Все про залив трафіку з Facebook у 2024 році

11 хв.

Як то кажуть, щось модне, щось вийшло з моди, а щось – вічне. Саме так можна описати Facebook як джерело трафіку в сфері affilate-маркетингу. Навіть попри постійні шторми та нові правила й умови – соціальна мережа залишається ключовою для більшості вебмайстрів й донині. Саме сьогодні розповідаємо про те, як працювати з Facebook Ads – одним із ключових інструментів для роботи будь-якого арбітражника.

Чи актуально лити з Facebook у 2024 році?

Якщо говорити коротко – так. І нехай за нас скажуть цифри. Facebook досі утримує статус найпопулярнішої соціальної мережі у світі. Кількість активних користувачів у ній щомісяця складає 3 мільярди людей. А це, на секундочку, більш ніж третина населення всієї планети. Кількість активних користувачів менша – 1,8 мільярда, але погодьтесь, і цього більш ніж достатньо для того, щоб зібрати вдосталь трафіку.

Робота з Facebook має ряд своїх переваг. Крім величезної аудиторії, платформа також має великий функціонал для таргету, аналогів якому немає в будь-якій іншій соціальній мережі. Крім того, у Facebook доволі простий функціонал, з яким можна порівняно швидко розібратися (це ми зробимо трохи згодом), мережею користується більш-менш платоспроможна аудиторія (якщо порівнювати, наприклад, з TikTik, а для роботи з білими оферами не потрібен великий бюджет.

Безумовно, користування Facebook супроводжують і певні недоліки. І перший та головний – постійні шторми. Meta регулярно оновлює правила користування своїми сервісами, все частіше закручуючи гайки користувачам. І страждають від цього найбільше саме вебмайстри. Крім того, з недоліків можна також відзначити ліміти для білінгів та доволі складну роботу зі службою підтримки – навіть не порушуючи правила, можна отримати проблеми.

Втім, якби все дійсно було б настільки погано, як це декларує Facebook – навряд чи соціальна мережа була б досі настільки популярною серед вебмайстрів. І пояснення тут дуже просте – для компанії Meta та партнерського маркетингу це угода win-win. Адже Facebook втратить дуже великі надходження, якщо перекриє всі гайки для арбітражників.

Вертикалі для заливу з Facebook у 2024 році

Попри вже згадані заборони, заливати трафік з Facebook можна на всі білі та більшість сірих ніш. Зокрема, це:

  • нутра;
  • товарка;
  • фінансові офери;
  • криптовалюта;
  • дейтинг;
  • гемблінг
  • беттінг;
  • геймінг;
  • адалт.

Варто розуміти, що більшість із цих вертикалей заборонені політикою Facebook, але це не заважає арбітражникам заливати на них. Усе залежить від якості акаунту та того, наскільки професійно вебмайстер обходить обмеження.

Як заливати трафік з Facebook на сірі ніші?

Не дарма Facebook вважають однією із найбільш регульованих соціальних мереж – правила користування тут оновлюються регулярно. Якщо вебмайстер порушує правила, то акаунт заблокують у будь-якому разі – питання тільки в тому, наскільки довго акк проживе. За якістю акаунти прийнято розділяти на такі види:

  • Автореги. Найдешевші, але водночас із цим і найменш живучі акаунти. Їх зазвичай реєструє спеціально написана програма.
  • Орендовані акаунти. Такі акаунти мають більший траст, адже беруться у користування в реальних людей. Система довіряє їм до певного моменту, то ж відкрутити на таких акаунтах можна більший бюджет.
  • Брути. Зламані акаунти реальних користувачів. З переваг – їх багато, вони дешеві та мають високий траст. З недоліків – доступ до них можна втратити у будь-яку хвилину.
  • Агентські акаунти. Найбільш трастові аки, вартість яких є найбільшою. На такі акаунти зазвичай немає обмежень по бюджету на день і їх значно рідше банять.
  • ПЗРД-акаунти. Ці облікові записи вже отримували бан від соціальної мережі, після чого їхні власники пройшли перевірку від Facebook, надавши документи, які посвідчують особу. Перші кілька тижнів ці акаунти не заблокують – згодом шанс блокування залежить від того, наскільки обережним є вебмайстер.

Для підвищення довіри, прийнято прогрівати акаунти. Йдеться про імітацію реального користувача, де потрібно ставити лайки, коментувати, репостити публікації та викладати власні. Тобто все те, що робив би справжній юзер Facebook. Скільки саме це потрібно робити – не скаже ніхто. Але чим довше прогрівати акк, тим більше він проживе.

Крім якісного акаунту, для заливу на Facebook вам також знадобляться:

  • Антидетект-браузер.
  • Мобільний проксі
  • Трекер для статистики та клоаки
  • Креативи
  • Фанпейдж
  • Business Manager.

Як користуватися Facebook Ads: покрокова інструкція

Facebook Ads – це рекламний кабінет соціальної мережі. У ньому можна налаштувати рекламу за різноманітними категоріями – від країни чи статі користувачів, до їхніх вподобань та налаштувань. Вибір очевидно великий, але як налаштувати рекламу в Facebook Ads. Якщо дуже коротко, то треба пройти лише 5 етапів:

  1. Налаштування рекламного акаунту
  2. Створення кампанії
  3. Налаштування таргету
  4. Оформлення повідомлення
  5. Модерація

Звучить просто, чи не так? Втім, кожен із цих кроків, безумовно, має підводне каміння. Спробуємо розібратися з кожним із цих етапів.

Налаштування рекламного акаунту

Для початку роботи вам потрібно створити свій рекламний кабінет. Для цього, необхідно авторизуватися на сайті та натиснути на свій аватар. Після чого обрати “Реклама”, “Створити рекламу”. Далі Facebook сам запропонує вам створити рекламний кабінет. Далі вам достатньо буде лише обрати назву та категорію вашого бізнесу.

Створення кампанії

Перед тим, як створити рекламну кампанію, треба обрати мету. І тут варто обирати серед таких категорій: упізнаваність, трафік, взаємодія, ліди, просування додатка чи продажі. Кожна із цілей передбачає різний формат рекламного оголошення та робить прописує окрему стратегію, то ж на цьому етапі варто уважно обрати потрібно категорію.

Після вибору категорії, вказуємо назву кампанії. Далі обираємо, чи плануєте ви проводити тестування. Якщо так – FB запропонує вам створити два оголошення з різними параметрами. Після чого, обираємо, чи плануєте ви оптимізувати бюджет.

Налаштування таргету

На цьому етапі вам необхідно спершу обрати, куди ви плануєте перенаправляти трафік – це може бути сайт, додаток, месенджер. Також, є можливість обрати “Виклики” – в такому разі в оголошенні буде вказаний номер телефону. Після цього, ще раз обираєте ціль кампанії – цього разу вибір є між кількістю переглядів та кліків на кампанію. Також, на цьому етапі потрібно обрати бюджет на день чи на всю кампанію.

Також, вам потрібно обрати аудиторію вашого просування. Серед параметрів – країна проживання, вік, стать, мова, якою розмовляє аудиторія. Також, можна обрати певні специфічні налаштування. Наприклад, власників компаній чи представників певного бізнесу.

Далі зберігаємо всі налаштування і переходимо до вибору місця розміщення. Ви можете вибрати “Автоматично”, в такому разі Facebook сам обере майданчики для розміщення вашої реклами. Якщо ж робити це вручну, то варто обирати між пристроями, на яких буде показане оголошення, платформи, які належать Meta, місце розміщення – як от стрічка новин чи сторіс.

Також, у додаткових налаштуваннях ви можете вказати графік показу оголошення – дні тижня, години тощо. Багато додаткових параметрів також залежать від того, які цілі та показники ви вказали в попередніх пунктах. Після підтвердження усіх змін – зберігаємо та переходимо до наступного етапу.

Оформлення повідомлення

На цьому етапі ви можете обрати формат оголошення – це може бути відео, фото, галерея чи підбірка. Далі завантажуємо ваш креатив та додаємо необхідний текст. Крім того, важливо розуміти, що для одного оголошення можна завантажити різні розміри оголошення. Воно може відрізнятися залежно від того, де саме оголошення буде відображатися.

Далі натискаєте “Опублікувати” й переходите в меню оплати. Тут у вас запитають вашу країну та валюту, в якій буде проведено оплату. Після цього, Facebook попросить вас прив’язати картку – з неї спишеться символічна сума, не хвилюйтесь, вона повернеться на вашу картку протягом певного часу.

Вітаємо, ви створили своє перше оголошення, далі його направлять на модерацію і в разі успішного проходження – її почнуть показувати людям.

Модерація

Коли ваше оголошення успішно пройде модерацію – ви отримаєте сповіщення. Якщо статус “Діє” – модерація пройдена успішно. Якщо ж ви бачите “Помилку в групах оголошень” – перейдіть у групу оголошень та наведіть мишку на статус групи – там ви побачите причину помилки.

Висновки

Facebook продовжує залишатися одним із найбільших джерел трафіку для вебмайстрів. Причин цьому декілька – від найбільшої аудиторії серед усіх соцмереж, до великого вибору інструментів для таргетної реклами.

У Facebook можна лити трафік на більшість популярних вертикалей. Ті, які заборонені майданчиком – рекламувати можна, але варто бути готовим до бану облікових засобів. Для того, щоб цього уникнути, варто підвищувати рівень довіри до акаунту та користуватися додатковими інструментами.