вам знадобиться 2 або більше способи підтвердження вашої особистості. Зазвичай це телефон і пошта. Але не завжди: криптогаманці вимагають введення секретної фрази, криптобіржі іноді запитують фото документів тощо. Усе це допомагає захистити ваші акаунти від несанкціонованого доступу, навіть якщо ваш пароль було скомпрометовано.

Є ще хардкорний спосіб надерти зад шахраям: видалити свій акаунт телеграм. Наприклад, якщо ви змінили місце роботи і вона вже не пов’язана з телеграмом, або якщо з міркувань безпеки перейшли на Signal/WhatsApp.

Як видалити свій акаунт Телеграм: налаштування – – > Приватність/конфіденційність (Privacy and Security) – – – > Автоматично видалити мій акаунт – – – > ВИДАЛИТИ ЗАРАЗ – – – > підтвердити дію.

Цей радикальний метод може не тільки розв’язати вашу проблему зі зломом, а й підняти настрій.

Навіщо шахраї зламують Telegram

Здебільшого заради розводу на гроші. Але не завжди. Залежно від розкрученості облікового запису, ламати облікові записи в телезі можуть для того, щоб:

  1. Розсилати спам і маніпулювати акаунтом у будь-який інший спосіб. Наприклад, усілякі скам-проекти потребують купи акаунтів для фішингу;
  2. Розсилати шкідливе ПЗ. Таким чином, шахраї отримують не одноразову вигоду від крадіжки особистих даних, а можуть стежити за вами і отримувати ваші дані регулярно, залишаючись при цьому в тіні;
  3. Погрожувати та шантажувати. Розповідаючи про те, як вони надішлють делікатну інформацію про вас вашим близьким або вашому роботодавцеві, негідники можуть вимагати з вас грошей.

Фішинг – вид шахрайства, коли зловмисники обманом отримують особисті дані користувача. Паролі, реквізити кредитних карток тощо. – усе це теж може використовуватися для нелегального збагачення.

Як захистити акаунт Телеграм від злому

Тепер ключовий момент: як захистити акаунт від входу з незнайомих пристроїв?

  1. Поміняйте пароль. Зараз. Навіть якщо вас повністю задовольняє поточний, поміняйте на новий, це ніколи не буде зайвим. Новий пароль створіть у генераторі паролів – тут або тут. Пам’ятати ви його не будете, зате ваш акаунт буде захищений. Плюс ще один привід завести сховище паролів і оновити паролі для інших облікових записів;
  2. Перевіряйте поточні сесії в Телеграмі час від часу. На смартфоні їх можна перевірити так: шестерня налаштувань – – – > пристрої (devices). За необхідності тут можна завершити інші сеанси;
  3. Увімкніть, нарешті, двофакторну аутентифікацію! Це ще один рівень безпеки. Для входу в акаунт знадобиться не тільки пароль, а й код, який надсилається на телефон або пошту;
  4. Не переходьте за підозрілими посиланнями. Ще раз: не переходьте за підозрілими посиланнями! Це найчастіша причина злому акаунтів у телезі;
  5. Оновлюйте додаток. Розробники коригують його роботу не просто так;
  6. Не діліться кодами підтвердження. І так очевидно, але в запарі трудових буднів можна помилитися. Наприклад, якщо будете давати доступ до телеграму своїй мамі, щоб вона щось там скинула вам на гугл диск. Не робіть цього, навіть якщо дуже треба. Ніколи і нікому не повідомляйте код, який приходить вам по SMS або в додатку.

Хіба що якщо не готові тут і зараз знести свій акаунт з усіма його багаторічними листуваннями.

Підсумки

Навіщо ламають акаунт у телезі?

Майже завжди злом акаунта в телезі — це чиясь жага наживи. Зловмисники отримують доступ до облікового запису через липові посилання (фішинг) або через занадто простий пароль.

Як дізнатися, що акаунт зламаний?

Ви побачите це за активністю в різних чатах: якщо з’являються повідомлення, яких ви не писали, якщо хтось із ваших контактів повідомляє, що їм надходять незвичні повідомлення з проханням надіслати або «позичити» грошей.

Також вхід із лівого пристрою завжди буде видно в розділі активних сесій.

Що робити, якщо акаунт зламаний?

Закінчити всі активні сесії. Поміняти пароль. Перевіряти активні сесії протягом наступних 5-7 днів. Деталі див. у відповідному розділі цієї статті.

Як уберегти себе від зламу акаунта в телезі?

Якщо коротко, то згенерувати новий випадковий пароль і встановити його для облікового запису. Детальніше – в останньому розділі цієї статті Affbox.

Рекомендуємо прочитати наш гайд по роботі з ChatGPT. Тому що арбітражник, який не використовує у своїй роботі штучний інтелект у 2024 році, це арбітражник, який відстає. Обганяйте конкурентів і лийте тільки в плюс — разом з Affbox. Ми допоможемо завжди.