Нутра: як обрати офер для успішного запуску?

8 хв.

Вертикаль нутри включає широкий асортимент різних категорій товарів: БАДи, косметика, здоров’я, доглядові засоби та багато іншого. Всю продукцію поєднує те, що вона призначена для підвищення якості життя, покращення фізичного та фізіологічного стану людини. Однак актуальність питання вибору продукту під залив нікуди не поділася, навіть навпаки. Достатньо буквально розбігаються очі: як же в такому величезному переліку вибрати те, що дійсно зможе принести результат? Сьогоднішня стаття дасть відповідь на це запитання.

Де шукати продукт?

Знайти хороший офер можна різними способами:

  • Запросити продукти у партнерок. Вам надішлють готові списки з частиною даних, які потрібно вивчити;
  • Використовувати спай-сервіси, щоб знаходити товари, на які ллється велика кількість трафіку;
  • Тестувати приватні оффери, якщо є така можливість та впевненість у рекламодавці.

Спілкування – найпростіший спосіб. Але не сподівайтеся тільки на менеджерів. У них теж є свої інтереси щодо просування оферів.

Вивчіть регіон

Першорядне значення має країна або ряд країн, на які ви плануєте просувати вибраний продукт. Тут варто враховувати проблеми, біль населення, чисельність цільової аудиторії, платоспроможність, показники купівельної спроможності, дані про викуп поточного, а також інших товарів, якщо це можливо дізнатися, та інші параметри. Частина інформації легко гуглиться, іншу частину можна запросити у менеджера. Рекомендуємо звертатися одразу до кількох представників із різних партнерок, щоб отримати більш комбіновану думку та зробити власний висновок. А також не забуваємо спілкуватись у чатах, щоб запитати думку незалежних осіб, колег-арбітражників.

Менеджери зазвичай спочатку запитують про кращі ГЕО, і лише потім вирішують, що вам дати. Пояснення просте: ви, як арбітражник, швидше за все, розумієте рівень забезпеченості громадян зазначених вами країн, знаєте зразкові цифри викупу, вмієте знаходити підходи і тестувати вирви. Якщо ви новачок або хочете випробувати нові для себе ГЕО – це не стане проблемою. Головне – попередити манагера про те, що вам знадобиться допомога. Він радитиме виходячи з внутрішніх даних. Ну і з плану своїх продажів, звичайно, так що на 100% не покладаємось =)

Актуальність

Сезон/не сезон, популярність обраного напрямку в конкретному регіоні, наявність аналогів, рівень впізнаваності продукту, наявність співзвучних за назвою товарів та інше. Все це вплине на те, як аудиторія реагуватиме на продукт первинно (у момент вивчення реклами) і згодом — у момент спілкування з обробником з колл-центру та при ухваленні рішення про викуп/невикуп товару.

Математика

Арбітраж — це грамотно збудовані фінансові процеси та розуміння математики заливу трафіку. Арбітражник (чи одиниця або ціла команда) повинен враховувати цілий ряд метрик (конверсії на різних етапах), а також багато незалежних безпосередньо від офферу параметрів, на кшталт періоду холду в партнерці, обсягу своєї оборотки, зразкових показників конверсії на своїх минулих рекламних кампаніях. Враховуючи всі ці фактори, можна побудувати приблизно систему виділення бюджету під тести і потенційний залив

Зверніть увагу на тип офера/модель оплати. Усередині платити можуть за сплачений товар, прийняту доставку, викуп з пошти, аппрувнутий дзвінок (рідко, але так). Офферы може бути повноцінними чи одномонетними (безкоштовними, пробниками).

Пройдіть воронку клієнта

По суті можливості арбітражника закінчуються на етапі, коли потенційний лід клікає по рекламі і потрапляє у воронку. Воронка може бути різною, але найчастіше це лендінг із формою замовлення, після заповнення якої людина протягом певного часу отримує дзвінок від представника продукції/КЦ із пропозицією про підтвердження покупки. Лендінг має бути максимально приємним, адаптованим під гео і всі пристрої. На що звернути увагу: мова, кольори, поєднання з параметрами, характеристиками офера, його зовнішнім виглядом, швидке завантаження, безпека даних. Додаткові тригери та способи утримання на кшталт бонусів будуть дуже доречними.

Багато арбітражників, які мають можливість створювати власні лендінги, активно цим користуються. Викачуючи та використовуючи чужі лендинги, є ризик потрапити на технічні хитрощі на кшталт крадіжки трафіку, перенаправлення його на інші продукти, наявність у коді дірок та вразливостей. Підсумок усіх недоліків – втрата всього трафіку чи його частини. Нам таке не потрібне. Однак, якщо можливості малювати свої ленди немає, звертайтеся за ними до фахівців, що розбираються.

Форма замовлення повинна працювати без збоїв та оперативно відбивати нових клієнтів в аналітиці. Не забудьте переконатися, що КЦ нормальний і ваш трафік буде оброблений у робочих рамках. Із цим на ринку часто виникають проблеми.

Висновок

Наша стаття присвячена вибору хорошого нутро-оффера не просто так. Останнім часом власні товари починають заводити не лише великі рекламодавці, а й буквально власники невеликих локальних бізнесів, а також партнерки та навіть деякі команди. На жаль, готового мануалу з відповіддю “вірно/невірно” зробити неможливо. Вищезгадані дані доведеться вивчати паралельно, а продукт тестувати, і цього не варто боятися.

Зберіть максимально можливий пул інформації із різних, незалежних джерел. Насамперед — це партнерки. З одного боку, добре, коли приватний офер і на нього можна лити з меншою конкуренцією. З іншого боку, приватний продукт не дозволяє оцінити ретроспективу, дізнатися про думку тих, хто з ним уже працював.

Короткий висновок: актуальність + ретроспектива + фінанси. Якщо всі три параметри продумані і воронка вибудована — можна приступати до тестів. Тема тестів заслуговує на окремі мануали від практиків. Витративши все без окупності, в якийсь момент ви зазнаєте ризику взагалі піти з арбітражу, а тому діяти потрібно грамотно.