Як увійти в Business Manager Facebook?

15 хв.

Фахівцю-початківцю властиво ускладнювати просте і спрощувати складне. Арбітражники не виняток Щоб уникнути цих крайнощів, розберемося з Бізнес менеджером – увійти в нього можна за прямим посиланням з подальшою авторизацією за допомогою свого облікового запису Facebook. Якщо він у вас є, то в Business manager facebook реєстрація як додаткова дія не потрібна. Що робити далі, як і для чого – зараз розкладемо по поличках.

Бізнес-менеджер Фейсбук: що це і навіщо це потрібно

Бізнес менеджер фейсбук — де знаходиться? Business Meta Manager – інструмент, за допомогою якого можна керувати всіма інструментами вашого бізнес-акаунта в Meta. Бізнес-акаунт у Meta об’єднує Сторінки Facebook, профілі Instagram, рекламні акаунти та інші компоненти вашої компанії, що дає вам контроль над відповідними дозволами для користувачів. А ще це про безпеку та конфіденційність щодо компонентів вашої організації в екосистемі Meta.

Користування рекламою в інтернеті вимагає комплексного підходу, контролю за змінами – і постійного креативу. Для колективної роботи великих команд і створено Business Manager Facebook, увійти в який можна за прямим посиланням (див. розділ вище) — функціонал, призначений для управління бізнес-сторінками, рекламними кабінетами, акаунтами та рекламними креативами. Крім того, його можливості дають змогу відстежувати статистику рекламних кампаній, надавати доступи й розподіляти ролі між учасниками.

Якщо порівнювати з Facebook Ads Manager, то у Бізнес менеджер фейсбук більше можливостей і функцій. Буде ідеально, якщо інтегруєте ваш Бізнес менеджер з іншими інструментами: Instagram, WhatsApp Business, і, знову ж таки, Ads Manager. До речі, Meta запропонує вам під’єднати профіль Instagram до сторінки Facebook, щоб збільшити охоплення аудиторії, порівнювати статистику на обох платформах, а також керувати повідомленнями й коментарями в одному розділі.

Де розташований Business manager. Вхід і функціонал

  1. Заходимо за посиланням, відкривається вікно Meta Business Suite. Якщо у вас уже є бізнес-сторінка, ви потрапите відразу на неї;
  2. Якщо у вас акаунт у Фейсбуці відсутній — вам запропонують його створити, або у business manager увійти через Інсту. Використовувати свою наявну особисту сторінку теж можна, але краще зробити додатковий профіль, щоб можливе блокування бізнес-сторінки не відбивалося на особистій і навпаки;
  3. Щоб створити “паралельний” акаунт, доведеться трохи схитрувати, тому що фейсбук настійно рекомендує використовувати тільки один-єдиний. Але хіба арбітражник із цим не впорається?
  4. З одного профілю допускається створення не більше двох Facebook Business Manager. Вхід у нього, якщо необхідно більше облікових записів, залишається таким самим, але потрібно буде залучати колег і співробітників. Після створення нового профілю необхідно витратити якийсь час на його фарм та прогрівання: проявіть активність, публікуйте пости, ставте лайки та коментуйте. Зрештою, можна купити додаткові вайти — і не один, а скільки завгодно. З різних гео в тому числі.

Продовжимо.

  • У Бізнес менеджер фейсбук вхід здійснюється за посиланням, яке вище – збережіть його;
  • клікаєте “створити акаунт”;
  • друкуєте назву вашої компанії, свої ім’я та адресу електронної пошти;
  • вводите адресу сайту вашої компанії (за наявності), або посилання на вашу вже існуючу бізнес-сторінку;
  • обираєте мету: реклама свого бізнесу або партнерського;
  • тиснете “відправити”.

Що вам дає функція Бізнес Менеджер у Facebook:

  1. Створення декількох рекламних акаунтів: це можливість формувати окремі рекламні акаунти для кожної кампанії, керувати витратами на рекламу відповідно до переваг і структурувати об’єкти у звітах згідно з цілями рекламних кампаній;
  2. Вибір і фіксація доступу безлічі колег і співробітників: можливість надавати доступ до рекламних акаунтів, сторінок та інших ресурсів на основі заданих ролей, можливість стежити за їхньою активністю;
  3. Отримання статистики та робота з нею. Можливість аналізу ефективності кампаній у різних акаунтах і створення звітів за різними ресурсами та учасниками;
  4. Запит доступу до сторінок або рекламних акаунтів. Можливість запросити доступ до сторінок і рекламних акаунтів клієнтів у ролі рекламодавця або аналітика.

Чи додавати рекламний акаунт

Це можливо, якщо у вас уже є рекламний акаунт, прив’язаний до якоїсь іншої фізособи, і ви хочете прив’язати його до свого Бізнес менеджер.

  • заходите за посиланням;
  • вибираєте потрібну компанію — якщо у вас їх кілька, буде видно весь список;
  • якщо потрібно створити нову — робите за інструкцією вище;
  • зліва тиснете поле “акаунти”, входите в “рекламні акаунти”, натискаєте кнопку “додати”;
  • обираєте потрібне: “додати рекламний акаунт”, “запросити доступ до рекламного акаунта”, “створення рекламного акаунта”.

Цей крок розглянемо детальніше. Перший варіант — “додати” — стосується вже наявного рекламного акаунта, який можна підтягнути та інтегрувати.

За запитом “додати ID рекламного аккаунта” нічого складного немає, на сторінці Ads Manager копіюєте, ну або в адресному рядку, чому б і ні.

Запросити доступ до рекламного акаунта — це коли ви користуєтеся чужим рекламним акаунтом (зрозуміло, за згодою його власника — Affbox поганого не навчить 🙂 ).

Ну а якщо ви вирішили створити з нуля рекламний акаунт, просто обираєте функцію “Створення рекламного акаунта”.

Важливо! Ім’я на Facebook можна змінювати не частіше, ніж раз на 60 днів

Деякі нюанси налаштувань

Перший рівень: люди

Вкрай бажано не ігнорувати наступний крок: серед усіх, кому хочете дозволити користуватися сторінкою, потрібно розподілити рівні доступу.

З вищими рівнями доступу — є можливість призначати адміністраторів та співробітників.

Найбільші права — і, відповідно, обов’язки (одне випливає з іншого і навпаки) мають адміністратори. У них максимально можливий доступ і функціонал: керувати акаунтами, створювати, видаляти й редагувати акаунти та сторінки. Практично як у цивільному праві: користуватися і розпоряджатися.

Саме адмін регулює дозволи та доступи іншим користувачам (співробітникам, партнерам). Саме адмін визначає доступні права і функції для всіх інших.

Адміністратори оформляють фанпейдж, створюють і дають старт рекламним проєктам, відстежують ефективність, роблять чек та інші перевірки роботи.

Адміністраторам доступні статистичні та аналітичні дані рекламної кампанії та інших бізнес-дій: і в Facebook, і в Instagram, і в WhatsApp Business.

У кабінеті рекламного майданчика адміни керують білінгом. Від методів оплати до формування бюджетів.

А ще можуть здійснювати кросинг, тобто взаємний перетин з іншими функціоналом Meta: від Ads Manager до Instagram і WhatsApp Business. Усі ці дії спрямовані на перетворення рекламної сторінки на справжній вайтліст.

Вайтліст — перелік осіб, компаній або активів, які мають право на участь в арбітражному процесі. У контексті нашої статті це ті, у кого є доступ до Facebook BM

Наступний рівень — співробітники

У них є доступ до всієї інформації в налаштуваннях. Основна відмінність від адміністраторів у тому, що співробітники не мають прав редагувати інформацію та налаштування.

Ви можете встановити коло прав та обов’язків співробітників: за які напрямки кожен з них відповідає, причому це може бути і один вектор діяльності співробітника, і два, і більше.

Це наповнення сайту інформаційним змістом: банери, тексти, графічна, звукова, відеоінформація — коротше, робота з контентом. Розміщення, редагування публікацій від імені бізнес-сторінки.

Співробітнику також доступна функція адміністрування різних спільнот. Аналіз обговорення і коментарів, виявлення негативного і небажаного контенту (заборонений — може бути видалений самим фейсбуком, але до цього доводити небажано). Реакція на інші порушення, флуд тощо.

Співробітник, маючи доступ до функції “Реклама”, має можливість генерувати та розміщувати рекламу, і автоматично отримує доступ до розділу “Статистика”. Відстеження інформаційного вмісту, аналіз ефективності тієї чи іншої рекламної кампанії тощо. Мати можливість вивчати конверсію, тобто співвідношення кількості скоєних дій до загальної кількості взаємодій з рекламою: переходи/покази, переходи/реєстрації, реєстрації/депозити.

Важливо: співробітник, який отримав доступ до “Статистики”, не отримує автоматично доступ до “Реклами”.

Співробітники мають можливість (або, якщо ви їм доручите — обов’язок) знайомитися і копіювати дані щодо монетизації. Але в межах такого інструменту як Creator Studio.

Також співробітники мають можливість вивчати, переглядати й експортувати дані щодо лідів.

Наступний рівень: партнери, агентства, підрядники

Тут двостороння функція. Надання можливості запитування у партнерів доступу до їхніх сторінок — і навпаки, надання партнерам доступу до ваших об’єктів. У другому випадку у вкладці “Партнери, з якими можна поділитися об’єктами”, потрібно знайти необхідних контрагентів та клікнути “Додати”.

Керування компанією

Розглянемо деякі основні розділи Бізнес менеджер. Їхній склад і розташування, як і все інше у фейсбуці, потребує моніторингу, тому що інтерфейс постійно змінюється.

Дисклеймер: ми пишемо про те, що актуально на момент публікації статті. У цьому випадку це лютий 2024 року.

Якщо на головній сторінці в меню зліва вибрати “Всі інструменти”, то перед нами відкриваються такі можливості:

  • Залучення аудиторії. Тут і календар маркетолога, і панель управління трансляціями, і інструменти планування інформаційного вмісту;
  • Розміщення реклами. Тут — налаштування аудиторій, розробка оголошень, інші функції. А також вхід в Events Manager і Ads Manager;
  • Зрозуміло, ключовий підрозділ — підрахунок у кабінеті рекламного майданчика, тобто білінг. Тут одним натисканням можна отримати доступ до повної інформації оплати реклами. Звідси можна завантажувати повні звіти з рекламного акаунта і WhatsApp Business;
  • Статистика та звіти. Є спеціальна кнопка “Звіти з реклами”, яка дає можливість створювати звіти (довільно або за допомогою готових шаблонів), зберігати звіти, а також забезпечити автоматичну пересилку звітів на необхідну електронну адресу;
  • Інструмент “Експерименти” надає можливість перевірити, які стратегії призводять до найкращих результатів у рамках усіх рекламних кампаній. Цей розділ об’єднує різні види тестів, даючи змогу проводити A/B-тестування кампаній і вимірювати конверсії та ефективність кожного офера;
  • Функціонал Facebook Attribution допоможе визначити реальну цінність реклами на основі атрибуції даних. Цей інструмент використовує піксель і дає змогу аналізувати кампанії, запущені на платформах Facebook, Instagram, Audience Network і Messenger. Отримані звіти покажуть, як рекламні кампанії впливають на дії користувачів на шляху до реальної покупки і які канали приносять трафік, конверсії та покупки.

Резюмуємо

Рекламним аналітикам та медіабайєрам (ось стаття про те, хто такі медіабайєри) в роботі будуть вельми ефективні перераховані інструменти роботи з рекламою: аналіз, створення, статистика, правки.

Бізнес менеджер фейсбук, увійти в який можна за прямим посиланням, це ефективний інструмент управління рекламним кабінетом Meta з докладним білінгом і ключовими налаштуваннями. І буде незамінним помічником для управління бізнес-акаунтом в контексті організації доступу для співробітників і партнерів, отримання та відстеження статистичних даних. Командам арбітражників, соло-арбітражникам, компаніям та діджитал-агентствам слід вивчати цей інструмент та користуватися ним.

Фейсбук зокрема, і Meta загалом, постійно змінюють і інтерфейс, і функціонал. Тому не забувайте відстежувати зміни. Зрозуміло, для чого Мета це робить: задача будь-якого бізнесу — отримати якомога більше прибутку. Оскільки у вас мета така сама — сподіваємося, що цей матеріал вам допоможе скоротити час і збільшити доходи. Знайти правильні трекери, розвинути афілейт-маркетинг, збільшити апсейли й уникнути помилок. Маючи під рукою інструкцію створення Business manager фейсбук, можна уникати своїх помилок, а вчитися на чужих. Для цього в контексті арбітражу існують спай-сервіси, і якось ми обов’язково розповімо про них докладно.

Зрозуміло, використовувати ChatGPT для отримання актуальної інформації — помилка, тому що станом на зараз цей штучний інтелект використовує дані, які були актуальними до 2021 року. Тому перевіряйте все “в полях”: переходьте в Бізнес-менеджер, вивчайте його функціонал — і тестуйте, тестуйте, тестуйте.

Лийте тільки в плюс! А Affbox із цим допоможе.