Що таке Google AdSense: значення та приклади

10 хв.

Google Ad Sense — що це?

Якщо коротко і в контексті арбітражу трафіку, то Гугл АдСенс — це насамперед можливість для паблішерів отримувати дохід з реклами, розміщеної на їхньому сайті. Гугл Адсенс — партнерка Гугла: корпорація розміщує рекламу, арби на цьому заробляють, обидві сторони виграють. Звучить прикольно, але без підводних каменів інтернет-реклама не була б інтернет-рекламою. І зараз ви зрозумієте чому.

Не варто плутати Google Adsense з:

Google Ads — онлайн-рекламною платформою від Гугла, яка дає змогу компаніям створювати рекламні оголошення та показувати їх користувачам, які використовують відповідну пошукову систему. Або інші сервіси Google — YouTube, Gmail та Google Display Network.

Google Analytics — безкоштовний сервіс від Google, який надає аналітичні інструменти для роботи з трафіком сайту. Завдяки йому власники сайтів і маркетологи відстежують та аналізують поведінку користувачів на сайті, що допомагає ухвалювати обґрунтовані рішення для поліпшення контенту, маркетингових стратегій і користувацького досвіду.

Ось деякі особливості AdSense, про які варто знати арбітражнику, перш ніж починати користуватися сервісом:

  1. Підбір реклами відбувається автоматично. Вона буде повністю релевантною, тобто відповідатиме тематиці вашого сайту;
  2. Adsense це два формати реклами: медійна і текстова;
  3. Сервіс інтегрований з Гугл Аналітікс;
  4. Таргет за ГЕО. На вашому сайті буде розміщена реклама, актуальна для вашого географічного регіону. Крім ГЕО, враховується також історія пошуку користувача;
  5. Фільтр реклами присутній. Паблішер може заблокувати конкретного рекламодавця або оголошення;
  6. Є власна аналітика. Крім інтеграції з Google Analytics, в AdSense є докладні звіти про доходи, перегляди та кліки, що допомагає арбам відстежувати й оптимізувати свою рекламну діяльність.

Типи реклами в Google AdSense

Медійна реклама. Складається з банера або відео з підписом.

Текстова реклама. Складові таких оголошень — заголовок, опис і URL цільової сторінки. Усе коротко і по суті: “Пральна машина Siemens”, “Бігові кросівки за низькими цінами”, “Зустрітися з досвідченими жінками” — залежно від вертикалі, в якій ви працюєте. Або вашої пошукової історії, це вже залежно від того, з якого боку барикад ви перебуваєте.

Але якого б виду реклама не розміщувалася на вашому сайті, завдання у неї одне: зачепити увагу юзера і змусити його перейти на цільовий сайт.

Google AdSense — як зареєструватися

Для початку потрібно зареєструватися на сервісі. Для цього переходимо за посиланням і натискаємо “почати роботу”. І знову обмеження: ваш сайт повинен мати повністю унікальний контент і на момент реєстрації вам має бути більше 18 років (якщо раптом ще не виповнилося — просіть допомоги колег-арбітражників).

Далі — вибираємо гугл-акк, до якого хочемо прив’язати обліковий запис Адсенс. Або вибираємо з уже створених акаунтів. Affbox рекомендує створювати під новий акк АдСенс новий обліковий запис гугла. Старе добре правило “не клади всі яйця в один кошик” працює і тут.

Заповнюємо всі поля:

— URL сайту, на якому будемо розміщувати рекламу;

— Ваше ГЕО;

— Галочка — “отримувати більше від AdSense”.

Приймаємо умови користування сервісом. Натискаємо “Почати роботу в AdSense”. Але не поспішайте починати: у вашого облікового запису поки що обмежений функціонал, щоб розблокувати всі функції, потрібно буде виконати деякі дії.

А саме:

— Вказати свої платіжні дані;

— Створити кілька тестових оголошень і подивитися як це виглядає (факультативно);

— Прив’язати сайт до сервісу АдСенс.

Тепер залишається дочекатися результатів модерації. Про них Гугл повідомить вас електронною поштою. Скільки займає перевірка? Від кількох днів до 4 тижнів. Майте це на увазі, якщо плануєте працювати з Google AdSense — знову ж таки, скоро тільки казка казка кажуть, а тут потрібно буде потерпіти.

Переваги та недоліки сервісу

Плюси

  • Усе автоматизовано. Вам не потрібно налаштовувати рекламу, хоча ви це і вмієте: гугл все зробить за вас, зокрема і знайде аудиторію для показів реклами;
  • Можливість для арбітражника мати додатковий заробіток, зрештою.

Мінуси

А тепер увага.

Недоліки Google AdSense:

— Суворі вимоги до контенту сайту. Ба більше, якщо ваш ресурс не пройде модерацію, то другого шансу Гугл може не дати: рекламний кабінет буде заблоковано назавжди. Ось правила для паблішерів, збережіть, щоб не втратити;

— Виведення коштів — від $100. Як вивести ці кошти, ми розповімо в одному з розділів нижче;

— Відвідуваність сайту. На момент публікації цього матеріалу (червень 2024) — не менше 1000 осіб на день. Тобто для роботи з Google AdSense вам потрібен буде нормальний майданчик — інтернет-магазин, наприклад.

І хоча Гугл старанно підсовує АдСенс своїм користувачам, щоб ті ніби ненароком почали ним користуватися, сам він накладає суттєві обмеження на вхід у гру. Що, втім, не дивно: сервіс існує давно — з 2004 року, а користуються ним, якщо вірити інформації на сторінці, близько 2 мільйонів людей.

Гугл Едсенс — як вивести гроші?

Коли ви зареєструвалися, пройшли модерацію, запартнерилися з Гуглом і заробили на цьому свої перші $100 (або більше), настав час їх виводити. І ось як вивести гроші з Google AdSense в Україні в 2024 році.

На картку Приват. Для цього берете в Приват24 доларову картку і прив’язуєте її до створеного і перевіреного акаунту. Після цього можна буде виводити гроші через Swift на доларову карту, але не частіше, ніж раз на місяць. Про переваги такого способу читайте на офіційній сторінці Привату;

На картку моно. Принцип той самий: мінімум 100$ на виведення через Свіфт.

Щоб вивести гроші з сервісу на українську карту, в акаунті AdSense потрібно обрати “Платежі”. Там ви знайдете баланс, який накапав за поточний місяць. Вивести кошти можна між 21 і 26 числами місяця. Якщо цього не зробити в зазначений проміжок часу, то доведеться чекати наступного місяця.

Важливо! Під час виведення коштів враховуйте ваш поточний часовий пояс. Оскільки, якщо ви промажете з виведенням грошей за Тихоокеанським часом, то, знову-таки, до наступного виведення, можливо, доведеться чекати цілий місяць.

Детальніше про те, як вивести кошти з AdSense, ви можете прочитати тут.

Альтернативи Google AdSense

І хоча рідний сервіс від Гугл надійний і перевірений часом, нічого не заважає спробувати й інші варіанти заробітку на рекламі на вашому сайті. Оскільки вимоги у АдСенс багатьом арбам можуть здатися досить жорсткими.

Тому — ось кілька гідних альтернатив:

  1. Ezoic. Американський конкурент АдСенс, за допомогою якого ви як вебмайстер можете заробляти не тільки на банерній і текстовій рекламі, а й на відеоформатах. Також тут можна отримувати гроші за мобільну рекламу. У AdSense це є, але для обмеженої кількості паблішерів;
  2. Amazon Associates. Представлення не потребує. На сайті партнерки можна ознайомитися з деталями його роботи;
  3. MediaNet. Рідна партнерка від Yahoo/Bing. На відміну від Адсенс, тут ви можете налаштовувати зовнішній вигляд оголошень, які відображатимуться на вашому сайті. А ще, тут є реферальні посилання як в Adwords і відеооголошення. Мінімальна сума виведення — як в AdSense, 100$.

Також рекомендуємо ознайомитися з сервісом InfoLinks. Це контекстна рекламна мережа. Як і у випадку з АдСенс, відвідувачі бачитимуть рекламу, що відповідає тематиці вашого сайту.

Підсумки

Google AdSense — одна з найкращих партнерок в Інтернеті, яка дає змогу арбітражникам заробляти за рахунок розміщення реклами на їхньому сайті або на сайті рекламодавця. Перевірена, надійна і тому вимоглива.

Сервіс може розміщувати на сайтах паблішерів один із двох видів реклами: медійну або текстову. Водночас у Гугл АдСенс є конкуренти, менш вимогливі до контенту сайту і проходження модерації: Ezoic, Media.net, Infolinks, Amazon Associates тощо. Affbox рекомендує протестувати для себе і їхню роботу, якщо ви збираєтеся заробляти на розміщенні реклами на вашому сайті.