Терміном «прілки» або просто пріли, в арбітражі називають мобільні додатки, які клієнт завантажує на свій смартфон у Play Market або App Store.
Додатки для збору і зливу трафіку в партнерські програми — складний, але дієвий інструмент отримання прибутку, який давно освоїли арбітражники всіх країн. Звісно, його не могли залишити поза увагою програмісти, які сьогодні активно пропонують зацікавленим арбам послуги з розроблення застосунків, і магазини, які взялися продавати і здавати застосунки в оренду. Але своїх нюансів тут достатньо. Про них і по говоримо в Affbox сьогодні.
Якими бувають прілки?
Терміном «прілки» — або просто пріли — в арбітражі називають мобільні додатки, які клієнт викачує на свій смартфон у Play Market або App Store. Зазвичай для того, щоб розважитися безкоштовною грою, але натомість потрапляє в онлайн-казино, приносячи дохід і рекламодавцеві, і арбітражникові, який так вправно надав потрібне посилання. Більше клієнтів — більше інсталів — вище прибутки.
Прілки діляться на дві категорії:
- Вебв’ю. Це технологія, що фактично є кросплатформеним браузером та відкриває лендінг з оффером замість сайту, на який планував потрапити користувач, встановлюючи застосунок. Це поширені прилки, але термін їхньої дії мінімальний – за кілька днів або, в кращому разі, тижнів модератори Google Play знайдуть їх та відправлять у бан;
- Нейтіви. Це вже не «прокладка», що здійснює транзит на певну сторінку, а самостійний продукт, офер. Нейтіви є програмами, «заточеними» під Android або iOS. Вони закріплюються за ID мобільного пристрою без необхідності реєстрації і служать часом до року, але при цьому і обходяться арбітражнику у кругленьку суму.
Через свою складність нейтіви поширені менше, але теж мають попит.
Як почати отримувати прибуток із прілок в арбітражі?
Щоб почати отримувати прибуток з прилки, не обов’язково мати додаткові пальці, як на цій картинці, згенерованій ШІ. Хоча іноді арбітражнику їх ой як не вистачає
Чим складніший шлях, тим вищий прибуток він приносить. Якщо хочете, щоб прили приносили дохід, доведеться не тільки обрати один із запропонованих нижче варіантів, а й докласти зусиль і включити голову. Отже, ви можете…
Взятися за справу з нуля
Складний і витратний у плані фінансів/часу/сил варіант, який, однак, має всі шанси «вистрілити». Одне погано: якщо ви самі не є професійним кодером, шукати фахівця доведеться на фрілансі. Як розумієте, старатися за мінімальний цінник він не стане, а отже, на вас чекають витрати — приблизно в $1000 за додаток.
Якщо ви вмієте у програмування і зможете створити гарний, легкий (не більше 5-10 Мб, інакше його ніхто не стане качати), привабливий для користувачів софт на Unity або React JS, вам однаково доведеться викласти Google Play приблизно $100, щоб опублікувати його. І не факт, що затія окупиться.
Придбати додаток у розробника
Готовий застосунок, уже розміщений у сторах, який вдало пройшов випробування модерацією, потягне на $200-800. Тож економія грошей і нервів очевидна. Крім того, ви отримаєте доступ до його вихідного коду і можливість вносити зміни так, щоб прилка почала активніше приносити прибуток. Крім того, розробники регулярно моніторитимуть і оптимізуватимуть її стан.
Усе це працюватиме за умови, що ви не станете жертвою шахрая, застосунок якого раптом потрапить під блокування через сотню інсталлів, а його творець перестане виходити на зв’язок. Гарантувати, що цього не станеться, важко, оскільки за останні роки вимоги до застосунків стали жорсткішими. Навіть «білі» додатки в Play Market іноді не уникають цієї долі – наприклад, відлітають у бан після чергового оновлення, не пройшовши модерацію, – а розробники втрачають свої акаунти з найрізноманітніших причин.
Вистояти у жорстких умовах мають шанси лише ті, хто вже обзавівся значним досвідом, знає підводні камені та вміє не уникати помилок (принаймні типових).
Віддати перевагу оренді
Оренда готової прили обходиться дешевше за купівлю — у середньому близько 15 центів на день. Однак умови оренди, як правило, прописані суворо, що не дає змоги вам вносити в застосунок потрібні зміни і використовувати всі його можливості. Логічно, що це може позначитися на доході не найприємнішим чином.
Купити конструктор
Володіючи деякими навичками програмування, ви завжди можете придбати у розробників конструктор, який дасть змогу зібрати додаток під будь-які задані вимоги. Більшість із тих, хто надає софт для таких цілей, мають тестові версії прилки, якими можна безкоштовно користуватися 15 днів, вирішуючи, чи варта вона зазначеної суми.
Вибрати прилку із заглушкою
Якщо ви візьмете прили у партнерці та спробуєте безпосередньо вставити в стори софт, пов’язаний із дейтінгом, гемблінгом або беттінгом, модератор миттю його вирахує і забанить. Однак прилки із заглушкою діють хитріше: вшитий у неї вебв’ю-додаток, так звана «клоака», продемонструє модератору лише частину заглушки без заборонених елементів, тоді як користувач побачить призначений йому оффер.
Що потрібно врахувати, обираючи прілку?
Пам’ятайте, що прилки в арбітражі — не Золота Антилопа, яка б’є копитцем і висікає золоті монети просто тому, що цією здатністю її наділив автор казки. Це інструмент, який треба вміти правильно налаштувати і використовувати.
Щоб застосунок приносив прибуток, він мусить відповідати низці вимог:
Мати інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який не викличе у користувача труднощів, змусивши його обшукувати екран у пошуках потрібної кнопки;
- Важити 5-10, максимум 15 Мб, інакше більшість користувачів просто пройдуть повз;
- Мати привабливий дизайн, який підштовхне людей вивчити вашу пропозицію;
- Бути оптимізованим під операційну систему, якою користується цільова аудиторія вашого оффера, і працювати легко, без зависань;
- Бути оптимізовано під певне ГЕО. Марно пропонувати людям ігри, які не користуються популярністю в тому чи іншому ГЕО, або намагатися зацікавити їх незнайомим видом спорту.
Прили підбирають під певну ЦА, перевіряють на відповідність законодавству країн, що входять у ваше ГЕО, переконуються, що в цих державах справно діють платіжні системи.
І навіть після всіх цих зусиль у вас не вийде лягти на диван і спостерігати, як додаток крутиться сам по собі, стабільно збільшуючи ваш банківський рахунок. Потрібно читати відгуки користувачів і вживати заходів, якщо це необхідно, періодично оновлювати прілки та приганяти трафік, а часто і вливати в застосунок нові кошти для його розвитку. Інакше на вас чекатимуть анульовані підписки. Говорячи коротко, тільки підійшовши до справи серйозно, вдумливо, з опорою на конкретні факти і цифри, ви не витратите свій бюджет даремно і вийдете в плюс.
Що ще важливо?
Перш ніж пропонувати свою прилку юзерам, обов’язково протестуйте її «від і до», щоб чітко уявляти, як з нею будуть взаємодіяти юзери, чи правильно налаштовані кнопки, чи працюють пуші, чи прив’язуються платіжні картки. Будь-який збій означає для вас грошові втрати, тому всі баги тут же виправляйте або вимагайте цього від розробника.
І останнє, про що ми ще не згадали: вибирайте ту нішу, яка вже довела свою затребуваність. Сьогодні це ігри (гемблінг), знайомства (дейтинг), спортивні ставки (беттінг), фінанси (приміром, мікрокредити), криптовалюта ьа майнінг. Саме тут є сенс лити трафік на прили. Навряд чи вам вдасться стати першопрохідцем у якійсь іншій галузі, хоча, звісно, ніхто спробувати можна завжди.