Важливість PPC та SEO трафіку складно переоцінити у сучасному арбітражі. Багато фахівців вважають ці сорси головними китами індустрії. 1win Partners активно залучають вебів з різних куточків світу, тому що хороших PPC та SEO фахівців сьогодні великий дефіцит.
Якщо стисло, PPC або контекстна реклама — це модель оплати, коли рекламодавець платить за клік за оголошенням. Кліком вважається перехід користувача на цільову сторінку, наприклад, лендинг з офером. У той же час SEO-трафік – це кількість унікальних відвідувачів, які потрапили на веб-ресурс з переходів пошукової видачі Google або іншого пошуковика.
А детальніше розібратися в суті питання нам допоможе Team Lead CPA відділу 1win Partners Катя.
Чи можеш детально розповісти про свою роль у компанії та ключові обов’язки, які ти виконуєш на позиції CPA Team Lead? Які навички та якості найбільш важливі для успішного виконання цієї роботи?
Якщо коротко і про головне, то позиція Team Lead — це більше про менеджмент, процеси та роботу з командою, з суміжними відділами компанії, а також про контроль ефективності кожного менеджера.
З приводу навичок та якостей, я б виділила такі:
Основне — це розуміння сфери, джерел трафіку та специфіки партнерського маркетингу, особливо CPA моделі.
Також: уміння вибудовувати довірливі відносини у колективі, чітко ставити завдання та контролювати результат (якість) їх виконання.
І, звичайно ж, дуже важливо вміти делегувати завдання, автоматизуючи процеси, щоб механізм працював автономно наскільки це можливо.
Сьогодні ми говоритимемо про PPC та SEO трафік. Які поточні тренди ви спостерігаєте у цих галузях, і які зміни ви вважаєте найбільш значущими для 2024 року?
Можу відзначити, що зараз спостерігається спад інтересу та активності в роботі з Бразилією, бум ГЕО минув, багато веб-майстрів дуже активно інвестують у тести інших країн у Латамі, або ж зовсім інші континенти.
З приводу змін — апдейти «гугла» також дають про себе знати, правило одне — перемагає той, хто швидше адаптується і більше тестує, виявляючи закономірності в роботі «гугла» та інших джерел, після апдейтів і «штормів».
Якщо говорити про тренди, які ми спостерігаємо за нашим продуктом, то все більший інтерес привертають такі ГЕО як Азербайджан, Туреччина, Мексика, Чилі.
Оскільки PPC трафік стає дефіцитним на ринку, якими методами та стратегіями ваша команда приваблює цей трафік? Як ви знаходите та налагоджуєте співпрацю з партнерами, здатними забезпечити стабільний потік якісного PPC трафіку?
Насамперед — це масштабування та тести нових підходів, ГЕО, з уже активними, перевіреними партнерами. Ми співпрацюємо з усіма топами індустрії, немає жодної великої та успішної компанії у сфері, представники якої не чули б про наш бренд, тому одним із успішних методів залучення партнерів – можна вважати ефективний розвиток особистого бренду.
Серед стратегій залучення нових партнерів – відвідування всіх цільових локальних та міжнародних конференцій, знайомства, нетворкінг – все це допомагає залучати афіліатів та розширювати географію співпраці.
Які ключові якості та професійні стандарти ви цінуєте у партнерах, які працюють із PPC трафіком? На що ви звертаєте увагу під час вибору нових партнерів для співпраці?
Кожен, хто вміє видобувати трафік із актуальних для нас джерел, може стати нашим партнером, для цього достатньо зв’язатися з нашими менеджерами, вони із задоволенням розкажуть усі актуальні умови, виходячи із запиту партнера. Якщо говорити про професійні якості, то в першу чергу — це вміння працювати безпосередньо з джерелом, і вміння давати якість, навіть у меншій кількості на початковому етапі. У моїй практиці є дуже багато кейсів, коли партнери, які порядно підходили до співпраці, орієнтуючись на якість, в підсумку зростали і в обсязі, і в доході. Важливими є софт скіли, тому що у нас сфера, яка перш за все побудована на комунікації, тому приємно працювати з адекватними, порядними хлопцями, які так само розуміють і ставляться уважно до інтересів та цілей свого партнера.
Як ви контролюєте якість та ефективність PPC трафіку, який отримуєте від партнерів?
У нас є своя система аналітики, в ній ми оцінюємо якість трафіку.
Так само, у нас є тест кап, є холд, і на кожному етапі ми аналізуємо ефективність трафіку щодо нашого KPI та окупності, виявляємо закономірності унікального дейлі активу гравців і стежимо за змінами.
Як ви адаптуєте вимоги до PPC трафіку залежно від специфіки різних ринків та аудиторій?
Насамперед це постійний аудит гравців, їх переваг, національних особливостей, рівня доходу в державі. Виходячи з цих та інших факторів, формуємо уявлення про ГЕО, про портрет гравця, його інтереси. Також, постійний тест ГЕО нашим відділом медіабаїнгу, що дає нам розуміння приблизної вартості залучення гравця, середні метрики по ньому та його LTV. Виходячи з цих даних і формуємо вимоги, розуміємо, на які метрики потрібно спиратися при оцінці якості трафіку партнера.
З урахуванням значних змін у алгоритмах пошукових систем у 2024 році, які ключові аспекти цих оновлень можуть вплинути на вашу роботу з партнерами, які постачають SEO трафік? Які заходи ви вживаєте, щоб адаптуватися до цих змін та підтримувати якість трафіку?
Тут так само, як і з будь-яким іншим джерелом: диверсифікація та тести гіпотез, підходів. Якщо партнери це роблять, то швидше за все в них вийде адаптуватися до змін, але без нотки успіху нікуди.
Якщо брати дії з нашого боку, то ми з огляду на апдейти «гугла» та «шторми» в інших джерелах робимо великий акцент на розвиток ретеншену в нашому продукті. Зараз викатали і вже тестуємо наш новий бот — він показує досить непогані результати. Якщо обидві сторони у бізнесі виконують завдання щодо покращення якості своїх послуг/роботи — результат прийде завжди, тому продовжуємо працювати у цьому напрямі.
Як ви інтегруєте вимоги до SEO трафіку із загальними цілями вашої партнерської програми?
Відштовхуємось від окупності SEO трафіку, враховуючи особливості його різновидів. Якщо це крос трафік — до нього свої вимоги, до слотових та сайтів-оглядачів — інші, у будь-якому випадку у нас завжди все прозоро і перед запуском будь-якої з угод менеджери ознайомлюють партнера з нашим кпі та моментами, на які звертаємо увагу при оцінці якості графіка .
Мета нашої партнерської програми, по суті, одна — купувати якнайбільше окупного для нас трафіку, тут обмежень за обсягом немає, за якість готові платити.
Які поради ви можете надати партнерам зі створення контенту, який залучатиме та утримуватиме органічний трафік?
Порада одна — вивчати пошукову видачу, аналізувати конкурентів і наголошувати на наданні користувачеві релевантної, якісної інформації. Також не можна заперечувати те, що користувач з кожним роком розумнішає і стає більш вимогливим, тому я б рекомендувала звертати увагу на зручність SЕО ресурсу, працювати над створенням привабливого та адаптивного дизайну, збільшувати швидкість завантаження сторінок і обов’язково локалізувати товар під ГЕО, в якому працюєте.
Можете порекомендувати SEO та PPC фахівцям перспективні ГЕО для запуску рекламних кампаній? Які з них показують найкращі результати зараз?
Все залежить від досвіду партнера, фінансових та операційних можливостей.
Топ-1 за обсягом залишається Індія, але соло-майстрам не рекомендую, надто вже велика конкуренція. Але, якщо у вас команда і збудовані процеси, є конверсія — завжди раді і зможемо домовитися.
Мій особистий топ зараз – це Азербайджан, Туреччина, Чилі та Кот-д’Івуар. Ми з партнерами активно нарощуємо обсяги даних ГЕО, і результати нам подобаються.
1win Partners завжди відкриті до нової співпраці. Якщо ви PPC або SEO спеціаліст і шукаєте вигідні офери на найактуальніші ГЕО, наші менеджери будуть раді вам допомогти. Ми цінуємо ваш час і готові запропонувати найкращі умови для успішної співпраці.
Зв’яжіться з нами через сайт або телеграм-канал, щоб обговорити всі деталі та розпочати роботу вже сьогодні!