СКІЛЬКИ ПЛАТИТЬ YOUTUBE ЗА 1000 ПЕРЕГЛЯДІВ У 2024 РОЦІ?

20 хв.

YouTube – це відеосервіс, яким у 2023 році користувалися 2,68 мільярда людей з усього світу. Щодня на сайт заходять 122 мільйони глядачів! Найбільша кількість активних користувачів знаходиться в США, Індії та Бразилії. В Україні кількість шанувальників цієї соціальної мережі з кожним роком зростає.

Немає нічого дивного у тому, що YouTube став місцем роботи для представників багатьох професій – від психологів, викладачів іноземних мов і бізнес-тренерів до екстрасенсів та езотериків (астрологів, нумерологів, тарологів), які постійно ведуть свої канали.

Скільки і як заробляє популярний блогер? Скільки коштує 1 перегляд на Ютубі? Вартість переглядів і якість контенту – як вони співвідносяться? Відповіді на ці та багато інших питань ви отримаєте, уважно прочитавши нашу статтю.

Чи платять гроші за перегляди на ютубі?

Якби хто-небудь сказав 10 років тому, що YouTuber стане самодостатньою професією, яка приноситиме творцям мільйонні доходи, багато хто не повірив би. Розсміялися, покрутили пальцем біля скроні й порадили не марнувати час на дурниці…

Адже раніше Ютуб був виключно розважальним порталом, де просто проводили час і спілкувалися люди зі схожими інтересами.

Сьогодні Ютуб це успішний бізнес, який будується на комунікації з клієнтом через контент. Останній має знаходити відгук в аудиторії.

Потенціал цього інтернет-майданчика вже досить відомий, але ще не повністю освоєний. Однак більшість людей зрозуміли, як ютуб платить за перегляди. Вони усвідомили, що ютуб-блогер – не менш важлива і грошова професія, ніж касир у банку, бухгалтер або лікар.

Зростання YouTube-індустрії вражає, і ці цифри говорять самі за себе. Дедалі більше компаній готові інвестувати у відеорекламу. Завдяки розвитку впливового маркетингу ютубери отримують більше можливостей для монетизації свого контенту. За такого зростання можна з упевненістю сказати, що робота YouTube-блогером може стати вигідним вибором кар’єри для тих, хто відданий своїй справі та готовий вкластися в роботу зі створення привабливого контенту.

Відеоблогінг – це надзвичайно творча робота, яка вимагає нестандартного підходу, цілеспрямованості, терпіння та часу. Власник каналу (і\або його помічники) працює над фільмуванням, монтажем, публікацією та оформленням своїх відеоматеріалів щодня. Часто у нього зайнятий цілий робочий день.

Оплату ютубер отримує відповідну, яка винагороджує його витрачений час і зусилля. Крім розкрутки свого бренду, продажу власних товарів або послуг, отримання донатів, приємним бонусом за активність користувачів стає плата за перегляди ютуб. Адже цей сервіс готовий платити творцям за якісний відеоконтент. Успішні блогери можуть розраховувати на реальний заробіток від 1500 до 30 000 доларів на місяць. І це не межа…

За що платить ютуб?

Ютубери можуть заробляти на перегляді створених ними відео, запуску реклами в AdSense і на додаткових діях. YouTube охочіше нагороджує авторів, які публікують контент регулярно, хоча б раз на день.

AdSense – рекламна служба Google, яка розміщує на різних веб-сайтах, включно з YouTube:

  • оголошення з можливістю пропуску (через 5 секунд);
  • оголошення без можливості пропуску (тривалістю 15-20 секунд);
  • рекламні заставки, банери (до 6 секунд на початку відео);
  • оголошення, що накладаються (тільки текстовий банер);
  • реклама поспіль (для відео тривалістю понад 5 хвилин).

Ці оголошення будуть по-різному відображатися і будуть розміщені до, в середині або після відеоконтенту. Оскільки ці налаштування впливають на рівень залученості, вони також призведуть до різних виплат за ціною за тисячу показів.

Якщо користувачі, які переглядають відео, натискають на відображуване оголошення, його творець отримуватиме певну суму за кожен клік. Рейтинг кліків (CTR) – скільки людей переглядають оголошення порівняно з тим, скільки людей насправді натискають на нього. CTR = (кількість кліків / кількість переглядів/показів) x 100.

Це частина суми, яку Google стягує за це оголошення.

Рівень доходу від AdSense на Ютубі залежить від кількох факторів:

  • тип реклами;
  • бюджет рекламодавця;
  • інтерес аудиторії до теми реклами.

Ставка AdSense за поодинокі кліки визначається конкурентністю ніші, якістю каналу і сайту, на який будуть переходити користувачі з цього оголошення. Якщо якість YouTube-каналу і веб-сайту висока, оголошення напевно займе високі позиції в AdSense. Тоді один клік може коштувати від кількох центів до кількох доларів.

Якщо рекламодавці конкурують один з одним, ставок за рекламу на YouTube буде більше, що призведе до більш високої ціни за тисячу показів.

За даними Variety, сумарний дохід від реклами на YouTube у другому кварталі 2023 року склав понад 7,67 млрд доларів!

До різних додаткових дій, за які платить Ютуб, належать:

  • спонсорські фільми, які блогери знімають для різних компаній.

Їхня мета – представити новинки асортименту, отримати ширші охоплення або просто скористатися авторитетом улюблених авторів своєї цільової аудиторії. Бренди можуть спонсорувати канал або окремі відеоролики, сплачуючи їм за просування своїх продуктів чи послуг;

  • колаборації з інфлюенсерами – взаємовигідна співпраця.

В обмін на певну винагороду ютубер записує відео для свого каналу. Кілька років тому відео такого типу мали стосуватися продукту чи послуги та детально про них розповідати. Сьогодні блогерам надано велику свободу дій. Хіба що при створенні спонсорованого контенту доведеться відправляти його рекламодавцям на схвалення. Тільки після їхньої повної згоди можна буде його опублікувати.

  • співпраця з брендами.

Передбачає спільне створення продуктів, участь у заходах, організованих тим чи іншим брендом. Або відвідування офісу компанії чи виробничого підприємства, щоб на власні очі побачити, як створюється продукція. На більшості таких заходів створюються відеоматеріали, що мають велику рекламну цінність. Їхня ефективність залежить від популярності каналу YouTube-блогера, розміру аудиторії – кількості підписників та їхньої активності. Іноді трапляються і пропозиції бартеру. Це означає, що компанія відправляє свою продукцію творцеві в обмін на згадку про неї у відеофільмі. Головне під час співпраці з брендами – бути прозорим, не схвалювати те, що справді не подобається або у що ви не вірите, і відверто розповідати своїй аудиторії, чому ви це рекламуєте;

  • розміщення реферальних і партнерських посилань під своїм відео.

Користувачі переходять за ними, купують товари або послуги, а компанія-партнер перераховує блогеру відсоток від їхньої вартості;

  • ексклюзивний контент, доступ до якого для підписників надається на платній основі;
  • продаж брендових товарів (мерч) – футболок, кепок, значків, чашок, книжок, блокнотів тощо. Ця продукція збільшує популярність блогера, переносячи його онлайн-бренд і особистість в офлайн-світ. Це покращує комунікацію з підписниками, оскільки шанувальники в буквальному сенсі “купуються” на те, що робить блогер;
  • shorts (короткі відео, на зразок рілс в Інстаграмі). Їхні творці можуть самостійно налагодити співпрацю зі спонсорами або створити власний бренд, продавати продукцію шанувальникам свого каналу. Однак для більшості людей ці варіанти доступні тільки коли сформується лояльна аудиторія.

Окреме джерело доходу – участь у платній програмі членства YouTube Premium. Вона дає змогу фанатам дивитися та підтримувати своїх улюблених авторів контенту без реклами. Блогерам платять за YouTube Premium залежно від того, скільки учасників переглядають їхній контент. Розглядайте дохід, отриманий від підписників YouTube Premium, як доповнення до того до заробітку на рекламі.

Скільки на ютубі платять за перегляди реклами?

Спрогнозувати конкретну суму заробітку на початку розвитку каналу – складно.

Маркетологи кажуть, що, мовляв, 40% інтернет-користувачів блокують рекламу. Її бачать 60% з тих, хто дивиться відео. З них 10% глядачів, які побачили рекламу, подивляться її, перейдуть на сайт і зароблять гроші для каналу.

Початковий дохід буває не дуже високим, тому що сума, що виплачується ютуберу, – це тільки частина прибутку від реклами, іншу частину бере собі Google.

Розподіл доходів AdSense від реклами, що показується на YouTube:

  • 68% доходу, отриманого у зв’язку з сервісом, надходить творцеві, 32% – Google.
  • 51% доходу збирає Google для AdSense.

Середня вартість реклами в Google Ads (AdWords) становить 3,5 цента за 1 перегляд оголошення, що становить приблизно 2 центи за перегляд після вирахування комісії Google AdSense.

Скільки платить ютуб за перегляди?

Який заробіток на ютубі з переглядів – залежить від багатьох факторів:

  • країна, з якої блогер і його цільова аудиторія. Якщо ви перебуваєте в Норвегії, там Ютуб заплатить більше, ніж у США;
  • тематика каналу. Найуспішніша і найдорожча ніша – відеоігри. Далі – смішні, екстремальні та випадково зняті відео, музичні відеокліпи, освітній контент, лайфхаки, інвестування, стиль життя, огляди програмного забезпечення, технологій, автомобілів, ґаджетів, мода, заробіток в інтернеті, уроки макіяжу та манікюру, фітнес, поліпшення будинку, кулінарні рецепти.

Аналітики прогнозують, що 2024 року у світі найприбутковішими нішами стануть цифровий маркетинг із ціною за тисячу показів 12,52 долара та особисті фінанси із ціною за тисячу показів 12 доларів;

  • сфера діяльності. Скільки грошей дають у ютубі за 1000 переглядів – залежить від галузі. Вам можуть платити більше, якщо ви створюєте контент для фондового ринку або великого виробника, а не знімаєте кицьок або собак;
  • вид контенту – розважальний, навчальний, інформаційний, такий, що продає;
  • тривалість відео. Якщо ролик триває не менше 8 хвилин, YouTube дозволяє вставляти рекламу в середину відео. Ці рекламні оголошення в середині ролика збільшують загальний дохід автора, особливо якщо вставляти їх у стратегічні точки свого контенту;
  • кількість підписників і переглядів відео на каналі.

Підписники – це користувачі, які вирішили підписатися на канал, щоб отримувати сповіщення та легкий доступ до останніх відео. Щоразу, коли блогер публікує новий контент, він автоматично з’являється на головній сторінці акаунта підписника.

Хоча кількість передплатників на каналі YouTube не визначає заробіток автора, передплатники можуть бути корисні для залучення і зростання. Підписники з більшою ймовірністю взаємодіятимуть із контентом, коментуватимуть, ставитимуть лайки та ділитимуться посиланням, допомагаючи вашим відео охопити ширшу аудиторію. Це дає змогу отримати більше переглядів і потенційно збільшити свій дохід на YouTube, розміщуючи правильну рекламу. Хоча кількість підписників не впливає безпосередньо на дохід блогера, вона може зіграти вирішальну роль у кількості переглядів і залученості його відео.

За скільки переглядів платить ютуб – отримати право почати заробляти гроші на YouTube можна через короткі та довгі відеоролики. У першому випадку – 1000 підписників за 4000 годин перегляду за 12 місяців. У другому – 1000 підписників за 10 мільйонів загальнодоступних коротких відео за 90 днів. Коли ви досягнете одного з цих рівнів, можете сміливо подати заявку на участь у Партнерській програмі YouTube і монетизувати свій канал.

Скільки платить youtube? Сума може варіюватися від 1-100 доларів у перерахунку на кількість підписників каналу. У середньому ютубер заробляє близько 0,018 долара за кожен перегляд, що становить 18 доларів за кожні 1000 переглядів.

Скільки за перегляди платить ютуб на день:

  • Від 2 до 12 доларів за 1000 переглядів;
  • Від 120 до 800 доларів за 100 000 переглядів;
  • Від 1200 до 6000 доларів за 1 000 000 переглядів.

В Україні 2023 року були найпопулярнішими та найбільше заробляли на Ютубі блогери-мільйонники, які створюють відеоконтент на навколовоєнні теми.

Найвпливовішим українським блогером став ведучий програми “Світ навиворіт” Дмитро Комаров. На його YouTube-каналі, де він показує відео з гарячих точок та інтерв’ю з важливими для країни людьми, уже 3,85 млн підписників.

У 2022 році в цьому рейтингу лідирував журналіст Дмитро Гордон із 3,48 млн підписників. Але 2023 року на його каналі “В гостях у Гордона” налічується 3,78 млн підписників, а на іншому каналі “Дмитро Гордон” – 2,53 млн осіб, тому він посів одразу другу і третю позиції.

Далі йде Володимир Золкін, відомий своїми інтерв’ю з російськими полоненими. На нього підписалися 1,83 млн користувачів мережі.

Єдиною жінкою, яка потрапила до рейтингу найпопулярніших українських YouTube-блогерів, стала журналістка Раміна Есхакзай. У неї 1,4 млн підписників.

Скільки дають грошей за 1000 підписників на ютубі?

Середній діапазон заробітку для YouTube-каналів з 1000 підписниками становить 50-100 доларів на місяць. Він може варіюватися залежно від кількох факторів:

  • Ніша. канали у сфері IT-технологій, бізнесу та фінансів зазвичай заробляють більше, ніж блоги інших тематик;
  • ГЕО, від якого залежать доходи аудиторії. Користувачі в розвинених країнах, таких як Америка, Велика Британія, Канада (країни Tier1), більш платоспроможні. А рекламодавці з цих країн готові платити більше, щоб залучити глядачів, ніж рекламодавці в азіатських країнах, що розвиваються;
  • Залученість. Канали з високим рівнем залученості, де підписники дивляться багато відео, реагують лайками, коментують, заробляють більше грошей;
  • Якість контенту. Добре підготовлені та якісно зняті відеоролики з більшою ймовірністю привернуть глядачів і принесуть більший дохід;
  • Справжність і правдивість матеріалу. За використання чужого контенту і музики іноді можуть заблокувати акаунт або не вийде опублікувати такий контент у вільному доступі для підписників;
  • Стратегія монетизації. Ютуб-канали можуть заробляти гроші різними методами, включно з рекламою, спонсорством і членством у каналі. Блогери, які використовують кілька стратегій монетизації, зазвичай заробляють більше грошей.

Скільки можна заробити за 1 мільйон переглядів на ютубі?

Досягнення 1 мільйона переглядів не означає, що ютубер домігся фінансового успіху, а радше говорить про те, що він може розраховувати на швидкий заробіток реальних грошей.

У 2023 році середній ютубер отримував 0,10-0,30 долара за 1 перегляд, що становить до 18 000-30 000 доларів за 1 мільйон переглядів.

Скільки дають за мільйон переглядів у ютубі Shorts (короткометражок) – від 10 000 до 20 000 доларів.

Остаточна сума, скільки можна заробити на youtube за 1 мільйон переглядів, може сильно відрізнятися від тематики, сезону, країни, в якій знаходиться канал, типу контенту, способу просування, кількості передплатників, залученості та інших додаткових способів монетизації.

Якщо додати модуль комерційної продукції, YouTube буде додатково виплачувати 70% чистого доходу від спонсорства на каналах, суперчату, суперстікерів і суперспасибі. Суперчат – це функція, яка використовується в години прямих трансляцій на YouTube. Супернаклейки – анімоване зображення, яке можна показати в чаті.

У разі під’єднання модуля монетизації сторінки перегляду Ютуб виплачуватиме 55% чистого доходу від реклами, що відображається або транслюється в загальнодоступних відео на сторінці перегляду контенту. Це також застосовується, коли загальнодоступні відео транслюються у відеопрогравачі YouTube на інших сайтах або в додатках.

Завдяки модулю монетизації коротких відео можна отримати ще 45% доходу від переглядів з пулу авторів. YouTube розподіляє частину доходу, отриманого від коротких відео, у свій пул авторів, а іншу частину – на витрати на ліцензування музики.

Як платить ютуб за перегляди?

Отримувати прибуток на YouTube можуть виключно учасники Партнерської програми, яким вже виповнилось 18 років. Потрібно буде зареєструвати акаунт AdSense. Однак не кожен творець відео може приєднатися до нього одразу. Канал повинен мати щонайменше 1000 підписників, а загальний час перегляду записів глядачами має бути щонайменше 4000 годин за 12 місяців.

Дохід за минулий місяць буде на балансі з 7 по 12 число поточного місяця. А зароблені гроші перераховуються з 21 по 26 число кожного місяця.

Щоправда, блогер повинен дотримуватися низки умов:

  • дотримуватися правил користування та монетизації YouTube;
  • мешкати в регіоні, де доступна Партнерська програма;
  • мати понад 1000 підписників;
  • його акаунт може отримувати та виводити на банківську карту платежі;
  • в акаунті активована опція монетизації контенту;
  • не отримувати попереджень за порушення принципів спільноти YouTube.

Точний графік платежів може варіюватися залежно від способу оплати та країни.

Хоча заробіток на ютубі від переглядів – прибуткова діяльність, він вимагає наполегливої праці, відданості своїй справі та готовності постійно адаптуватися до змін у платформі та вподобань своєї цільової аудиторії.