Фан пейдж: що це таке, як налаштувати та оформити?

9 хв.

Що таке Facebook fan page

Фанпейдж у Фейсбук (fan pages on Facebook) можна розуміти у двох сенсах:

  1. Перший – це віртуальний майданчик у соціальних мережах, створений фанатами для обговорення, поширення інформації та взаємодії навколо конкретного об’єкта, чи то знаменитість, чи то продукт, чи то ідея.

Назва fan page може вказувати на переважно розважальний характер сторінки, на створення позитивної атмосфери для своїх підписників. Один із підвидів – це fun fan site, тобто не сторінка в соцмережах, а вебсайт, створений шанувальниками та шанувальницями для вираження свого захоплення, для створення спільноти однодумців, які поділяють спільні інтереси.

У буквальному перекладі «фанатська сторінка» — приміром, фан-сторінка facebook — стала популярним інструментом для поклоніння, підтримки або інтересу до певних персон, брендів, фільмів чи інших об’єктів.

  1. Другий – це публічна сторінка, що створюється і функціонує з метою просування бізнес-акаунта загалом, а також будь-яких товарів і послуг. Розглянемо докладніше саме цей варіант.

Фан пейдж більш актуальний для арбітражу трафіка, і ось чому:

  • Фан пейдж зручний арбітражнику для рекламної кампанії, оскільки має низку зручних корисних функціоналів, які відсутні у звичайних сторінках Facebook.
  • Він індексується пошуковими системами. Відповідно, якщо грамотно підібрати ключі – можна очікувати потрапляння на високі позиції у видачі.
  • Фан пейдж дає змогу вести системну статистику відвідувань. Завдяки цьому сторінку можна ефективно просувати, використовуючи піки активності та інші статистичні дані.
  • Таку сторінку можна «забрендувати», підвищити її привабливість для відвідувачів: згенерувати «чіпляючу», змістовну назву; створити привабливу обкладинку, логотип тощо.
  • Фан-сторінка фейсбук відкривається за прямим посиланням, тобто зайти може будь-який користувач, навіть той, хто не має власного облікового запису у Фейсбук.

Також тут є можливість додавання лід-форм, блоків з відгуками, контактними даними прямо на сторінку;

  • Фан пейдж дає змогу налаштувати таргет за гео і додати гео-мітки, лід-форми, блоки з контактними даними та відгуками користувачів.

Створення, оформлення та базове налаштування фан пейдж

Перед початком роботи необхідно визначитися з гео, оффером і загальним підходом.

Офери так само потребують тестування, як і ленди та креативи – щоб перед заливкою переконатися в рівні очікуваного конверту.

Варіанти тестування офферів:

  • між собою: для порівнання, який оффер краще;
  • у межах різних партнерок: різні партнерки пропонують різні умови, офери та креативи.

Щоб створити фан-сторінку у Фейсбук:

  1. Просто відкрийте свій особистий профіль. Потім натисніть «Створити», потім – «Створення Сторінки Facebook».

Або просто одразу пройдіть за посиланням https://www.facebook.com/pages/create, і потрапите в потрібне місце.

  • Натисніть опцію «Почати» під заголовком «Спільнота або публічна особа».
  • Заповніть поле «Назва сторінки». Під ним виберіть потрібну категорію – просто почніть вводити перші літери, і будуть запропоновані варіанти.
  • Далі необхідно заповнити інформацію про спільноту і зайнятися фан пейдж налаштуванням.
  • Погоджуємося з Умовами користування.
  • Потім – «Тип сторінки». Наприклад, «Компанія або бренд», або «Одяг для малюків».
  • Наступний крок – завантаження аватара, обкладинки, за потреби – відео.

Фейсбук запропонує налаштувати спілкування з користувачами. Можна спробувати натиснути «Спробувати». Із запропонованих варіантів потрібно обрати оптимальні для себе —приміром, «Надіслати повідомлення через Messenger».

  • Потім треба – заповнити розділ «Контактна інформація» (е-мейл, сайт, телефонний номер) і «Місцезнаходження» (адреса, місто, індекс). Вказати час роботи. Далі – натиснути «Далі».

Не завадить розіслати запрошення френдам: чи то власний акаунт, чи орендований, чи фармлений, не має значення. Достатньо просто натиснути поле «Запросити друзів».

  • Наступний крок – базові налаштування сторінки.

Слід вирішити, чи потрібні публікації відвідувачів – для початку радимо обійтися без цього, і в розділ загальних налаштувань внести необхідні зміни.

  • Потім слід налаштувати функцію «Аудиторія стрічки та видимість публікацій». Зрозуміло, після кожного етапу не забуваємо клікнути «Зберегти зміни».
  • Наступне поле – «Обмеження за країнами». Можна заборонити показувати в якихось на вибір, або залишити для показу тільки одну чи кілька гео. Визначитися з функцією «Вікові обмеження» залежно від оффера.

Можна увімкнути «Фільтр нецензурних виразів».

У полі «Вказати сайт» можна розмістити посилання на свій домен, або на google.com, або на youtube.com.

На цьому загальні налаштування завершено.

Заповнення сторінки

Наступний крок – оживити сторінку інформацією, причому надалі це слід робити регулярно. Виходячи з гео – вибирається релевантний контент. Якщо США, Канада, Британія, наприклад – можна додавати з новинних ресурсів типу ВВС і CNN, а також відео з youtube.

Необхідно заповнювати сторінку постами. Хоч писати «вручну», хоч підтягувати інформацію з коректних джерел. Наприклад, створити публікацію і додати посилання з новинного порталу, і дочекатися, поки Фейсбук закачає заголовок і зображення. Після чого клікнути «Опублікувати».

Для запуску сторінки бажано приготувати кілька десятків публікацій, а надалі щодня розміщувати від однієї до кількох. Можна заздалегідь підготувати матеріал на майбутнє, раптом трапиться цейтнот.

Підписники і лайки – на ваш розсуд. Можна обмежитися реальними або скористатися накруткою. Сервісів із таким функціоналом достатньо, причому є можливість навіть безкоштовно роздобути якусь частину лайків і підписок.

Але обережно та в міру. По-перше, Meta не дуже вітає надмірну активність. По-друге, примітивна накрутка однотипними коментарями знижує довіру і залученість реальних користувачів.

Підсумки

У 2024 році Facebook подолав черговий рубіж, досягнувши трьох мільярдів активних користувачів на місяць. Тому арбітражники люблять цю соцмережу. Аудиторія дуже активна, наповнена родичами, друзями, знайомими, друзями знайомих і знайомими друзів, які щодня діляться інформацією. Для просування товарів і послуг – чудове джерело.

Fan Page, по суті, певне співтовариство, що згрупувалося (або згруповане арбітражником) навколо певної тематики.

Фан-сторінка, на відміну від звичайного особистого профілю, має більше ефективних інструментів для просування реклами. Крім того, іноді фанатські сторінки не мають комерційної спрямованості, але несуть інші цінності та привабливість.

З комерційної ж точки зору, для арбітражу надані хороші можливості залучати значну кількість відвідувачів, таргетувати рекламу і підвищувати конверсію за рахунок лід-форм і зворотного зв’язку.