Коли мова заходить про максимальну ефективність просування товарів або послуг, багатьом на думку одразу спадає Facebook Ads Manager. І не дарма, адже це один із найпотужніших інструментів для створення, управління та оптимізації рекламних кампаній. Завдяки його широкому спектру можливостей, маркетологи будують успішні SMM-стратегії, а бізнесмени з легкістю масштабують свої компанії.
Саме ці властивості і роблять арбітраж трафіку через Facebook Ads Manager ключовим у стратегії будь-якого сучасного бренду. Адже це не тільки про прямий продаж товарів або послуг, як ви могли б подумати. У правильних руках, ефективне використання арбітражу трафіку залучає і створює цільову аудиторію бренду, конвертуючи її в активних постійних споживачів. Але і це ще далеко не всі можливості інструменту. А ось як працювати з Ads Manager, як увійти і як побудувати успішну рекламну стратегію, ми розповімо в цій статті.
Крім ads manager facebook: вхід і управління, рекомендуємо також ознайомитися з текстом Affbox про те, за які стоп-слова може покарати платформа.
Основи роботи з Facebook Ads Manager
Перш ніж переходити до створення рекламної кампанії, важливо насамперед розібратися, як зайти в Ads Manager Facebook і де він знаходиться. Але перед цим, якщо ви раніше цього не зробили, створіть свій акаунт на Facebook. Після завершення цього кроку, можна переходити до найцікавішого.
Створення рекламного акаунта у Facebook
Для створення рекламного акаунта недостатньо зареєструватися на Facebook. Необхідно окремо створити свою бізнес-сторінку, і тільки після цього ви отримаєте доступ до Facebook Ads Manager. Особистий кабінет якраз і дасть вам змогу ефективно керувати одразу кількома рекламними кампаніями та отримувати детальну аналітику залежно від вашого бізнесу.
Як розібратися в інтерфейсі Facebook Ads Manager?
Позначимо відразу: якщо вам важлива зручність роботи в Адс менеджер, комп’ютерна версія підійде найкраще. Після створення рекламного облікового запису та отримання доступу до Ads Manager Facebook (де знаходиться, інтуїтивно підкаже сам інтерфейс Facebook), складнощів з початковим функціоналом ні в кого зазвичай не виникає. На головній сторінці інструменту можна знайти такі розділи:
- Кампанії (campaigns)
Містить інформацію про створені кампанії, їхні бюджети та загальні налаштування.
- Групи оголошень (ad sets)
Тут ви можете налаштувати параметри таргетингу та бюджету для кожної окремої групи оголошень.
- Оголошення (ads)
Містить деталі за окремими рекламними оголошеннями, включно з креативами, текстом і посиланнями.
Основні можливості Facebook Ads Manager
Налаштування рекламних кампаній – головна функція Ads Manager Facebook. Як знайти інші його корисні особливості? Вони всі додані в налаштування рекламної кампанії. А ось навіщо вони потрібні, ми розповімо просто зараз:
- Таргетування аудиторії
Вибір цільової аудиторії на основі демографічних даних, інтересів і поведінкових факторів.
- Бюджет і графік
Налаштування загального бюджету та розподіл його між різними групами оголошень.
- Звітність та аналітика
Детальна статистика щодо ефективності кампаній, що дає змогу аналізувати ключові показники продуктивності.
- Тестування A/B
Можливість проводити тести для оптимізації рекламних матеріалів і стратегій таргетингу.
- Інтеграція з Pixel
Встановлення та використання пікселя Facebook для відстеження конверсій та оптимізації кампаній.
Створення рекламної кампанії
Хто б що не говорив, а починати без підготовки рекламну кампанію дуже неефективно і затратно за коштами. Перш за все, необхідно чітко визначитися з цільовою аудиторією і показниками KPI в Ads Manager Facebook. Увійти у світ таргетованої реклами, за допомогою цих детально опрацьованих двох аспектів, буде значно простіше.
Але багато маркетологів і бізнесменів цей крок можуть і пропустити, адже, перебуваючи в бізнесі довгу кількість часу, цільова аудиторія та інші важливі деталі вже повністю сформовані. Тому з легкістю можна перейти до найголовнішого питання цієї статті: “Як створити свою успішну рекламну кампанію в Ads Manager?”.
Вибір мети кампанії в Ads Manager
Першим кроком до створення ефективної таргетованої реклами є кнопка “Створити”, після якої одразу ж з’являється невелике поле. Воно пропонує вам обрати мету вашої рекламної кампанії. Для новачків у сфері роботи з Ads Manager Facebook, як знайти і вибрати з першого разу найбільш підходящу мету може бути складно, тому ми склали для вас невеликий гайд:
- Впізнаваність
Ідеальне рішення для приросту впізнаваності бренду на основі обраних інтересів.
- Трафік
Спрямований на залучення користувачів на ваш веб-сайт або в додаток.
- Залученість
Сприяє залученню аудиторії через лайки, коментарі та репости.
- Ліди
Оптимізована для збільшення дій на вашому сайті, таких як покупки, реєстрації та інші конверсії.
- Просування застосунку
Спрямована на скачування і встановлення вашого мобільного застосунку.
- Продажі
Дозволяє показувати оголошення з продуктами і послугами вашого бренду прямо в стрічці потенційних клієнтів.
На наступному кроці вас попросять налаштувати кампанію. Обирайте “ручне налаштування”, бо саме воно дасть вам змогу досягти найкращих показників у кінцевому результаті.
Налаштування групи оголошень
Ви можете запитати: “З якої причини ми пропустили такий важливий етап у роботі з Адс менеджер Фейсбук, як знайти і правильно користуватися A/B-тестуванням або як налаштувати коректні відомості про рекламу?”. Відповідь проста: для більшості бізнесів ці інструменти не потрібні.
Звичайно, якщо ваша ніша більш специфічна, вони можуть бути дуже навіть корисними, але виключно в руках умілого таргетолога. А ми з вами – арбітражники. Тож можете одразу перейти до налаштування групи оголошень, яку ми зараз детально розглянемо на прикладі обраної мети рекламної кампанії “Ліди”, бо це найпопулярніший варіант в Ads Manager.
Що таке “Місце отримання конверсій”?
Цей блок дуже важливий, тому що саме він визначає, куди будуть “падати” ваші потенційні клієнти. Тут немає нічого складного: якщо у вас (читай – вашого рекла) є власний call-центр, ви можете вибрати “Дзвінки”. Якщо ж у вас краще розвинена система обробки замовлень через сайт, то обирайте відповідне місце генерації лідів.
Як налаштувати бюджет і графік?
Завжди важливо тримати в голові правило: “Що вищий бюджет, то вищий відсоток успіху. Але від кількості фінансового вкладу в рекламу 100% успіх рекламної кампанії однозначно не залежить”. Affbox рекомендує почати з цифри 10$ на день протягом тижня, щоб протестувати рекламу (про тестовий тиждень ми ще поговоримо пізніше). Коли ви побачите, що реклама приносить перші суттєві результати, тоді можна починати поступово масштабувати бюджет.
Будьте уважні: якщо ви створюєте більше 1 рекламного оголошення, але при цьому виставили бюджет 10$, то цей бюджет не розподіляється порівну між усіма створеними оголошеннями. Facebook діє з точністю до навпаки: на кожен рекламний креатив припадатиме по 10$.
Рекомендації щодо параметрів аудиторії
Під час роботи з аудиторією ми рекомендуємо вам не використовувати налаштування Advantage+, а сформувати цільову аудиторію самостійно. Визначте ті регіони, де ви хочете показувати рекламу своїх товарів або послуг, а також вік, стать і мову, якою розмовляють ваші потенційні клієнти.
Окрему увагу варто приділити функції детального таргетингу, чи не найкориснішій та найзручнішій особливості Ads Manager. Як зайти в певний ринок з його допомогою? Легко – інструмент допомагає вибрати інтереси та характеристики саме тієї аудиторії, яка вам потрібна. Давайте розглянемо детально на прикладі бізнесу, який зайняв B2B-сегмент у сфері ремонту.
Спочатку необхідно визначити загальні інтереси аудиторії. У даному випадку, це бізнес і підприємництво, тому що бренд працює в B2B-сегменті. Але нам також необхідно звузити аудиторію й уточнити, що саме їй цікаво. Оскільки сфера, в якій працює бренд, – ремонт, то й шукаємо ми клієнтів, яким цікаві дизайн інтер’єру, ремонт тощо.
Порада від Affbox: не змішуйте поведінкові фактори з інтересами під час роботи з детальним таргетингом. Краще налаштувати загальні параметри на інтереси, а звузити – з акцентом на поведінку. Таким чином ви збережете гроші і максимізуєте результат.
Як вибрати місця розміщення реклами?
В даному випадку, тут вже все залежить від вашої цільової аудиторії і як вона до цього була сформована в Facebook Ads Manager. Зайти з рекламою в Instagram, коли у вас аудиторія 54-65 років, буде не таким ефективним рішенням, як вибрати Facebook. І навпаки: якщо у вас аудиторія – це молоді хлопці 18-25 років, то фокусуватися виключно на Facebook, а не на Instagram, буде дуже дорого і марно.
Налаштування рекламного оголошення
Насправді, з усіх раніше описаних етапів цей і найлегший, і найскладніший одночасно. Найлегший тому, що тут не потрібно нічого налаштовувати. А найскладніший тому, що від якісного креативу і тексту залежить 70% успіху.
На цьому етапі ми рекомендуємо вам знайти хорошого SMM-фахівця або дизайнера, а також копірайтера, який професійно вирішить це завдання за вас. Вам залишиться тільки завантажити створений креатив і текст в інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Якщо у вас немає такої можливості, то найкращим рішенням стане Canva – там сотні вже готових шаблонів під найрізноманітніші бізнеси. Поставте свої картинки, додайте свій текст – і класний дизайн для вашої реклами вже готовий. Ну і надихатися Пінтерестом ніхто поки що не забороняв 🙂
Оптимізація рекламних кампаній в Ads Manager та аналітика
Для 100-відсоткового постійного успіху ваших рекламних кампаній недостатньо просто зайти в Ads Manager і натискати на різні кнопки один раз. Це щоденна кропітка робота, яка вимагає мінімум 1 годину роботи щодня.
Що таке тестовий тиждень?
Якщо коротко, у вашої рекламної кампанії є тестовий період, під час якого вона навчається та оптимізується. Він може тривати від 1 до 7 днів, і саме тому дуже важливо обов’язково включити в запланований термін реклами 3-7 тестових днів з меншим бюджетом. За цей час ви зможете значно підвищити ефективність своєї рекламної кампанії, відповівши на 4 важливі запитання:
- Кому мій продукт подобається найбільше? Чоловікам чи жінкам? А якого віку? А якою мовою вони розмовляють?
- Де мій продукт або послуга набирають більше охоплень? У великих містах чи в маленьких? Які саме регіони найбільш корисні для мене?
- На якій платформі реклама зайшла найкраще? Facebook чи Instagram? Пости чи stories?
- Який креатив показав себе краще? Чому?
Щойно ви отримаєте результати з питань вище, вам залишиться тільки впровадити їх у свою рекламну кампанію, а також підняти виставлений бюджет.
Моніторинг ефективності рекламної кампанії
Після тестового тижня регулярна оптимізація на основі ключових показників ефективності (KPI) дуже важлива. Ділимося з вами списком найважливіших показників, що вони дають і навіщо потрібно їх регулярно відстежувати:
- ROAS (повернення на рекламні витрати)
Розраховується як відношення виручки до витрат на рекламу. Високий ROAS вказує на ефективність кампанії, даючи змогу визначити, скільки кожен витрачений долар приносить прибутку.
- CTR (клікабельність)
Відображає відсоток користувачів, які клікнули на ваше рекламне оголошення відносно числа переглядів. Високий CTR свідчить про те, що ваш контент привабливий для аудиторії.
- Показник частоти (frequency)
Скільки разів ваша реклама була показана одному унікальному користувачеві? Висока частота може вказувати на втому аудиторії і необхідність підкрутити рекламну кампанію.
Підіб’ємо підсумки
Починаючи з того, як зайти в Адс менеджер Фейсбук і створити свій бізнес-акаунт, і закінчуючи оптимізацією реклами та використанням KPI, у цій статті ми розглянули всі ключові етапи створення рекламних компаній та ефективного використання Ads Manager.
Якщо ви регулярно перевірятимете та коригуватимете свою рекламу, Facebook Ads Manager стане вашим найкращим помічником для досягнення цілей, розширення впізнаваності бренду та привернення уваги своєї цільової аудиторії. А постійне вдосконалення стратегій і гнучкість у підході тільки зміцнять ваші видатні результати.