Так близько і водночас далеко: огляд ГЕО Польща

8 хв.

Affbox продовжує робити огляди перспективних ГЕО для партнерського маркетингу і сьогодні ми вирішили поговорити про таку близьку і водночас далеку для нас країну як Польща.

Адже з одного боку, частково спільна історія та схожа ментальність роблять поляків зрозумілою аудиторію для нас. З іншого боку, протягом останніх 30 років країни мають різну історію розвитку, яку нам треба усвідомлювати під час заливу. То ж давайте розбиратися!

Огляд цільової аудиторії та особливостей ГЕО

Польща – це країна у східній Європі, яка має велику історію – частково навіть спільну з Україною. Втім наразі Польща є однією з найбільш перспективних європейських країн, членом ЄС та НАТО.

У Польщі багато людей вільно володіють не лише англійською – що притаманно країнам Європейського союзу, а й російською та навіть українською – все через велику кількість біженців та мігрантів. Втім, національною мовою Польщі є польска і саме її краще використовувати на креативах. Так не лише значно простіше знайти необхідну польску аудиторію. Але це й значно збільшить вашу конверсію.

Офіційно в Польщі проживає 38 мільйонів людей. Але реальна кількість більша – переважно через вже згаданих мігрантів, а також українських біженців, для яких Польща стала одним з основних хабів у Європі.

Велика концентрація людей саме у великих містах. Крім того, там люди заробляють найбільше. То ж таргет краще налаштовувати на такі міста: Варшава (1,9 млн людей), Краків (понад 900 тисяч людей), Лодзь (понад 700 тисяч людей), Вроцлав (650 тисяч людей), Гданьск (600 тисяч людей), Познань (550 тисяч людей).

Доступ до інтернету в країні має більшість населення. Він доволі дорогий – що притаманно більшості країн ЄС. Однак це не заважає полякам активно ним користуватися. Переважна кількість трафіку в країні – мобільного. А улюблені сервіси – Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Allegro, SnapChat.

Національною валютою в країні є польский злотий, курс його доволі стабільний – наразі 1 доллар коштує 4,10 злотих. Крім того, в країні приймають євро, оскільки Польща є членом Євросоюзу.

Рівень життя у Польщі доволі високий. Середня зарплата в країні – 7000 злотих, або ж $1700. У корінних поляків цей показник ще вище. Найбільші зарплати в країні отримують представники ІТ, а також спеціалісти – серед яких лікарі, менеджери тощо.

Переважна релігія в країні – католицизм, його історично сповідує більшість поляків. Місцеві мешканці порівняно релігійні, неділя в багатьох – вихідний. У цей день вони надають перевагу проводити час з родиною. А тому в цей час краще уникнути великих рекламних кампаній.

Що ще треба знати перед початком заливу на Польщу

Одним із важливих моментів у Польщі є те, що ця країна стрімко розвивається. Втім водночас вона поки що не досягла рівня гегемонів Європейського союзу – таких як Франція чи Іспанія. В країні сильна економіка та стабільний розвиток. Однак це ГЕО достатньо довго було під східним впливом і тому зараз лише наздоганяє втрачене.

За теперішнім рівнем життя польщу відносять до країн з Tier 2, однак за всіма показниками вона впевнено рухається до Tier 1. Цьому сприяють не лише економічні фактори, а й соціальні та суспільно-важливі. Водночас Польща перейняла до себе відому всі бюрократію західних країн, то ж з певними аспектами можуть бути проблеми.

Яку вертикаль обрати для заливу на Польщу

Відразу почнемо з хороших новин – Польща є топовим ГЕО для більшості популярних вертикалей у партнерському маркетингу. То ж з цим проблем виникнути не може. Але давайте розбиратися по-порядку.

Гемблінг та беттінг

Тут все дуже просто – поляки є вкрай азартними, водночас вони багато заробляють та є яскравими фанатами. Головна мотивація поляків у цьому питанні – отримати більше емоцій. А виграш – це в першу чергу приємний бонус, а не спосіб заробітку.

Беттінг в країні взагалі є однією з найпоширеніших вертикалей. Адже в країні є багато видатних спортсменів, які посідають високі сходинки на світовій арені і завдяки цьому залучають ще більшу аудиторію.

Головною зіркою польського спорту є легенда мюнхенської “Баварії”, а наразі нападник каталонської “Барселони” Роберт Левандовський. Наразі футболіст дограє останні роки у професійній кар’єрі, одна продовжує показувати топовий результат. Левандовський – це національна гордість поляків, то ж його використання на креативах – хороший варіант для заливу на беттінг.

Дейтинг

У Польщі дуже сильний родинний інститут, відсоток розставань у країні доволі низький. Поляки поважають ці цінності, то ж у першу чергу зосередженні на пошуку кохання в довгу. Такі білі офери значно краще зайдуть під час заливу. Втім, усі люди – з адалтом також можна тестити зв’язки. Але дуже обережно.

Нутра

У цій вертикалі для Польщі чудово все. Середній вік поляка доволі високий – 43 роки. Це найкраща аудиторія для більшості вертикалей. Адже в цьому віці найвища платоспроможність і водночас виникає багато проблем.

Через згадану раніше бюрократію, потрапити на прийом до лікаря в Польщі доволі складно. А тому люди активно купують різноманітні ліки та БАДи в інтернеті. Найпоширеніші офери – сустави, серце, цукор, чоловіче здоров’я, ожиріння. Крім того, добре підходять засоби для догляду за собою – як для жінок, так і для чоловіків.

Товарка

Тут доволі коротко – поляки не бояться купувати в інтернеті. Ба більше, вони надають перевагу саме такому виду шопінгу. То ж просування різноманітних маркетплейсів чи окремих товарів – доволі непоганий варіант для Польщі.

Крипта

У Польщі про крипту знає велика кількість населення. Як ми вже відзначили, хоч Польща і розвинута країна, однак до рівня європейських гігантів поки що не дотягує. Але місцеве населення заробляє непогані гроші й готове їх інвестувати, аби дорости до рівня своїх сусідів. І крипта – одна з можливостей для такого інвестування.

Замість висновків

Польща – це цікаве ГЕО для партнерського маркетингу. Вона перспективна майже для всіх вертикалей. Місцеве населення стабільно заробляє, що дозволяє людям купувати все для них необхідне. Сама ж країна показує стабільність та високий зріст, що також сприяє цим самим витратам – люди впевнені у завтрашньому дні, то ж можуть собі дозволити зайві покупки.

Вартість трафіку в Польщі не найдешевша, однак і цінність його також доволі висока. То ж новачкам перед заливом краще “набити руку” на інших країнах. Втім, це ГЕО може бути хорошим варіантом під час переходу з Tier 3 до Tier 1. І сподіваємося, що наш огляд вам з цим допоможе!