Робота арбітражника – це постійна генерація креативів. Креативів потрібно багато і регулярно. Але сьогодні вже ніхто не вигадує їх зі стелі і не створює з нуля, на це б ішла колосальна маса часу. Замість цього вебмайстри використовують спай-сервіси.
Що таке спай-сервіси і до чого тут Facebook?
Спай-сервіси – сервіси, які дають арбітражникам інформацію щодо крео конкурентів, аналатику та ефективність цих крео. Завдяки їм арбітри можуть не вигадувати креативи і зв’язки з нуля, а брати те, що вже є, редагувати на свій лад і запускати рекламні кампанії.
Зв’язки – в контексті арбітражу трафіку – комбінації різних елементів реклами, які використовуються в рекламних кампаніях з метою отримання прибутку. Зв’язка зазвичай складається з джерела трафіку, самого креативу, цільової сторінки та офера.
Такі сервіси збирають дані про рекламні кампанії конкурентів, відвідуваність сайтів, позиції в пошукових системах, ключові слова, що використовуються, тощо.
Так ось, бібліотека Фейсбук, хоч і не є спай-сервісом як таким, але за функціями її можна прирівнювати до таких. З нашого матеріалу ви дізнаєтеся, як нею користуватися, які плюси і мінуси є у бібліотеки порівняно зі спай-сервісами, як качати креативи і багато іншого.
Бібліотека доступна за посиланням.
Погнали!
Переваги бібліотеки реклами Фейсбук
Перше і головне: це безкоштовно, на відміну від спай-сервісів. Крім цього, інформація про оголошення підтягується безпосередньо з самої соціальної мережі. Причому відразу після того, як оголошення пройшли модерацію, тобто мало не в режимі реального часу.
Мінуси у бібліотеки Фейсбук теж є: як і все в Мета, вона не завжди працює коректно і не завжди підтягує потрібні дані. Так, можна ввести ключове слово й отримати 0 запитів. Якщо через якийсь час ввести його повторно, то креативи з’являться, так теж буває.
Функції бібліотеки оголошень ФБ
Бібліотека креативів фейсбук – це не тільки про «кради як художник», а й про:
Аналіз реклами. Як активної, так і неактивної. Як у Фейсбук, так і в Інстаграм. Це корисно не тільки для вивчення підходів до реклами з боку конкурентів, а й як джерело натхнення при створенні власних крео. Так, ви можете знайти інноваційні методи реклами, до яких уже здогадалися інші арбітражники, і взяти їх на озброєння;
Бібліотека реклами досить глибоко аналізує рекламну діяльність рекламодавців Facebook/Instagram: яка в них аудиторія, який тон оф войс вони використовують, сильні й слабкі сторони їхньої реклами тощо.
Пошук реклами за ключами (див. відповідний розділ статті нижче). Швидкий і зручний спосіб шукати креативи інших рекламодавців;
Перегляд профілів реклів-конкурентів. Бібліотека оголошень FB дає велику інформацію про профілі своїх реклів, історію їхньої діяльності та стратегії, що використовуються в роботі.
Пошук за ключовими словами в бібліотеці реклами Facebook
Бібліотека реклами ФБ. Результати пошукового запиту «Баді», гео Україна.
Переходимо за посиланням, вводимо потрібний запит, отримуємо результат. З готовим запитом можна працювати – виставляти фільтри за мовами, рекламодавцями, платформами, типами медіафайлів (зображення, меми, відео, без зображень і відео, зображення і меми), статусом у мережі. Також тут можна виставити діапазон дат, за які ви хочете побачити ту чи іншу рекламу конкурентів.
На скріні вище результат пошукового запиту за ключем «Бади» по Україні, українською мовою. Загалом система видала близько 130 результатів, зокрема від гігантів ринку фармацевтики.
Пошук у Фейсбук Лайбрарі без ключових слів
ФБ стверджує, що шукати крео в його бібліотеці можна тільки за ключами. Але Affbox знає як обійти обмеження.
Для цього в критеріях пошуку виставляємо потрібне гео і «вся реклама» (тільки «вся реклама» нас, у принципі, і цікавить, тому що, крім неї, можна шукати крео в розділі «соціальні питання і політика», а арбітражникам це ні до чого). У полі для ключових слів ставимо невидимий пробіл – ось цей: ⠀.
Ось що вийшло у нас:
Якщо все зробите правильно, то Фейсбучек покаже вам понад 50 000 результатів за вказаним гео. Звісно, це все в одну купу, але шукати натхнення можна і в такий спосіб.
А щоб не було все в одну купу, йдемо в розділ «фільтри» і виставляємо те, що потрібно нам: рекламодавці, платформи, тип медіафайлу і ось це ось все.
Пошук за доменом
Як ключове слово під час роботи з бібліотекою Фейсбуку можна використовувати доменне ім’я. Так, ввівши ключ .eu, ми отримали + 50 000 різних результатів різними європейськими мовами:
Виставивши потрібні фільтри у відповідних полях, можна звузити коло пошуку і залишити тільки ті креативи, які вам дійсно потрібні для роботи.
Якщо в бібліотеці Фейсбук немає потрібної вам мови
За гео «Україна» українська мова присутня. Є англійська, іспанська, італійська, арабська, італійська. Російська є не завжди, це залежатиме від вашого запиту. Наприклад, за гео «Україна» і запитом «торт» (близько 1500 результатів) доступні тільки російська та українська. За таким же гео і запитом «бади» (близько 250 результатів) є вже російська, українська та англійська. За україномовним запитом «бади» буде близько 140 результатів. Що логічно, але мов буде багато, включно з японською.
Якщо ви як вебмайстер маєте справу з екзотикою (наприклад, В’єтнам або та ж Японія) і потрібної мови під час пошуку креативів немає, то можна схитрувати і додати одну букву потрібною мовою.
Ось що вийшло, коли ми додали для гео Україна в’єтнамську букву 越 – близько 11 000 результатів:
Причому дуже багато результатів було видалено платформою за «недотримання рекламних стандартів».
Як завантажувати креативи з бібліотеки реклами Facebook
Ну і ось ми нарешті дійшли до роботи з самими креативами. Беремо один із крео, які знайшли-нафейсбучили, і натискаємо «деталі реклами». У нашому випадку це буде один з оферів сторінки «Оксана Українська Відьма».
Ми не підтримуємо таро та іншу езотерику, і взагалі-то віримо в науку. Але офер має прикольний вигляд, і схоже, що приносить власниці сторінки бабло. Тож можна брати як приклад.
Що тут є?
Інформація про саме оголошення: його ID у бібліотеці, дата запуску, платформи, на яких запущено, статус (активно/неактивно);
Інформація про рекламодавця. Назва бізнес-сторінки, нік, кількість підписників, категорія, назва сторінки в інсті, додаткова інформація у вигляді номера телефону і логотип сторінки.
Щоб завантажити крео, натискаємо правою кнопкою миші – «зберегти креатив як». Те ж саме для відео, тільки перед завантаженням відео потрібно запустити.
Як подивитися країну і мову відкруту оголошення
Відкриваємо потрібний офер. Переходимо на ФП (фан пейдж) «Оксани Української Відьми». Натискаємо F12 (на «яблуках» fn + 12). Знаходимо вкладку Network, у рядку пошуку пишемо «search filters». Перезавантажуємо сторінку: на маках це command + R, на ноутах для простих смертних – кнопка F5. З’явиться список активних сесій. Знаходимо в потрібній сесії вкладку «Preview», клацаємо правою кнопкою миші і вибираємо «Expand recursively».
У рядку payload має відобразитися гео відкручування. Нижче – мова, на яку орієнтована цільова аудиторія цієї бізнес-сторінки.
Підсумки
Щоб підглядати за конкурентами-арбітражниками, можна використовувати спай-сервіси. Можна озброїтися бібліотекою реклами Фейсбук. А якщо використовувати обидва методи, то ваші арбітражні можливості збільшуються в рази. Тож не соромтеся, ресерчте і креативте по-повній – і лийте тільки в плюс. А Affbox допоможе.