Скільки платять за перегляди YouTube Shorts?

9 хв.

Мільйони людей залипають у 10-секундні ролики на кілька годин. Швидко, смішно і розважально – це все про тік-токи. Слава цієї соціальної мережі не дає спокою іншим техногігантам, формат коротких відео є і на найбільшому відеохостингу з 2021 року. Повністю повторюючи форму (ролики до хвилини) тіктока і рілза, шортси мають базову перевагу для контент-мейкера – вони просуваються за допомогою алгоритмів Ютуба.

Щоб зрозуміти, як використовувати шортси собі на благо, ми сьогодні дізнаємося:

  • як відбувається YouTube Shorts монетизація;
  • скільки YouTube платить за перегляди Shorts;
  • як поєднувати цей формат з основними відео на каналі.

Одразу зазначимо, що інформація актуальна на момент написання, у майбутньому ситуація може змінитися в кращий (або як завжди) бік. Правила платформи вдосконалюються, вирішуючи основні запити контент-мейкерів. Доречі, з весни 2022 року резиденти РФ, хоч і не без нюансів, але були відключені від монетизації будь-яких відео. За що керівництву Youtube окремий респект.

Як підключити монетизацію?

У 2023 році монетизація Ютуб Шортс стала частиною партнерської програми від YouTube – тепер і творцям коротких відео належить відсоток від реклами на відеохостингу. Але щоб отримати свою частку, потрібно дотримуватися Правил YouTube монетизації. Вони включають:

  • мінімум 1000 підписників на каналі;
  • 4000 годин перегляду відео на каналі за останні 12 місяців або 10 мільйонів дійсних переглядів відео YouTube Shorts за останні 90 днів;
  • дотримання правил і норм платформи (зокрема відсутність обмежень або попереджень на акаунті).

Якщо канал відповідає цим вимогам, то можна подати заявку на підключення акаунта AdSense. На перевірку може піти мінімум місяць, оскільки він перевіряється як автоматично, так і вручну. Канал може не підійти під умови, якщо модераторам здалося, що контент не відповідає правилам Ютуба. Причини відмови в монетизації зазвичай аргументуються в листі.

Але якщо все нормально, то у вас з’явиться можливість вибрати модуль монетизації. Їх всього 3:

  1. Модуль монетизації сторінки перегляду;
  2. Модуль монетизації YouTube Shorts;
  3. Модуль комерційних продуктів.

Щоб дізнатися, скільки платить Ютуб Шортс за 1000 переглядів у вашому випадку, потрібно обрати другий модуль і почати викладати короткі відео. Але не все підряд підходить під публікацію: наприклад, постити вуличні бійки в надії отримувати гроші з реклами не вийде.

Що не монетизується?

Як і будь-яка платформа, яка дорожить своїми рекламодавцями, Ютуб не хоче показувати разом із рекламним контентом щось грубе і безцеремонне. Також він не монетизуватиме нудні й однотипні ролики. Критеріїв у правилах – хоч греблю гати, тому інколи зрозуміти скільки YouTube платить за перегляди Shorts і чи платить узагалі можна, тільки досконально вивчивши ці правила.

Що не канає точно:

  1. Насильство – натяки на нього, прямі акти і заохочення. Згадка мимохідь або осуд – найчастіше ок, але більше залежить від контексту;
  2. Ненормативна лексика – якщо хочете використовувати, то краще запікуйте або цензуруйте евфемізмами (наприклад, замість «свинособак» можна говорить «пігдоги»);
  3. Дорослий контент. Ютуб не забанить naked yoga або sex education з наготою через пізнавальний контент. Але й монетизувати цю всю справу теж не дасть;
  4. Відверто неправдиві або спеціально шокуючі відео. Жоден розсудливий рекламодавець не погодиться вставити свій продукт між шортсом про пласку Землю і відео про викриття змови масонів;
  5. Наркотики і тютюн. Історичний екскурс і заклик не вживати підійде. А ось процес виготовлення наркотиків або виставлення в позитивному світлі не допоможуть заробити на монетизації Ютуб Шортс.

Під забороною також агресія і дискримінація. Не вийде монетизувати і зображення шкідливих дій, зокрема принижень. Не дізнаються, скільки платить Ютуб Шортс за 1000 переглядів, і ті, хто грішить:

  1. Неоригінальним контентом. Заливи і перезаливи популярних шоу, серіалів або фільмів без значної зміни або коментарів з приводу вважаються низькоякісними відео. Ютуб не любить повтори і платити за них не буде.
  2. Накрученими переглядами. Хоч цифра у 1 мільйон тішитиме око, але грошей, на жаль, не принесе.

Врахуйте, що навіть після вступу у Партнерську програму, контент каналу періодично перевірятиметься на відповідність правилам монетизації Ютуб Шортс. І якщо порушення будуть, то канал (і автора) чекає:

  • Затримка або зменшення виплат;
  • Обмеження YouTube Shorts монетизації;
  • Зняття монетизації з певного відео або з усього каналу;
  • Виключення з Партнерської програми;
  • Блокування відео або каналу.

Зрозуміти, чи ввімкнена YouTube Shorts монетизація, можна у Творчій студії платформи:

  • Зелений значок долара говорить, що все ок;
  • Знаменитий жовтий значок монетизації показує, що контент, на думку платформи або правил рекламодавця, підпадає під обмеження;
  • Червоний і перекреслений з’являється тоді, коли монетизація неможлива в принципі (ви використовували контент під захистом авторського права без дозволу).

Щоб не потрапити під гарячу роздачу свіжих банів, потрібно дотримуватися правил або знати як їх грамотно обійти.

Як просувати Ютуб Шортс?

Shorts не схожі на звичайні ютубні формати, але на 100% схожі на тік токи. Тим паче, що YouTube-алгоритм намагається їх показати в найпершу чергу – навіщо показувати глядачеві 30-хвилинне відео з 4 рекламами, коли за ці ж 30 хвилин у шортсах можна показати 10?

Тому правила просування з Тік Тока актуальні і для Ютуба:

  1. Швидко захопіть увагу. У користувача на рішення дивитися далі чи ні йде до 3 секунд максимум – якщо увагу не вдалося утримати, то і перегляду не буде;
  2. Будьте актуальні та хайпуйте. Використовуйте нещодавні інфоприводи і тримайте інтригу. Але не перестарайтеся – підписки і перегляди підуть тільки в тому разі, якщо подасте ситуацію оригінально, а хайп не набридатиме;
  3. Зробіть відео зрозумілим. Користувач не буде довго затримуватися, якщо чогось не розібрав або не зрозумів. Правилом хорошого тону вважаються субтитри, додані поверх відео.

Створення коротких відео набагато легше, але вимагає продуманої стратегії, якщо ваша мета – отримати якомога більше переглядів. Плюс, вони ще й дають підписки, які потім можуть конвертуватися в підвищену залученість.

Скільки можна отримати за перегляди?

Абсолютної суми скільки YouTube платить за перегляди Shorts немає, тому що рекламна виручка коротких відео ділиться між усіма творцями контенту. Тобто, якщо справи у платформи йшли трохи гірше і рекламодавців було небагато, то й отримати можна менше. Також на рівень оплати впливають:

  • ГЕО;
  • тематика відео;
  • популярність каналу.

Схема обчислення доходу описана в правилах монетизації. Серед цікавого – Ютуб виплачує ліцензійні авторам музики, а також правовласникам стороннього контенту. Після всіх нехитрих маніпуляцій шортс-мейкер отримує 45% виділених рекламних грошей, а 55% забирає собі.

Для блогерів з України актуальні цифри скільки платить Ютуб Шортс за 1000 переглядів – 0.1-0.6 доларів. За мільйон виходить 10-60 баксів, але якщо таких хітових відео буде багато, то заробіток збільшиться. Регулярність і актуальність контенту допоможуть тримати дохід стабільним.