Топ-10 SPY сервісів для відстеження реклами конкурентів

9 хв.

Давайте з початку: що таке spy-сервіс?

Spy-сервіс (Spy в перекладі — шпигунський) — це інструмент, який дає змогу “підглядати” і “шпигувати” за рекламою конкурентів і визначати що вони запускають у конкретних рекламних сітках.

Тобто це база всього масиву рекламних оголошень і офферів, яка в даний момент запущена в конкретному джерелі рекламного трафіку. Спай сервіси призначені для того, щоб визначитися, що наразі в топі, які є актуальні лендінги, креативи. А іноді навіть визначити налаштування рекламної кампанії.

Теоретично існує можливість завантажити і використовувати для себе креативні ідеї конкурентів і навіть їхні односторінкові сайти з формою для покупки. Але це небажано — краще, скориставшись чиїмось вдалим креативом, все-таки його адаптувати під себе.

Іншими словами:

Spy сервіси (вони ж spy tool) — функціонал, що дає змогу арбітражнику бачити актуальні прийоми колег і конкурентів, “бути в темі”. Кожен такий функціонал являє собою весь масив реклами, актуальної зараз або раніше — у конкретному джерелі трафіку: facebook, або на пойсах і пушах. Як відстежити рекламу конкурентів — розберемо далі.

Spy сервіси для арбітражу трафіку

Своєрідна “вітрина”, на якій видно всю базу рекламних оголошень, в обов’язковому порядку підрозділяється за типом трафіку, тому що фейсбучна спайтулка або, наприклад, сервіс для відстеження push-трафіку — зовсім не одне й те саме.

Для роботи арбітражника існують відносно універсальні ресурси, що об’єднують одночасно кілька різних рекламних форматів. Інструмент Adplexity, наприклад, раніше давав можливість “підглядати” за native, push, pops, шпигувати за mobile, e-commerce, carriers, desktop, а також enterprise. Станом на 2024 рік залишилося тільки чотири сфери з перерахованих вище.

Для чого арбітражнику спайтулки? Для початку вистежити чиїсь вдалі лендінги і креативи, які приносять хорошу конвертацію. Потім застосувати їх у своєму бізнесі — зрозуміло, щось змінивши і пристосувавши під свій продукт.

“Кради як художник” — називалася книга сценарного гуру Остіна Клеона; цей крилатий вислів сьогодні можна вважати девізом цифрової ери. У деяких інструментах навіть вбудований функціонал для редагування лендінгів. Утім, зараз у кожного під рукою і нейромережі…

Безкоштовні спай-сервіси найчастіше являють собою демо-версію з дуже обмеженими можливостями. А вже за гроші за передплатою користувач отримує потужний інструментарій, що постійно розвивається і нарощує можливості.

Топ-10 spy-сервісів

  1. AdHeart — на момент написання статті найпопулярніший і універсальний сервіс для роботи з фейсбуком. Вартість підписки 53$ на місяць; це доступ до більш ніж 160 млн. креативів, причому щомісяця додається два-три десятки мільйона нових і актуальних. Швидка поява креативів у спаї. Для гемблінгу — один із найкращих інструментів. Сортування за країнами (гео): понад п’ятдесят мов на вибір;
  2. AdSpy — інструмент для відстеження рекламних баз Facebook та Instagram. Цей сервіс налаштований під бурж (трафік США, Канади, Австралії, частини Європи, тобто англомовний). Вартість на місяць — $149. Оплата можлива банківською картою або ВТС через саппорт. Гео охоплюють практично весь світ, близько 200 держав. Фільтри: за текстом в оголошенні, за ключовим словом, за назвою сторінки, а також URL, вік цільової аудиторії, мова, гео, кількість лайків, партнерська програма тощо;
  3. AdPlexity — спай-сервіс, який за безліччю категорій і критеріїв виявиться одним із найкращих. Почав роботу ще 2008 року, є популярною шпигунською службою і щодо спливаючих і банерів, і оголошень у додатках, і мобільної реклами, і Push тощо. Найбільш вдалі й успішні джерела трафіку можна відстежити через зворотний пошук. Доступна фільтрація за Wi-Fi-провайдером, мобільним оператором; З наданих інструментів можна сформувати свій пакет, тобто не обов’язково купувати підписку одразу на всі види рекламних оголошень. Вартість на місяць — 199$. При придбанні річної підписки надається суттєва знижка. Тrial, на жаль, відсутній.
  4. AdMobiSpy — надає гео-доступ до півсотні країн. Відстежує кілька рекламних форматів, зокрема нативну рекламу, рекламні банери, а також текстову рекламу. Містить п’ятнадцять різних фільтрів, комбінація яких дає можливість єдиним кліком отримувати масивні блоки оголошень із баз;
  5. PowerAdSpy. Сервіс універсальний, дає можливість моніторити рекламні кампанії в соцмережах, Youtube, Google, Ads. Активно використовується для відстеження інсти та фейсбуку. Відразу після реєстрації — на десять днів надається пробний період. Є базовий тариф $49 на місяць, стандартний ($99), преміум ($149), ну і далі в міру зростання вартості дорогоцінних і рідкоземельних металів: платиновий за $249, титаніум $299 і паладіум ($349 на місяць).Гео охоплює півтора десятки найрозвиненіших країн;
  6. AdBeat — ресурс дає можливість відстежити, яка реклама використовується більш ніж у ста двадцяти рекламних сітках. AdBeat, крім платної версії, має і безкоштовну. Зрозуміло, з обмеженим функціоналом: можливість за одну добу здійснити до десяти пошуків по тизерних мережах;
  7. BuzzSumo — це інструмент, дуже корисний під час роботи з social і search. У своєму функціоналі має пошук стратегій, ключі та інші можливості. Надає тридцятиденний тріал;
  8. SEMrush — широко відомий сервіс, незамінний при створенні SEO-шаблонів, пошуку ключів, а також відстеженні рейтингу. Після реєстрації надається на сім днів пробний період;
  9. Anstrex. Цей сервіс вміщує багато мільйонів оголошень із півтора десятка пуш-сіток. За гео-доступом охоплює рекламу з майже ста держав. Містить широкі таргети, дає можливість під час скачування лендінгів попередньо їх відредагувати в зручний вигляд, а після завантажувати з необхідними компонентами (css і js);
  10. Mobidea push spy tool. Це інструмент для відстеження пуш-повідомлень про 20 млн оголошень (зрозуміло, рекламних). Унікальність цього сервісу в тому, що він надає інформацію, яке конкретно джерело push-трафіку найякісніше справляється з конкретним оффером.

Приблизно так виглядає топ сервісів спай на момент підготовки матеріалу (березень 2024 року). Найкращі інструменти вибирали за зручністю, функціональністю, популярністю.

Висновок

Зрозуміло, в динамічному та жорсткому світі онлайн-маркетингу немає чарівних способів і тактик використання отриманих у спай-сервісах даних. Примітивне копіювання вдалої чужої реклами навряд чи принесе відчутний успіх.

Але колосальний обсяг інформації, наданий шпигунськими сервісами, дає можливість провести моніторинг, аналіз, і налаштувати під свої цілі.

Не слід нехтувати моніторингом реклами з інших країн. Ймовірність виявити незвичайний прийом, що чіпляє, — вельми значна.

Потрібно не забувати відстежувати інших офферів у вашій вертикалі. Якщо трапляється вдалий банер або лендінг, його можна підробити і використовувати для себе.

Моніторте й аналізуйте дані в поєднаннях із різними фільтрами.

Підбиваючи підсумки, можемо сказати: користуватися будь-якими інструментами, зокрема спай-сервісами, потрібно користуватися з розумом та винахідливістю.