Sweepstake

Що таке свіпстейки в арбітражі: значення, приклади

Свіпстейки вважаються однією з найдавніших ніш у партнерському маркетингу. Але незважаючи на свій «вік», вона все ще приносить арбітражникам дохід. Зокрема й у 2024 році. Сьогодні розповімо що таке свіпи, як на них лити і головне – як заробляти.

Sweepstake: значення і визначення

Свіпстейки (sweepstakes) – рекламні акції або конкурси, в яких учасники отримують можливість виграти призи. Для цього вони мають заповнити форму, зареєструвавшись або виконавши певні дії – цільові дії для рекламодавця. На відміну від лотерей, участь у свіпстейках зазвичай не вимагає купівлі або внесення плати, що робить їх доступними для широкої аудиторії.

Свіпи характеризуються тим, що вони:

  • Безкоштовні. Зазвичай не вимагають плати за участь, хоча можуть передбачати додаткові умови (наприклад, підписка на розсилку);
  • Рандомні. Переможці визначаються серед усіх учасників випадковим чином;
  • Передбачають роздачу призів. Призи можуть варіюватися від невеликих сувенірів до великих грошових сум або подорожей.

Рекламодавці використовують свіпстейки для привернення уваги до свого бренду, збільшення кількості підписників або просування товарів і послуг.

Що таке Свіпстейки в арбітражі трафіку?

Свіпстейки в арбітражі трафіку працюють так — вебмайстер:

  1. Обирає оффер. Багато партнерок пропонують офери зі свіпстейками. Найчастіше такі офери містять пропозицію для користувачів виграти якийсь приз в обмін на контактні дані;
  2. Закуповує трафік. Вебмайстер бере його на рекламних майданчиках – Facebook, Instagram, Google Ads, TikTok etc. Або використовує для просування товару/послуги рекламодавця органіку;
  3. Налаштовує рекламні кампанії. Потрібно зацікавити цільову аудиторію свіпстейками, донести до них цінність розіграшу. Інакше це буде просто злив трафіку. Не варто думати, що на свіпи ласі тільки представники Tier 3 (про розподіл ГЕО на Tier 1 – Tier 2 – Tier 3 ми вже розповідали): халяву люблять усі, навіть ситі австралійці та американці;
  4. Монетизує рекламу. Користувач переходить за рекламним оголошенням і здійснює цільову дію – підтверджує реєстрацію, вносить депозит тощо. За кожну здійснену цільову дію арбітражник отримує оплату;
  5. Оптимізує рекламу. Арбітражник зобов’язаний – насамперед сам собі – відстежувати ефективність відкручуваної реклами. Докручувати те, що працює погано, або зовсім таку рекламу вимикати. Аналізувати CTR, ROI, конверсії.

Трюк свіпстейків у тому, що потенційний клієнт ніби як нічого не втрачає: подумаєш, один раз вніс свою електронну пошту в якусь форму. А раптом я виграю кросівки/путівки/телефон (потрібне підкреслити). Але для рекламодавця важливо те, що у нього є база даних потенційних клієнтів, з якою вже можна працювати: розсилати листи і смс, здійснювати холодні дзвінки тощо.

Користь свіпстейків для рекламодавця та арбітражника

Власне, про неї вже розповіли вище: рекли завдяки свіпстейкам отримують бази даних із клієнтами, з якими можна працювати в будь-якому форматі. Користь для арбітражника – можливість заробити, якщо будете лити в плюс 🙂 

Виходить такий собі він-він, оскільки клієнти отримують подарунки або можливість щось виграти. E-mail-розсилку, яка набридла, завжди можна відключити в налаштуваннях Gmail, а ось смски, вайбер та іже з ними – далеко не завжди. Це варто враховувати арбітражнику, який збирається лити на свіпи.

Воронки для свіпстейків: SOI, DOI, CCS

Воронки у світі свіпів відрізняються залежно від дії, яку повинен зробити користувач, щоб конверсія зарахувалася. І бувають ці воронки трьох видів:

SOI. Розшифровується як Single Opt-in. Має на увазі, що клієнт залишить у формі заявки на ленді або іншій цільовій сторінці свої контакти;

DOI. Вона ж Double Opt-In. Те ж саме, тільки з підтвердженням пошти або номера мобільного. Це складніша воронка, оскільки арбітражник має придумати як змусити користувача підтвердити пошту/телефон. Продукт, зазначений в оффері, повинен мати для нього досить високу цінність. 

Ці дві воронки добре підходять вебмайстрам-новачкам.  Виберіть ГЕО з невеликою або середньою конкуренцією. Це можуть бути країни Tier 3 або Tier 2. Тамтешня аудиторія ще не переситилася розіграшами та іншою потенційною халявою, на відміну від Tier 1. Для протоки на свіпи в країнах Tier 1 потрібно мати перевірені часом стратегії, що більше властиво арбітражникам досвідченим.

CCS. Тобто Credit Card Submit. Конверсія зараховується, коли з картки користувача списується №-на сума грошей. Така воронка вважається складною не тільки тому, що довести користувача до оплати може бути непросто, а й тому, що з усякими безплатними пробними періодами користувач може і передумати: покористувався продуктом тиждень-другий, та й скасував рекурентний платіж. 

Зі свіпстейками трохи простіше: у цій ніші зазвичай ідеться про суму в кілька доларів – за підписку, участь у розіграші/лотереї тощо. Їх зазвичай не шкода. 

Як правильно провести користувача лійкою, щоб він ввів дані своєї картки?

Перш за все вам потрібен прелединг. Про те що таке прелендинг і навіщо він потрібен, ми розповідали ось тут. 

Ще важливий момент: коли ллєте на Тир 2/Тир 3 – упевніться, що у вашому ГЕО … можна розплачуватися карткою. Це може здатися дивним, але не забуваймо, в який час ми живемо: якийсь умовний Ізраїль за рівнем життя належить щонайменше до Тір 2, але одного чудового дня там раз – і починається війна. Оплата карткою тепер під великим питанням, як і інтерес аудиторії до свіпів. Тому проскануйте ГЕО і рівень політичної та економічної стабільності в країнах, на які будете лити.

CCS найскладніша воронка, але й виплати там відповідні. 

Прелендинги для свіпстейків

Найпростіший приклад преленда для свіпстейків: заповни дані – отримай футболку (але це не точно):

Ще приклад: залиш свої дані й отримай безкоштовні снеки (це точно, але ми, напевно, будемо підзадовбувати тебе своїми розсилками та акціями):

Підсумки

Свіпстейки в контексті арбітражу трафіку – залучення користувачів на сайт рекламодавця для участі в лотереях або розіграшах призів. За підсумком користувач повинен або отримати щось безкоштовно, або отримати шанс отримати щось безкоштовно.  В обмін на це він залишає свої дані – пошту, номер телефону etc. В окремих випадках вводить дані з картки і оплачує продукт, або оплата за продукт буде знята після закінчення тріалу.

Мабуть, головне в ніші свіпстейків це донести до користувача причину, через яку йому варто взяти участь у розіграші. І дати йому шанс на виграш. Іншими словами, ви як арбітражник маєте донести вигоду від участі в цій двіжусі.