Розмір шапки на YouTube канал: приклади вдалих шапок

9 хв.

«По одежі стрічають» — актуально не тільки для офлайну. В інтернеті це тим паче працює, коли на користувача щодня сипляться кілотонни контенту. Дивитися чи ні, це рішення ми приймаємо за півсекунди. А ви як арбітражник повинні зробити все для того, щоб користувач вирішив дивитися. Інакше вам не заплатять грошей.

Що таке шапка в Ютуб, які є вдалі приклади шапок, як класно оформити «верхню частину» каналу вашого рекламодавця — дізнаєтесь зовсім скоро!

А ще, рекомендуємо прочитати наш текст про те, як розкрутити акаунт Онліфанс. Там є досить неочевидні речі, про які ви, швидше за все, не знали.

Шапка в ютубі для чого потрібна

Шапка в Youtube – її ще називають банером каналу або хедером – елемент візуального оформлення каналу, велике зображення у верхній його частині.

Можна сказати, що ютуб-канал зустрічають по шапці. Від того, наскільки вдалим буде ця частина візуалу на каналі, залежатимуть кількість підписників, кількість переглядів etc. По суті це віддзеркалення вашого професіоналізму: якщо банер зроблено не дуже сумлінно, то і все інше, найімовірніше, зроблено так само.

Шапка в Ютубі: властивості та функції

Цей розділ багатьом може здатися непотрібним занудством, але якщо ви беретеся за арбітраж всерйоз, то повинні розуміти сабж. До функцій шапки Youtube можна віднести:

  1. Візуальну ідентифікацію. За допомогою банера можна вигідно виділитися серед конкурентів і стати впізнаваним у своїй ніші;
  2. Інформативність. У шапці можна і потрібно вказувати важливу інформацію про канал: розклад публікацій відео, посилання на соц. мережі, інші контакти, слоган каналу etc.;
  3. Брендинг. Зазирніть у брендбук вашого рекламодавця. Можливо, вам є що підтягнути в шапці профілю, щоб канал був ще більш впізнаваним;
  4. Утримання інтересу. Класне візуальне оформлення здатне не тільки утримати наявну, а й залучити нову аудиторію.

Приклади вдалих шапок

Тут і далі за текстом ми будемо показувати приклади вдалих банерів на Ютьюб. Варто зауважити, що, звісно, кількість передплатників і переглядів на зазначених каналах – результат не тільки вдалого візуального оформлення: тут і якісний продакшн, і регулярність публікацій, і, звісно, вдалі обкладинки.

Ось один із таких каналів – Bombardir:

Приклад вдалої шапки на Ютуб: український канал Bombardir

Чому банер зверху ми вважаємо вдалим? Він має приглушені кольори, а фрази, виділені червоним, підкреслюють тематику каналу. Плюс тут є фото автора каналу: увага на ньому не акцентується, але самого зображення якраз достатньо, щоб глядачі не забували хто це.

Нижче даємо кілька порад, як зробити вдалий банер для ютуб-каналу.

Як зробити класну шапку профілю в Youtube

Власне, як? Не хвилюйтеся, все вже придумано до вас і є в гуглі. А ми зібрали це для вас у текст нижче.

5 порад від Affbox

Шапка каналу Scott’s Bass Lessons. Бог лаконічності, 1.34 млн підписників. У хедер навіть не довелося додавати саму бас-гітару, настільки аудиторія знає, що за ніша у цього каналу. Але й тут не шапкою єдиною: продакшн каналу – просто вищий пілотаж

По-перше, використовуйте зображення з високою роздільною здатністю. Якщо не знаєте де їх узяти, запитайте у будь-якого знайомого дизайнера. Максимальна роздільна здатність – 2560Х1440. Такий банер буде коректно відображатися що на айфоні, що на андроїді, що на ноутбуці.

Важливо! Перевіряйте роздільну здатність перед публікацією. Якщо Ютуб обріже наявну картинку за своїми лекалами, то може вийти конфуз.

Детальніше про дозволи для банерів на Youtube краще можна прочитати в довідці. Там же, до речі, знайдете інформацію як додати банер на канал, як поміняти.

Ще вимоги до зображень для банера Ютуб:

  • Не повинно бути додаткових ефектів – тіней, рамок і меж;
  • Мін. розмір зони для текстів і логотипів – 1235 х 338 пікселів. Є ще т.зв. «безпечна зона» в 1546 x 423 пікселів, в рамках цих розмірів хедер буде відображатися коректно на будь-якому пристрої;
  • Розмір файлу не повинен перевищувати 6 мб.

Врахуйте, що при завантаженні зображення Youtube обріже картинку наступним чином залежно від пристрою, на якому вона буде відображатися:

  • На смартфонах – платформа обрізає верхню і нижню частини картинки;
  • На планшетах – ютуб може додати поля зверху і знизу;
  • На телевізорах – може розтягнути або обрізати шапку;
  • На компах і ноутбуках – буде відображатися повністю.

По-друге, якщо Youtube це майданчик для реклами послуг або товарів, то шапку можна використовувати для анонсів акцій, розіграшів тощо.

По-третє, порадьтеся зі знайомим дизайнером з приводу кольорів. Ми розуміємо, що потрібно йти за брендбуком, але постарайтеся взяти з нього кольори, які не дратують користувача (читай – клієнта).

По-четверте, простота. Простота ваш друг. Не перевантажуйте ваш банер деталями, поняття «повітря» в дизайні придумано не просто так.

По-п’яте, зображення мають бути релевантними. Це частина вашої комунікації з клієнтом, не використовуйте картинки, які не мають стосунку до продукту вашого рекламодавця.

Створити шапку для ютуб онлайн

Тепер звернімося до класики: банер ютуб-каналу National Geographic. Усе як ми писали вище: є інформація про графік нових відео, кольори не їдучі. Шапка приємна, як і матеріали самого каналу.

До таких сервісів належить будь-який інструмент графічного дизайну:

  • Canva;
  • Crello (Vistacreate);
  • Pickmaker;
  • Snappa
  • Тощо.

Тут можна створювати банери за вже готовими шаблонами. У Крелло навіть для Ютуба шаблони є. Функціонал подібних сервісів обмежений для безкоштовного режиму, але на перших порах і його вистачить. Коли станете досвідченим арбітражником, то для вас шапки ютуб робитимуть дизайнери на замовлення.

До речі, про дизайн на замовлення. Можна звернутися до фахівців, щоб зробили банер для ютуба, на одній із фрілансерських бірж:

  • Freelancehunt;
  • Kwork;
  • Fiverr;
  • Behance.

Можете спробувати на біржах буржі, але Affbox рекомендує почати з вітчизняних: якість роботи українських дизайнерів часто не гірша за зарубіжні, але беруть вони часто менше. Та й підтримати українського фрілансера – справа благородна.

Kurzgesagt – in a Nutshell. За банером не дуже зрозуміло що за канал, але це тому, що там майже 23 мільйони підписників. Хто в темі світової ютуб-тусовки, той про нього не міг не чути. Розгорнутий опис діяльності каналу дано вже в біо.

Висновки

Шапка (хедер, банер) Ютуб-каналу – важлива частина його візуального оформлення. В Youtube зазвичай по шапці зустрічають: від того, наскільки зрозуміло і красиво оформлений хедер, залежатиме кількість підписок, успіх монетизації каналу, регулярність переглядів etc. Але це не завжди так: залежно від вертикалі, глядачі можуть частіше потрапляти на канал через рекомендації, тобто шапку вони побачать уже після перегляду, коли вирішуватимуть підписуватися на канал чи ні.

Проте кожен канал, що поважає себе, повинен мати грамотно оформлений банер. Кілька прикладів ми показали вище.

Для створення успішного банера є кілька критеріїв – розміри, вага, а також перелік інформації, яку має передавати банер. У деяких випадках – якщо ваш канал розкручений до неможливості і на ньому 100500 мільйонів підписників – тематику можна не розкривати, вона і так відома. Але якщо ви в ТОП ютуберів планети не входите, то комунікація з глядачем через шапку каналу Ютуб має бути чіткою, зрозумілою і привабливою.