Інтервʼю: Андрій Леськів, СЕО академії Arbitrage Up

10 хв.

В світі арбітражу є багато тих, хто думають, що можуть навчити інших заливати траф. І всі хочуть робити це масово. З часом виявляється, що не все так просто і побудувати систему навчання – це задача не проста.

Але є ті компанії, яким це вдалося. Сьогодні ми поговорили з Андрієм Леськівим, СЕО академії Arbitrage Up. Академія – це частина великого холдингу OneMedia, в якому є власна партнерка, баїнг, курси по арбітражу та багато іншого. Андрій нам розказав, як побудована система арбітражних курсів, хто може бути коучем та як набирати людей в команду.

Розкажи трохи про себе, яку посаду займаєш?

Мене звати Андрій Леські, я СЕО академії Arbitrage Up, працюю з товаркою, нутрою і гемблою. Вчився на юриста, але за спеціальністю працювати не продовжив. З часом почав розбиратися в юридичних аспектах ніш, з якими працював. Маю великий досвід в діджитал маркетингу, продажах та побудові системного бізнесу. Арбітраж трафіку — це сфера, де знайшов і розкрив себе максимально. Хоббі: спортзал та рок-група.

Яка зараз ситуація на ринку курсів з арбітражу трафіку в Україні? Чи спостерігається зростання попиту на такі курси, і чому?

Я скажу, що в нас все стабільно, великих коливань немає. Люди приходять в арбітраж дуже плавно. Сам арбітраж як сферу 90% людей не розуміють. А якщо вони не розуміють, що це, то і вчитися не будуть одразу. Дуже багато людей, у яких немає знайомих в арбітражі та реальних прикладів, що хтось там заробляє. Тому тут треба час для того, щоб люди зрозуміли, що це за сфера, як вона працює, що саме роблять арбітражники й звідки отримують гроші. Курсів стало більше, але вони й зникають з часом. Чому?

По-перше — всі роблять з цього інфобіз. А тут в лоб продати курс неможливо. І тому багато хто не бере цю нішу. Я знаю дуже багато продюсерів і крутих менеджерів з продажів, які не змогли зробити з курсами з арбітражу нічого толкового.
У нас ситуація інша. Кінцева ціль академії — це нормально навчений студент, який потім працює в команді. Ми не женемося за продажами курсу. Нам важливі кадри. У нас немає типових прогрівань, обіцянок заробітку, потоків… Ми робимо так, як нам зручно і як зручно нашим тимлідам. Тому академія і працює як проєкт стабільно.

Які виклики щодо якості навчання та конкуренції на ринку стоять перед керівниками курсів з арбітражу трафіку?

Основний KPI керівників — це кількість переданих людей в команду. А це означає, що студент має виконати багато практичних завдань і розібратися, як приймати рішення самостійно.
Проблема наших людей в тому, що всі хочуть просто дати гроші й нічого при цьому не робити. А тут такого немає.

Які переваги та недоліки навчання з арбітражу трафіку в онлайн-форматі порівняно з офлайн?

Офлайн формат придуманий для тих, кому потрібно зробити умови, щоб не відверталася увага. Будь-яке навчання вимагає фокусу і дисципліни. У нас є чимало людей, які не можуть собі забезпечити такий режим — багато роботи, бізнес-процесів. А знаходячись в офісі такі студенти не відриваються на інші задачі й спокійно можуть вчитися з коучем.
Все інше — система, відеоматеріали, завдання — такі самі, як і в навчанні онлайн.

Які види підтримки та додаткових ресурсів надаються студентам курсів з арбітражу трафіку для їхнього успіху?

Перше, що потрібно розуміти — в кожного студента є персональний коуч, який на звʼязку з понеділка по п’ятницю, з 10 до 19 години. Часто буває, що коучі працюють і в неробочий час.

Такої підтримки немає на жодних курсах в Україні. Наша команда проходила десятки курсів, і вони підтверджують, що в жодній сфері такої підтримки також немає.

Кожен коуч має доступ до всіх відділів холдингу — медіабаїнг, партнерська мережа, піар відділ, юридичний відділ, рекрутинг відділ, відділ розробників та інші. Все, чого коуч не знає, він може дуже швидко дізнатися в тимлідів.
Ми даємо лити трафік на ті офери, на які ллє наш медіабаїнг і тут вже максимально просто заробити на старті.
Кожен студент може отримати виведення грошей з нашої партнерської мережі за 1-2 дні. Це означає, що студентам навіть з невеликими бюджетами на рекламу, навчитися працювати набагато простіше, ніж якби вони лили напряму без нас.

Ми великі, у нас є великі обʼєми в трафіку і, звичайно, ми працюємо з партнерами вже дуже давно і можемо давати всі «плюшки» для наших студентів.

Також практично всі інструменти під час навчання ми надаємо студентам.
Студенти можуть брати зі знижкою дуже якісні акаунти для роботи з фейсбуком.

Ми відкриті — до нас можна приїхати в офіс, в чаті студентів тегнути керівника академії, також ми активно допомагаємо аудиторії на вебінарах і стрімах, основний формат наших зустрічей — сесія питання-відповідь. А ще ви можете дуже легко поговорити в соцмережах із засновником холдингу Азіром.

Яким чином вибираєте співробітників в команду для викладання курсів з арбітражу трафіку?

Ми зрозуміли, що вчити може не кожен. Важливо, щоб медіабаєру це подобалося. Не секрет, що є медіабаєри, які не хочуть вчити людей, особливо, якщо студент взагалі не викладається. Медіабаєр, по суті, весь цей час може направити на заливи й заробити в десятки разів більше. Але є такі коучі, які кайфують від того, що вчать людей і роблять з ними результати. Тому насамперед важливе бажання. Все інше вже приходить само собою — уміння працювати з різними людьми, підготовка завдань і матеріалів для навчання, підтримка дисципліни студента.

Які навички та кваліфікація необхідні для викладачів курсів з арбітражу трафіку?

По-перше, це має бути практик від 1 року, який робить стабільні обʼєми трафіку. Беремо тільки таких.
Клієнтоорієнтованість. Коуч повинен бути зацікавлений в результатах студента.

Стресостійкість. Люди бувають різні. Особливо, коли вчиш арбітражу трафіку. Часто студенти вірять до останнього, що арбітраж — це кнопка «бабло», і можуть показувати свій характер, коли дізнаються на практиці, що все на не так просто.

Комунікабельність. Коуч повинен доносити інформацію зрозуміло для студента у форматі дзвінків і переписок в чаті.
Уміння вирішувати ситуації. Бути коучем — це також заливатися, але не своїми руками, а руками студентів. І оскільки наша сфера дуже швидко змінюється, потрібно шукати способи розв’язання проблем і ситуацій.
Системність. Кожен коуч повинен чітко планувати свою роботу, щоб встигати все.

Як організовано зворотній зв’язок від студентів курсів з арбітражу трафіку та як він використовується для поліпшення навчального процесу?

Основа звʼязку зі студентами — це телеграм-чат. В чаті є коуч, сапорт, менеджер з продажів, менеджер з контролю якості навчання та керівник академії.
Спілкування відбувається в форматі переписки, звукових повідомлень, а також зустрічей в зумі. Кожна зустріч в зумі записується і відправляється в робочий чат студента. Студент та коуч заздалегідь домовляються, коли робити зустріч, і обирають зручний час для студента.

Також студент може приїхати на зустріч до нас в офіс в Києві. Навіть якщо він вчиться в онлайн форматі, ми проводимо зустрічі в офісі, якщо це потрібно.

Якщо ж студент вчиться офлайн, то він має 2-3 заняття в офісі на тиждень. Заняття проходять протягом 1-1,5 години.
Весь інший час студент спілкується з коучем в режимі онлайн в телеграм-чаті.
Коучі дуже швидко відповідають. Максимальний час відповіді — до 30-60 хв. Але в такому разі, коуч попереджає, що буде зайнятий, щоб студент був проінформований.

Яким чином адаптуються курси з арбітражу трафіку до змін в афілейт-нішах та маркетингових стратегіях?

У нас дуже великий холдинг (OneMedia) і, звичайно, ми швидко бачимо будь-які зміни на ринку. В академії є відділ розробки продуктів, який записує нові матеріали, якщо відбулися якісь зміни в процесах.
Потрібно розуміти, що медіабаїнг зацікавлений в якісному навчанні студентів, оскільки чекає поповнення команди новими кадрами. І, звісно, важливо, щоб студенти вчилися за актуальними напрацюваннями.