Власники своїх комерційних сторінок у різних соціальних мережах часто стикаються з проблемою втрати трафіку. Це відбувається через те, що посилання на їхній профіль відкривається через браузер. Тому що користувачам доводиться заново входити у свій акаунт, або копіювати “дідівським способом” і вставляти логін із посилання, щоб підписатися на сторінку або переглянути пост.
За рахунок цих небажаних “зайвих” дій конверсія, зрозуміло, зменшується. Але ж користувач нині балуваний. Його потрібно берегти й пестити. І тут на допомогу приходять deeplink.
Що таке deeplink
Deeplink (діплінк) — це гіперпосилання, що дає змогу уникнути зайвих проміжних дій-переходів; воно перенаправляє споживача у потрібний розділ сайту або застосунку. У веб-розробці звичайне посилання може виглядати як “http://www.example.com”. Своєю чергою deeplink може виглядати так: “http://www.example.com/page/subpage”.
Тобто діплінк — це опція, яка дає змогу застосункам працювати за принципом сайту в момент натискання на посилання в емейл-листах, веб-сторінках, смс та інших застосунках.
Розглянемо види діплінків.
- Звичайні. Це коли користувач одразу переходить на необхідне місце в застосунку (якщо, зрозуміло, застосунок встановлено в телефоні) або сторінку сайту. Загалом, поки що все просто;
- Відкладені. Усе відбувається, як у звичайному deeplink, але якщо відсутній застосунок — користувач зредиректиться у магазин застосунків;
- Контекстні. По суті, різновид відкладеного посилання, зі спеціальним доповненням, що формує статистику кліків і переходів;
- URI. За основу береться шлях, приміром, “sendpulse://”, тобто ніби “особистий” інтернет замість традиційного шляху “https://”;
- Мобільні. Після перевірки URL інструмент відкриває застосунок, якщо він встановлений — а якщо відсутній, то переадресовує в магазин застосунків.
Як працюють диплінки
Технологія deeplink працює наступним чином.
У мобільному застосунку є спеціальний файл налаштувань, у якому вказано домен, що використовується в посиланнях. За допомогою цього пристрою операційна система телефону приймає рішення відкривати посилання не в браузері, а у застосунку.
Тобто користувач просто натискає кнопку або посилання, а решту робить діплінк. Відбувається перехід за URL. Після чого програма, яка зробила посилання, аналізує інформацію, зчитує тип програми та ОС, потім перенаправляє на сайт або потрібний розділ мобільного застосунку.
По суті, якщо просто посилання — це ім’я, адреса, посилання на файл в інтернеті, то deeplink — це спеціальна URL-адреса, яка самостійно перенаправляє користувача на потрібне місце в застосунку або на вебсайті.
Переваги та недоліки діплінків
Глибинні посилання надають можливість:
– Перенаправити користувача одразу на потрібний застосунок на смартфоні;
– Накопичувати статистику відвідувачів, кліків і переходів;
– Перенаправляти користувача не на головну сторінку сайту, а відразу у те місце, яке потрібно;
– Індексуватися в пошукових системах;
– Без проблем вбудовуватися в QR-коди.
Переваги диплінків зрозумілі. Зрозуміло, є і зворотний бік медалі. Недоліки:
- У результаті використання спеціальних сервісів для створення діплінків посилання виходять громіздкими і містять у найменуванні назви сервісів;
- через напружену міжнародну обстановку у деяких державах можливі проблеми з доступом до деяких соціальних мереж і застосунків;
- Рекламні мережі, зокрема Facebook, здатні вважати диплінк способом обходу заборон і обмежень;
- Apple (починаючи з версії iOS 14) не підтримує відкладені діплінкі, тому доведеться використовувати проміжні вузли або скористатися переадресацією.
Як створити діплінк
Тепер розберемо, як створювати deeplink, які існують на сьогодні найпопулярніші програми, і які в кожної з них особливості.
- Творець мультипосилань, що називається SendPulse
Це програма для роботи з кількома посиланнями. За допомогою неї налаштовується мобільний лендінг, створюються мультипосилання для соцмереж, мультипосилання для інтернет-магазинів.
Цей інструмент дає змогу додавати необмежену кількість посилань на необхідні розділи сайту або соцмережі. Це дає можливість користувачеві миттєво перейти на потрібні йому сторінки. Крім того, SendPulse дає змогу під’єднати функцію підписки на чат-ботів у месенджерах, а також на email і SMS-розсилку.
Цей ресурс дає змогу працювати з аналітикою — піксель Facebook, Google Analytics тощо.
Також є можливість вказати назву сайту і його опис, ключові слова і зображення та підключати особисті домени.
На додачу є можливість підбору фавікона і автоматизації маркетингу у власній системі SendPulse.
Інструмент має зручний інтерфейс, функціонує на будь-яких платформах. Куди прикріпити посилання? Прямо до рекламного оголошення або в опис профілю.
- Deeplinkr — теж популярний інструмент для роботи з диплінками.
Є безкоштовний, який дає змогу генерувати до тисячі діплінків. Якщо потрібно встановити свій URL і збільшити кількість глибинних посилань — можна скористатися платною версією.
Особистий кабінет дає змогу відстежувати статистику і комфортно керувати посиланнями.
До додаткових переваг можна віднести створення особистих доменів, повноцінну роботу з аналітикою, UTM-генератор. А також зручний, зрозумілий інтерфейс.
Дає змогу працювати практично з усіма сервісами: Facebook, TikTok, Telegram, Instagram, YouTube, WhatsApp, Viber, Twitter, Snapchat, Pinterest, App Store, Google Play, Spotify, Twitch, Google Maps і TripAdvisor.
З недоліків слід зазначити неможливість сконцентрувати всі посилання на одній сторінці.
- Сonstryctor
Конструктор лендінгів, досить доступний і зрозумілий і при цьому продуктивний. Сенс у тому, щоб створити мобільний лендінг, або мультипосилання для Instagram, або інтернет-магазин. А потім на одній зручній платформі просувати через чат-боти в месенджерах, SMS і email.
- Instadeep
Це платний сервіс для роботи з диплінками виключно в Instagram. Надається пробна версія на сім днів.
Висновок
Персоналізація відіграє важливу роль в успішності сучасного маркетингу. Згідно з опитуваннями, три чверті споживачів стверджують, що вони вважають за краще взаємодіяти з персоналізованими повідомленнями або контентом. Забезпечення відвідувачів сайту або додатка актуальними пропозиціями критично важливе для досягнення успіху ваших рекламних кампаній.
Виявляється, існує ефективний метод доставки відповідного контенту вашій аудиторії. Диплінки (чи то диплінк facebook, чи то deeplink інстаграм, чи то інстаграм тощо) скеровують користувачів на конкретні розділи мобільного застосунку, що відповідають їхнім потребам.
Миттєво перенаправляючи відвідувачів до сторінок, які їх цікавлять, ви покращуєте і персоналізуєте їхній користувацький досвід. Грамотно створений діплінк дає можливість отримати доступ до необхідного контенту всього лише в один клік, що дуже зручно і для користувачів, і для арбітражників. Деякі недоліки діплінків з лишком компенсуються їхніми перевагами.