Що таке лендінг і як з ним працювати?

9 хв.

Закупка якісного трафіку чи добре зроблений креатив ніколи не гарантують вам стовідсоткового прибутку. Адже на шляху до нього може стояти криво зроблений лендінг, який відлякає навіть найбільш вмотивованого клієнта. То ж сьогодні ми розповідаємо, що таке лендінг, його різновидності та яких помилок варто уникати під час його створення.

Що таке лендінг і чим він відрізняється від звичайного сайту

Для початку визначимося з основами. Лендінг – це односторінковий сайт, зроблений для того, щоб переконати людину здійснити цільову дію. На таких посадкових сторінках (це друга назва лендінгу) може бути поле для контактів, реєстрації чи завантаження додатка. Цільових дій може бути безліч – детальніше про це можете прочитати в нашій статті про модель CPA.

Лендінг використовується майже в усіх вертикалях в affilate-сфері. Його ключова перевага – простота. Не потрібно робити цілий окремий сайт, зі створенням лендінгу може впоратися і помірний юзер, а в разі чого – спеціаліст його зробить за значно меншою ціною.

Саме на лендінгу зазвичай закінчується рекламна воронка, адже на цьому етапі клієнт вирішує – виконувати цільову дію чи ні. Здебільшого, сюди переходять більш вмотивовані клієнти, то ж у разі, якщо лендінг зроблений якісно – проблем з action не буде.

Крім поняття лендінгу, існує й інше – прелендінг. Назва говорить сама за себе, прелендінг – це проміжна сторінка між рекламним оголошенням та, власне, лендінгом. Такі сторінки використовуються для того, щоб ще більше переконати клієнта зробити цільову дію. Ці дві сторінки не завжди потрібно застосовувати одночасно, але зазвичай саме такий підхід дає кращу конверсію.

Якщо говорити про відмінності, то в першу чергу, прелендінг не створений для того, щоб клієнт зробив цільову дію – там немає умовного поля для особистих даних чи виконання інших ЦД. Натомість там клієнт дізнається, як саме він може розв’язати свою проблему, відсіяти тих, кому це не потрібно і, власне, привести на лендінг максимально вмотивованого клієнта.

Крім того, важливо розуміти, що лендінг – це не про звичайний сайт. І ось кілька ключових відмінностей:

  • Функціонал. Якщо на звичайному сайті є купа функцій і можливостей, то на лендінгу функціонал зазвичай обмежений однією кнопкою – купити чи залишити контакт. Крім спрощення для арбітражника у створенні такого сайту, це полегшує задачу й для клієнта, якому не потрібно нічого шукати – все на видному місці.
  • Наповненя. Класичний сайт має багато сторінок, різноманітний контент, коли лендінг – це лише одна сторінка про один продукт чи послугу.

Які бувають типи лендінгу

Якогось чіткого розподілу лендінгів на види не існує, втім, умовно їх можна розділити на такі типи:

  1. Сайт для продажу. Найпоширеніший варіант лендінгу, де клієнт може побачити більш конкретну інформацію про товар чи послугу, яка його зацікавила в оголошенні. Крім інформації, на такій сторінці також може бути поле за зворотного зв’язку чи умовна кнопка “придбати”.
  2. Анонс. Функціонал такого сайту схожий – тут також можна лишити свої дані, але не придбати товар. Зазвичай такі сайти використовуються для реклами товару чи послуги, який тільки згодом з’явиться на ринкові. У більшості випадків такі сайти використовуються під час реклами різноманітних курсів, а зворотний зв’язок – це запису на них.

З чого складається правильний лендінг

Підходи та креативи для лендінгу – це особистий формат кожного арбітражника. Втім, існують кілька смислових складових, які мастхев мають бути у вашому лендінгу:

  • Інформація про компанію, яка продає товар. Важливий момент, адже здебільшого таким чином рекламуються самі ті компанії, які мало відомі споживачам. І якщо на лендінгу не буде інформації про них – користувач може просто піти зі сторінки, аби дізнатися про проєкт чи знайти такий же товар у відомій для нього компанії.
  • Інформація про товар чи послугу. Одна з функцій лендингу – це все ж таки продаж. У своєму креативі ви навряд змогли вмістити всю інформацію про товар. Що ж, саме на цьому етапі ви можете розкритися і розповісти детальніше, що це і з чим його їдять. До прикладу, якщо йдеться про ліки для похудіння – ви можете розповісти про те, як інші клієнти вже вдало скинули кілька десятків кілограмів, приймаючи їх.
  • Переваги. Тут усе залежить від оферу, але переваги – це саме те, що може переконати клієнта оформити замовлення у вас, а не у конкурентів. Це може бути безкоштовна доставка чи, наприклад, найнижча ціна на ринку.
  • Приклади використання. Дуже важливо, щоб клієнт довірився вам і зрозумів, що ваш товар чи послуга дійсно допомагають у житті. Хороший спосіб – додати на лендінг кілька відгуків, люди радше будуть довіряти іншим клієнтам, ніж невідомому для них раніше сайту.
  • Ціна. Тут усе зрозуміло, клієнт має знати, скільки коштує ваш товар чи послуга.
  • Контакти. Цей пункт викличе більше довіри у клієнта і зможе перевести його на обробку до оператора. У контактах можна вказати месенджери, електрону пошту чи номер телефону.
  • Заклик до дії. Ще один з обов’язкових етапів створення лендінгу – не лише зацікавити клієнта, а й переконати його зробити потрібну вам дію. Він з легкістю має знайти кнопку “Купити” чи “Залити номер телефону”.

Найпоширеніші помилки під час створення лендінгу

Під час створення лендінгу, важливо не робити прості помилки. Адже якщо вони присутні – це може зіпсувати бажання навіть для найбільш вмотивованого клієнта. І ось кілька з них:

  • Орфографія. Здавалося б, помилка елементарна настільки, наскільки це можливо. Але багато хто банально не перевіряє текст перед публікацією. Крім того, ця проблема актуальна, коли мова лендінгу не рідна для людини, яка пише сайт. Важливо перевіряти кожну літеру перед публікацією, щоб потім не було дурних казусів.
  • Відсутність підтверджень якості. Раніше ми вже розібралися, що на лендінгу мають бути коментарі клієнтів, які скористалися товаром чи послугою. Втім, цього може бути замало – за можливості краще доєднати сертифікати якості чи думку кваліфікованого експерта. Це може бути поважний лікар, криптотрейдер-мільйонер абощо – все залежить від ваших цілей.
  • Перебільшення із закликом до дії. Саме так, цей пункт має бути присутнім на сайті, але найголовніше – не перебільшити з закликом. Потрібно бути відвертим з клієнтом – якщо ви рекламуєте додаток з казино, не варто додавати кнопку “Стати мільйонером за 5 хвилин”, краще обрати щось простіше в стилі “Завантажити додаток”.
  • Занадто довгий лендінг. Не варто робити лендінг завеликим – людина просто перестане його скролити. Особливо важливо зробити всі можливі дії на першому екрані – це збільшить шанси фідбеку від клієнта. Натомість якщо кнопка буде в самому кінці, на 10 екрані, мало хто доскролить так далеко і ви втратите лід.
  • Відсутність фотографі. Якщо ви рекламуєте продукт, попіклуйтесь, щоб на вашому лендінгу було достатньо фотографій, які закриють усі питання клієнта про візуальну складову. Крім того, що це допоможе клієнту, фото можуть також і переконати його придбати товар.

Висновки

Лендінг – важлива складова робота арбітражника. Такі сайти допомагають продавати і рекламувати товар чи послугу. Але важливо розуміти, що як і з креативами – не існує універсальної пігулки для кожного клієнта. Потрібно завжди тестувати різні підходи та формати.