Що таке проксі в арбітражі трафіку: як обрати надійний сервіс

9 хв.

Британські вчені з’ясували, що середньостатистичний арбітражник може виконувати до 100 різних завдань упродовж одного робочого дня… І іноді під час виконання цих завдань виникає необхідність приховати свій айпішник. Зробити це можна через VPN — який-небудь TOR або будь-який інший схожий сервіс. Але не завжди цей варіант підходить.

Сьогодні Affbox розповість про те, навіщо арбітражнику проксі, у чому різниця між проксі та ВПН і як вибрати проксі, який вам дійсно підійде.

Поїхали!

Що таке проксі

Проксі (в контексті арбітражу) — інструмент, який вебмайстри використовують для анонімності в інтернеті, коли йдеться про купівлю та продаж трафіку.

Функції п. такі:

  • Географічний таргет. Завдяки проксі ви можете юзати айпішки практично будь-якого регіону земної кулі. Це може стати у пригоді при тестуванні кампаній, особливо якщо ви працюєте не тільки в Україні, а й у буржі, з Tier 2 та Tier 3;
  • Обхід обмежень. Якщо рекламні сітки і платформи ставлять обмеження — а вони ставлять — то обійти їх можна якраз за допомогою проксі;
  • Анонімність. Прощавайте, блокування акків і бани! Або ні. Усе залежить від того, наскільки грамотно та обережно ви будете використовувати проксі;
  • Масштабування. Проксі не тільки допомагає приховати своє реальне місцезнаходження, з його допомогою можна керувати купою аків і рекламних кампаній одночасно.

Ну і не забувайте про моніторинг конкурентів. Проксі в цьому плані хоч і з натяжкою, але можна прирівнювати до спай-сервісів.

Як це працює? Приклад. Ви розміщуєте рекламу на конкретному ресурсі під конкретне ГЕО. Якщо ви зайдете на нього через проксі, то побачите яка реклама відкручується на даному ресурсі на цей момент, де вона розміщена, куди ведуть посилання тощо.

А про те як заробляти на розміщенні реклами на своєму сайті, дізнайтеся з нашого матеріалу про Google Adsense.

Юзайте і лийте тільки в плюс! А Affbox допоможе у всьому розібратися.

Як працюють проксі-сервери

По суті, проксі-сервер — це віддалений комп’ютер, який виконує роль посередника між вами (будь-яким юзером у принципі) і серваком ресурсу, яким ви хочете скористатися. Мережа ідентифікуватиме ваше гео залежно від того, проксі якої країни ви придбали.

Щоб не вантажити вас технічною нудятиною, яку ви все одно читати не будете, у двох словах розповімо як працюють проксі-сервери:

  1. Клієнт (ви) відправляє запит через встановлений проксі;
  2. Запит переадресовується. П. “бере” цей запит і відправляє його вже від свого імені. Ресурс, на який ви хочете потрапити, бачить айпішник не ваш, а проксі;
  3. Цільовий ресурс зчитує запит і відправляє його назад на проксі-сервер;

Далі відбувається переадресація відповіді. Проксі приймає відповідь і передає її вам.

На ділі все відбувається за лічені секунди — швидше, ніж ви прочитали й обробили цю інформацію. Але знати її все одно може бути незайвим.

VPN vs Proxy

Обидві технології дають змогу арбітражникам залишатися анонімними. Але між ВПН і проксі є різниця: VPN захищає всю мережу, а Proxy всього лишень переспрямовує веб-запити. Що це означає для вебмайстра і яку технологію краще використовувати?

Можна сказати, що проксі:

– Швидше і дешевше за VPN;

– Менш анонімний і загалом менш захищений, ніж VPN;

– Захищає тільки персональні дані та гео.

У той час як ВПН завдяки наскрізному шифруванню захищає все. Можна сказати, що проксі це урізана версія впн. Що з цього використовувати і в яких випадках — уже вирішувати вам.

Види проксі-серверів

Їх два: ipv4 та ipv6. Зараз ми коротко розповімо в чому між ними різниця і що краще вибирати арбітрам.

Ipv4: плюси та мінуси

  • Сумісність із більшістю наявних інтернет-ресурсів;
  • Величезний вибір постачальників проксі через популярність ipv4, зокрема й серед арбів.
  • Дорожче, ніж ipv6. Причина у нестачі айпішників ipv4.

Ipv6: плюси і мінуси

  • Ширший вибір айпішників, відповідно і ціна дешевша;
  • Менше шансів отримати бан. Усе просто: менше конкуренції — менше ймовірності потрапити під роздачу.
  • Гірша сумісність. IPv6 підтримують не лише всі інтернет-ресурси, тому у вебмайстра, який вирішить використовувати такий проксі, можуть виникнути проблеми.
  • Менше постачальників, ніж для IPv4.

Ще Proxy відрізняються призначенням. Вони бувають:

  • Мобільними. Тут усе зрозуміло з назви. Станом на 2024 рік це найпопулярніший вид проксі серед арбів;
  • Резидентськими. Айпішки реальних пристроїв, які присвоюються домашнім компам. Можна використовувати для соло-арбітражу трафіку;
  • Приватними. Суть у тому, що ці сервери закріплюються за одним користувачем. Для роботи вебмайстрів це найцікавіший варіант.
  • Шаред (Shared). “Загальні” сервери, на яких працюють кілька людей. Перевага в дешевизні. Мінус у тому, що, навіть якщо руки у вас прямі, не факт, що вони прямі в того, з ким ви цей проксі поділяєте: один необережний рух — і в бан полетіли всі.

Ще проксі класифікуються як серверні. Але арбам вони не цікаві, оскільки їх постійно банять.

Як арбу вибрати проксі для роботи? Дізнайтеся з розділу нижче!

Проксі для арбітражу: як вибрати

Під час вибору сервера Affbox рекомендує звертати увагу на такі речі:

  • ГЕО. Вартість проксі буде відрізнятися від вашого поточного місця розташування;
  • Швидкість процесів. П. може збільшити продуктивність, але знову ж таки — читайте що купуєте;
  • Анонімність. Мабуть, головне під час купівлі проксі. Бажано щоб Proxy забезпечував повну анонімність;
  • Репутація. Для більшої впевненості можна почитати відгуки на роботу того чи іншого сервісу (кілька сервісів ми розглянемо нижче);
  • Тарифи. Краще заплатити і мати виділений сервер, ніж безплатно користуватися “комуналкою”, яку юзатимуть ще двадцять людей;
  • Кількість айпішок. Чим більше IP-адрес, тим надійнішим вважається сервіс;
  • Саппорт. Де-де, а в арбітражі трафіку час це точно гроші. Усі технічні питання мають вирішуватися швидко, і краще, щоб саппорт цьому сприяв.

ТОП сервісів проксі для арбітражника

Пройдемося коротко по кожному з них. На момент публікації матеріалу — липень 2024 — усі сервіси були робочими.

SmartProxy. Буржуазний провайдер із величезною кількістю айпішок, ї тут понад 40 мільйонів. Швидкість, стабільність, можливість обирати між IPv4 і IPv6 (див. відповідний розділ вище), висока анонімність завдяки ротації адрес тощо.

Froxy. З плюсів 200+ ГЕО, підтримка різних протоколів, ротація і 8+ млн. адрес.

Oxylabs. 102+ мільйони айпішників, висока продуктивність, хороший сапорт.

Proxy-Cheap. Величезна кількість доступних айпішників, простота використання і гарне співвідношення ціна-якість.

GeoSurf. Порівняно з конкурентами айпішок тут не дуже багато — близько 2 мільйонів. В іншому все як у сервісів проксі, що поважають себе: високий рівень анонімності, якісний і чуйний саппорт, хороше покриття ГЕО.

Ще хочемо відзначити сервіси Shifter і Bright Data (ex-Luminati). Додайте їх до свого списку арбітражних сервісів, коли-небудь це може стати вам у пригоді.

Підсумки

Мистецтво арбітражника — це, зокрема, мистецтво обходити заборони. І в його освоєнні допоможуть проксі-сервіси, якими користуються десятки тисяч арбітражників щодня. Proxy — це платформи, що надають проксі-сервіси, тобто сервіси-посередники між юзером і цільовим ресурсом. Таким чином, арбітражник залишається анонімним і отримує доступ до заблокованих сайтів, щоб лити трафік і заробляти на цьому гроші.