P2P арбітраж криптовалют: найкращі зв’язки

22 хв.

P2p-арбітраж у крипті був популярний у 2023. І немає жодних передумов до того, аби у 2024 цей спосіб перестав приносити бабло.

Як заробити на арбітражі крипти? Скільки грошей це може принести? Що взагалі таке п2п-арбітраж крипти? Пристібайте ремені: політ буде довгим, але захопливим.

Що таке p2p-арбітраж криптовалют?

“Арбітраж” у контексті заробітку в інтернеті – це коли ви продаєте щось дорожче, ніж купили. Арбітраж трафіку передбачає закупівлю арбітражником реклами за однією ціною (припустимо, $10 за ліда) і продаж дорожче (припустимо, $15 за ліда). Різницю арбітражник забирає собі. Тобто за кожного залученого клієнта він отримує $5, на це і їсть хліб із маслом.

Загалом p2p-арбітраж у крипті, його суть – та сама: купив монетки на одній біржі дешевше, продав їх на іншій біржі дорожче. Річ у тім, що курс криптовалют відрізняється залежно від біржі – як курс долара відрізняється залежно від обмінника, в якому ви його міняєте. Якщо ви арбітражуєте на якомусь невеликому обміннику, то кит (великий гравець ринку), який зайшов на неї, обмінявши, багато BTC на багато USDT, істотно качне ціну.

Коли йдеться про арбітраж криптовалют, сайт для перевірки актуальної інформації за цінами, лістингом (наявністю монети на тій чи іншій біржі) тощо – це coinmarketcap.com. Це одне з найкращих джерел. За даними платформи, на криптовалютному ринку існує близько 9 тисяч монет і 230 бірж (грудень 2023). Багато що з цього – шлак, заробити на якому неможливо. Але погодьтеся, простір для маневрів значний.

Це і дає змогу заробляти на різниці купівлі-продажу. Ось ця різниця в умовні $5 у сфері криптогрошей називається “спредом”, запам’ятайте цей термін. П2П, тобто peer-to-peer, у цьому випадку означає “від людини людині”.

Як і в арбітражі трафіку, у сфері арбітражу крипти існують зв’язки (схеми, вилки). Це сукупність усіх способів купити дешевше і продати дорожче, які на цей час доступні на ринку.

Приклад найпростішої зв’язки: купуємо токен на біржі на спотовому ринку. Продаємо на P2P-ринку. До слова, коли ми говоримо про p2p-зв’язки, Україна у зв’язку з воєнним станом має обмеження на виведення коштів. На момент написання матеріалу, напередодні нового 2024-го, інакше як через P2P кеш ви не виведете.

Спотовий ринок передбачає негайну купівлю, оплату і поставку активу. Тобто чекати, поки з’явиться контрагент, не потрібно.

У схемі можуть брати участь дві та більше бірж. Так само з банківськими картами та електронними гаманцями: їх може бути понад дві, усе залежить від складності обраної зв’язки.

Арбітраж п2п: як заробити і що таке зв’язки для арбітражу криптовалют

З яких кроків складається така зв’язка?

  1. Готуємо інструменти. Заводимо акаунти на CEX/DEX (централізовані/децентралізовані біржі відповідно). Ці акаунти мають бути верифікованими (у крипті це називається KYC – Know Your Customer). Поки цього не сталося, функціонал буде обмежений до рівня “дивись, але не чіпай”. Базовий набір верифікації – це скани документів, що засвідчують особу, і селфі. Так це працює на Бінансі та низці інших обмінників. Чому верифікацію варто пройти заздалегідь? Підтвердження облікового запису може зайняти кілька днів, тому якщо вас цікавить арбітраж p2p, то ось уже просто сьогодні ввечері заробляти на ньому не вийде, потрібно підготуватися.
  2. Готуємо банківські картки. З метою безпеки Affhub радить використовувати для таких операцій альтернативну картку, не ту, якою ви користуєтеся щодня. Також заводимо акаунти на платіжних сервісах, якщо ви збираєтеся виводити кеш через них – наприклад, через онлайн-обмінники (anyexchange, finprostir, 100btckievua тощо). Ось цього всього має бути по кілька варіантів, щоб не витрачати час, коли з’явиться класна зв’язка;
  3. Купуємо BTC. Можна й інші монети, але, як правило, спочатку зростає “тато”, а за ним підтягуються альти. На момент написання матеріалу був бичачий ринок, тобто він активно зростав разом із Bitcoin. Але це не означає, що потрібно кинути все і купувати. Про сигнали до купівлі та джерела зв’язок буде далі.

Дисклеймер: чому вже двічі в цій статті ми написали “на момент”? Крипта – сфера високоволатильна, тобто нестабільна. За одну добу який-небудь альткоїн може злетіти і здутися, причому не обов’язково йдеться про скам. Біткоїн менш волатильний, але його ціна теж змінюється постійно, і часом істотно. Коротше, у крипті варто завжди тримати руку на пульсі.

4. Міняємо BTC на USDT на спотовому ринку однієї з бірж (можна на Binance). USDT – цифровий долар, курс якого до паперового завжди 1:1, з дуже незначними відхиленнями;

5. Продаємо USDT на іншій біржі, де курс вигідніший, і виводимо через P2P. Наприклад, через той самий P2P Binance: там усе інтуїтивно зрозуміло і вивести гроші можна за лічені хвилини, достатньо мати під рукою смартфон.

Можна зробити простіше і провернути зв’язку всередині однієї біржі. Можна зробити складніше, пропустивши гроші через кілька бірж і обмінників. Усе залежить від самого варіанту заробітку. А варіанти є завжди, навіть у період “криптозими” (тривалого зниження активності на ринку).

Вилки бувають довгими та “моментними”. На ютубі ви можете знайти ролики про “вічні” зв’язки. Але вічних p2p зв’язок фактично не існує: будь-яка зв’язка, навіть дуже тривала, рано чи пізно вигорає – учасники ринку просто виснажують її. Також треба розуміти, що у відкритий доступ потрапляють p2p схеми заробітку, які ось-ось перестануть приносити дохід. По-справжньому круті схеми, які здатні дати хороші ікси, ніхто у відкритий доступ кидати не буде, тому що ніхто не хоче створювати собі конкурентів.

Краще упустити хорошу можливість, ніж зазнати великих збитків

Арбітраж п2п: скільки можна заробити

На майже вигорілих схемах можна заробляти:

– На довгій зв’язці – 2%, іноді до 5%. Тобто проганяючи через обмінники умовні $1000, можна заробляти $20-50 за один раунд (коло);

– На моментній – до 20%, але й ризики вищі.

Експерти у сфері крипти можуть заробляти на P2P-арбітражі по $2000-3000 на місяць. Якщо ви новачок в арбітражі трафіку або невпевнено плаваєте в крипті, то починайте поступово і використовуйте цей заробіток як неосновний.

Чи можна піти в мінус? Певна річ, що можна – як через недосвідченість, так і через неуважність. Заробіток на арбітражі криптовалют – справа з високими ризиками.

Нижче ми розповімо де і як шукати перевірені схеми п2п-арбітражу.

Види p2p-арбітражу

Їх існує декілька кілька:

– Внутрішньобіржовий;

– Міжбіржовий;

– Міжнародний.

Цей вид заробітку ми в статті розглядати не будемо. Через обмеження з боку уряду зв’язки p2p Україна на міжнародному рівні можуть викликати труднощі (якщо тільки ви не проживаєте на території ЄС або в принципі поза Україною).

Внутрішньобіржовий

Алгоритм дій такий:

  1. Реєструємо акаунт та гаманець на біржі, яка нас цікавить;
  2. Купуємо BTC за USDT на спотовому ринку (див. пункт вище);
  3. Переходимо в розділ P2P-торгівлі. Сервіс є на всіх централізованих біржах з ТОП-10 Coinmarketcap, включно з Бінанс. Публікуємо оголошення на продаж Бітка за фіатні долари або цифрові USDT.

На ключових біржах ймовірність потрапити в лапи шахраїв не така велика. На тому ж Бінансі ви підтверджуєте укладення угоди тільки після того, як гроші впали на вашу карту. Для регулювання ризиків неоплати на централізованих біржах діють ескроу-сервіси: вони апрувлять (підтверджують) угоду тільки після виконання її умов обома контрагентами.

Міжбіржовий

З назви зрозуміло, що ми купуємо монетки на одній біржі, а продаємо на іншій. Фокус у тому, щоб купити дешевше на високоліквідних біржах і продати дорожче на менш ліквідних. Тут ТОП спотових бірж на Coinmarketcap. А ось тут – найкращі децентралізовані обмінники.

Ключова різниця між ними в контексті арбітражу – це безпека. Централізовані обмінники контролюються конкретною організацією. Якщо під час роботи зі зв’язкою у вас виникнуть труднощі або підозра в шахрайстві, то ви щонайменше зможете звернутися в сапорт. Але робота з CEX (centralized cryptocurrency exchanges) має на увазі і деякі обмеження для користувачів – ліміти на введення і виведення коштів, обмеження за ГЕО та вища регульованість загалом тощо. DEX (decentralized cryptocurrency exchanges), децентралізовані обмінники, дають змогу торгувати без обмежень і без участі третіх сторін. Але якщо з вашими грошима щось трапиться, то стукати буде нікуди.

Тому новачкам п2п-арбітражу краще починати з централізованих обмінників та поступово переходити на Uniswap, Pancakeswap і ось це ось все.

Арбітраж p2p: плюси та підводні камені

Крім вищезазначеного, цей вид заробітку має такі переваги:

  • Низький поріг входу. Якщо для запуску арбітражу трафіку в солопотрібні $5000, то для арбітражу крипти достаньо і $1000;
  • Можливості заробітку практично не обмежені. Все просто: більший оборот – більший заробіток;
  • Величезний вибір способів оплати. В Україні у зв’язку з обмеженнями Нацбанку та уряду вони можуть змінюватися, але загалом ніша дає змогу крутитися;
  • Безпека платежів на централізованих біржах (див. пункти вище);
  • Гнучкість графіка. P2p арбітраж криптовалют може бути як додатковим джерелом доходу, так і основним.

Мінуси:

  • Заробіток залежить від коректної роботи багатьох сервісів і від наявності контрагентів;
  • Шахраї. У крипті їх дуже багато, тим більше на децентралізованих біржах. Новачкові у сфері крипти варто бути вдвічі уважнішим;
  • Блокування. Вебмайстра з досвідом цим не здивуєш, але якщо ви цим ніколи не займалися, то звикайте: блокування карток і акаунтів відбуватимуться постійно;
  • Правовий статус діяльності в різних країнах. Крипта у 2023-2024 роках взагалі сфера малорегульована, тому в будь-який момент діяльність арбітражника може потрапити під обмеження тієї чи іншої країни. Особливо в епоху воєн і “чорних лебедів”;
  • Комісії. Залежно від біржі, вони можуть бути вищими або нижчими, але схеми арбітражу криптовалют включають їх завжди. Це з’їдає частину заробітку, і до цього треба бути готовим.

Зв’язки (арбітраж криптовалют) – способи купити дешевше і продати дорожче, доступні на ринку на поточний момент

Арбітраж криптовалют: зв’язки та приклади

Тепер докладніше зупинимося на деяких прикладах. Пробувати їх крутити не варто, оскільки вони, очевидно, вже вигоріли. Завжди шукайте свої.

Нижче – схема BNB/USDT, що працювала в минулому, на момент публікації матеріалу. Кроків буде багато.

Біржі: Binance

Пара: LTC/USDT

Прибуток: до 10% за коло

Обмеження: 3 кола

Кількість USDT для прокрутки: 10000

Дисклеймер: цю зв’язку ми взяли з Youtube. Попри жорстку політику і цензуру на платформі, скамери просочуються і туди. Так, у процесі написання цього тексту ми натрапили на відео зі зв’язкою за участю обмінника, чий домен був зареєстрований за кілька днів до публікації відео. Обмінник, який ми розглянемо в цьому прикладі, теж викликає питання. Його назви ми давати не будемо, але сама зв’язка виглядає правдоподібною. Знову ж таки, по-справжньому класні зв’язки у відкритому доступі не лежать, тож завжди робіть власне дослідження.

  1. Йдемо на спотовий ринок Бінанс і знаходимо пару LTC/USDT;
  2. Купуємо LTC за USDT. Тип ордера: маркет або ліміт. Вибираємо кількість USDT – наприклад, 1000. У спотовому гаманці перевіряємо, чи зарахувалися на рахунок LTC;
  3. Йдемо на обмінник ХХХ. Відкриваємо розділ Exchange (на різних обмінниках він може називатися по-різному, головне – перевірити актуальність зв’язки). Чекаємо, щоб ціна LTC на обміннику була вищою, ніж на Бінансі. У нашій зв’язці вона становила близько 10%. Це наш спред;
  4. Йдемо у вкладку Wallets (гаманці) на нашому обміннику. Знаходимо там LTC і відправляємо куплені раніше LTC на Бінанс. Для цього копіюємо адресу гаманця LTC, який дає обмінник, і йдемо на Бінанс. У спотовому гаманці, навпроти LTC, знаходимо “виведення”. Вставляємо адресу у відповідне поле. Якщо все зробили правильно, то поле “мережа” заповниться автоматично. Вводимо кількість куплених раніше монет, натискаємо “виведення”;
  5. Проходимо перевірку безпеки. Там усе інтуїтивно зрозуміло;
  6. Повертаємося в обмінник. Вибираємо обмін LTC/USDT у розділі Exchange. Вводимо кількість LTC. Там відобразиться сума USDT, яку ми отримаємо за вирахуванням комісії. Міняємо LTC на USDT і йдемо назад у Wallets;
  7. Вибираємо USDT, натискаємо “виведення”. Мережа має бути TRC-20 – вона швидка, і комісії там мінімальні;
  8. Йдемо на Бінанс, переходимо до спотового гаманця. Натискаємо “введення”. Вибираємо USDT. Мережа та сама, TRC-20. Копіюємо адресу гаманця;
  9. Повертаємося в обмінник. Вставляємо туди скопійовану адресу. Виводимо кошти;

Очікуємо завершення транзакції, це може зайняти кілька хвилин.

  1. На Бінансі перевіряємо баланс гаманця.

У підсумку арбітражник, який показав цю зв’язку, отримав на баланс 11078 USDT. Тобто близько 10%, або $1078 чистого прибутку. Крутити зв’язку можна було до 3 разів, тобто заробіток становив близько $3234.

Як і де шукати зв’язки для p2p-арбітражу

А тепер найцікавіше: де шукати робочі зв’язки для p2p-арбітраж Україна? Нижче – основні джерела схем.

Телеграм-канали

Плюси: Їх багато

Мінуси: Доступність і швидке вигоряння зв’язок; ймовірність нарватися на шахраїв; це не безкоштовно; доп. продути, які вам намагаються продати, найчастіше це платні підписки

У Telegram існують тисячі каналів, де нібито круті арбітражники стежать за ситуацією на ринку і діляться робочими схемами. Безплатно там ви можете отримати тільки поради як крутити, а за самі вилки доведеться платити. Крім того, у тг дуже багато шахраїв, тому платіть за зв’язки тільки на перевірених каналах – наприклад там, де вже відкручував хтось із ваших колег або партнерів.

Приклад робочого тг-каналу на момент публікації – Mister Scrudge. Якщо шукати російською, то великий шанс натрапити на російські канали з “рублями”, тож будьте обережні.

P2P схеми на Youtube і тематичні форуми

Плюси: Доступність

Мінуси: В основному містять теоретичну інформацію

На ютубі, попри жорсткій цензурі, вистачає відео з рекламою відвертого скаму. Тому це джерело годиться скоріше для вивчення матчастини з торгівлі та прокручування зв’язок. Affhub також може порекомендувати читати хлопців з Incrypted і дивитися їхній Youtube-канал. У них хороша теоретична база. Вони регулярно постять новини криптоіндустрії, а в крипті дуже важливо бути в курсі всього.

Із зарубіжних новинних джерел рекомендуємо Coindesk, Cointelegraph і відповідний розділ Bloomberg.

Спред – різниця між вартістю купівлі та продажу цифрових грошей

Арбітраж валют: як заробити на сканерах і скринерах

Плюси: Тільки зв’язки і нічого зайвого

Мінуси: Це не безкоштовно

Сканери – спеціальний софт, який відстежує і показує вилки.

У безплатних сканерів спред обмежений. У платних ціна питання – до $100. Але з огляду на розміри прибутку, який можна отримати навіть за одне коло, є сенс купити 2-3 підписки, аби відстежувати якомога більше.

Нижче ТОП сканерів, які відстежують p2p-схеми Україна у 2024 році:

  • Spreadscan. Буржуазна софтина для міжбіржового арбітражу. У безкоштовній версії спред обмежений до 0.8%. Великий плюс – мінімалістичний дизайн сайту і відсутність реклами, все по суті;
  • Cryptohopper. Сучасний інструмент для відстеження внутрішньо- і міжбіржових вилок. Оснащений ШІ, який інформуватиме вас про нові схеми, про потенційний розворот і зникнення зв’язки. Коштує від $24 на місяць;
  • Koinknight. Якщо вас цікавить арбітраж валют, схеми можна знайти за допомогою цього інструменту від індійських розробників. Коіннайт сканує близько 30 бірж. Знаходить як внутрішньобіржові зв’язки, так і міжбіржові. Коштує від $70 на місяць;
  • Altrady. Основні переваги цього закордонного сканера – зв’язки з хорошим спредом і торгівля з одного терміналу. Тарифні плани стартують від $18, є безкоштовний тріал;
  • Cryptocompare. Додатковий інструмент у скарбничку P2P-трейдера. Допомагає відстежувати ціни на цифрові монети в реальному часі та підказує де краще торгувати.

Скрінери – інструменти, які показують котирування по валютній парі на різних біржах. Криптоарбітражнику достатньо вибрати валютну пару (наприклад, ту саму LTC/USDT), відсортувати список за ціною і знайти біржу з потрібними котируваннями.

На відміну від сканерів, скринери безплатні. Нижче найкращі скринери 2023-2024 року.

  • Tradingview;
  • Dexscreener;
  • Coinmarketcap (згадували його на початку матеріалу);
  • Cryptorank.io

Виглядає це ось так:

Скрінери, на відміну від сканерів, не шукають зв’язки p2p, але показують котирування по валютній парі. Це теж може бути корисно п2п-арбітражникові.

Торгові боти

Плюси: шукають зв’язки замість вас

Мінуси: підходять тільки для спотової торгівлі

Торгові боти – явище в криптоіндустрії вкрай поширене. Вони роблять основну роботу за вас, знаходячи схеми та відкриваючи угоди. Підходять для трикутного арбітражу, який передбачає прокрутку з трьома активами. І тільки для спотової торгівлі.

У 2023 році найпопулярнішими ботами були Triangular Arbitrage, Multitrader, Cryptohopper (див. попередній підрозділ), Pionex і Haasonline.

Самостійний пошук

Плюси: безкоштовно; дає змогу краще зрозуміти ринок; ризик потрапити на шахраїв мінімальний; можна починати з невеликого депозиту.

Мінуси: може бути довго і нудно.

Хард-левел для тих, хто хоче арбітражити на крипті навсправжки. Якщо ви хочете навчитися арбітражити по-справжньому, то тільки так цього і можна навчитися.

Спосіб передбачає самостійне дослідження ринку і психології трейдерів. Не обов’язково мати стартовий депозит у $1000, можна починати і з $25, збільшуючи ставки в міру розвитку навичок. Спочатку ви будете арбітражити вручну, щоб зрозуміти внутрішню кухню, а вже потім підключати торгових ботів.

Коли говорять про зв’язки, арбітраж і самостійний пошук схем виглядають так:

  1. Складаєте список з 3-5 обмінників, на яких будете працювати (шукаємо їх на Coinmarketcap). Збільшуєте перелік у міру свого професійного зростання;
  2. Складаєте список бажаних валютних пар. Монети мають бути ліквідними. Як перевірити ліквідність і що це взагалі таке? У тих же Incrypted є на цей рахунок розумна стаття;
  3. Рахуємо рентабельність зв’язки. Для цього порівнюємо ціни за однією парою на різних обмінниках і перевіряємо, чи покриває спред усі комісії;

Не женіться за ордерами. Сім разів порахуйте, перш ніж торгувати. Можливо, поки ви будете рахувати, вилка вичерпається, але з часом ви пристосуєтеся рахувати швидко.

Краще втратити хорошу можливість, ніж зазнати більших збитків.

Підсумки

П2п-арбітраж крипти схожий з традиційним трейдингом. Він теж вимагає уважності та посидючості, але знання і навички, які потрібні для успішного арбітражу цифровими грошима, відрізняються від звичайної торгівлі.

Арбітраж крипти передбачає певні ризики, але за наявності певних софт-скілів може приносити хороший дохід. P2P-арбітраж можна розглядати і як додаткове джерело доходу, і як основне.

Починати краще з топових централізованих обмінників – Binance, Coinbase, Kraken. І поступово переходити на більш ризикові та менш регульовані платформи.