Арбітраж трафіку: з чого почати з нуля в 2025 році

10 хв.

У арбітражі вас напевно приваблює те, що у цій сфері можна заробляти хороші гроші і не виходячи з дому. А ще, можливо, вам казали, що це буде швидко. Частково так і є, але не все так просто. Сьогодні говоримо про те, що таке арбітраж, як почати заробляти на арбітражі трафіку і чи щастить новачкам.

А ось що вам напевно варто знати, перш ніж почати.

Що це взагалі таке, арбітраж трафіку?

Ключовий принцип дуже простий: купити трафік дешевше на одному ресурсі, продати трафік дорожче на іншому ресурсі. Під трафіком маються на увазі ліди, тобто потенціальні клієнти. Їх потребує онлайн-бізнес: товарні магазини, букмекери, розробники ігор тощо.

Отже, в арбітражі беруть участь:

  1. Рекламодавець — ваш замовник. Ним може будь-хто, зацікавлений у залученні клієнтів до свого бізнесу;
  2. Ви, арбітражник (вебмайстер, або просто веб);
  3. CPA-сітка. Посередник між вами та рекламодавцем. Свого роду “рекламна газета”, у якій рекламодавці пропонують свої умови вебмайстрам.

Ці умови називаються “оферами”. Ключове у офері це цільова дія, вартість ліда, ГЕО, модель оплати та тривалість холду.

Що робить арбітражник

Ось приклад.

Магазин товарів для схуднення (це вертикаль нутри) потребує клієнтів. Він залучає вебмайстра, який ллє трафік — наприклад, з Фейсбука. Для цього вебмайстер:

  1. Реєструє у соціальній мережі акаунт або купує його;
  2. Створює у ньому рекламний кабінет;
  3. Робить рекламу — створює тематичні креативи (для цього шукає їх у спай-сервісах та перероблює під власні потреби);
  4. Запускає рекламу, яка містить посилання на сторінку рекламодавця, де лід може зробити замовлення та перетворитися вже на клієнта.

Залежно від моделі оплати, арбітражник може отримувати гроші за виконання цільової дії (зазвичай йдеться про покупку), реєстрацію (дейтінг, фінанси), внесення депозиту (гемблінг, беттінг) тощо. Але буває по-різному. Усі деталі будуть вказані у твоєму першому офері.

У чому твій заробіток? Наприклад, є офер по нутрі, де рекламодавець готовий платити арбітражникві по $8.5 за ліда.

Рекламу ви ллєте власним коштом. Наприклад, один лід обходиться вам у $4. Ви привели на сайт рекламодавця 100 клієнтів, витративши $400. Згідно з офером, рекл має виплатити вам $850. Отже, твій заробіток складає 850-400=450 баксів.

Але, звісно, не крутилося би в арбітражі стільки грошей, якби там не існували сірі та чорні ніші та способи заробітку.

Білій, сірий, чорний види арбітражу

Білий арбітраж трафіку — це пролив трафіку прозорий, легальний, із дотриманням правил рекламних майданчиків Facebook, Google Ads, Tiktok etc, без використання оманливих методів.

Чорний арбітраж трафіку це пролив на заборонені теми, ті, що суперечать правилам спільнот або навіть порушують закон. Це може бути адалт трафік, продаж заборонених речовин, зброї, розповсюдження шкідливого ПО тощо. Чорний трафік зазвичай ллють забороненими методами — із використанням фішингових сайтів, через ботів. І при цьому обманюють не тільки систему, а й самих користувачів.

Відповідно сірий арбітраж це пролив трафіку на межі та характеризується:

  • обходом рекламних обмежень платформ (клоакінг або проксі);
  • високим ризиком блокування акаунтів;
  • постійною необхідністю адаптуватись до роботи алгоритмів рекламних майданчиків.

На виключно білому арбітражуванні багато не заробиш, а залучення чорних методів та продаж заборонених товарів є небезпечними та шкідливими. Тому левова частка роботу вебмайстра це сірий арбітраж. Лити на рекламу “пігулок від усіх хвороб” чи ні, вирішувати вам, а от шукати способи обходити правила Facebook вам доведеться постійно. Тому — вітаємо у клубі.

Арбітражник: скільки заробляє в Україні

Точних цифр ми назвати не можемо. Але можемо з упевненістю заявити, що грамотні арбітражники в Україні у 2024 заробляють $2000-3000 і більше. І передумов, щоб заробіток зменшився у 2025, наразі на горизонті не видно.

Заробіток багато в чому залежить від того, ллєте ви в соло, чи у команді. Якщо ви хочете навчитись швидше, то приєднайтесь до арбітражної команди у якості баєра. Команди часто беруть людину без досвіду: легше навчити її з нуля, ніж перевчати того, хто вже припустився власних помилок. Rabota ua та Work ua вам у поміч.

Але й підводних каменів у цій ніші вистачає…

Арбітраж трафіку: підводні камені

До них можна віднести наступне:

  1. Ризик злити бюджет. Або навіть піти в мінуса. Як цього запобігти? Моніторити свої рекламні кампанії постійно. Тобто не просто кожного дня, а буквально протягом дня. Арбітраж це така сама робота, яка потребує часу та уваги;
  2. Витрати часу та нервів. Якщо ви не пильнуєте свої кампанії та їхню ефективність, то кампанії швидко втратять рентабельність;
  3. Конкуренція. Поріг входу тут низький, бо більшості новачків здається, що Арбітраж трафіка це легкі гроші. Це не так. Як лишатись конкурентоспроможним? Бути на хвилі інновацій та свіжих методів проливу. Як це робити? Бути у арбітражних ком’юніті.

А краще — знов таки — попрацювати 6-12 місяців у арбітражній команді. Повірте, там ви набудете неоціненного досвіду.

Як почати заробляти на арбітражі

Коли відповіли для себе на питання “Чи варто йти в арбітраж”, то ось основні кроки:

  1. Оберіть партнерську мережу (в арбітражі їх ще називають CPA-мережами). Себто посередника між вами та рекламодавцем. Це той майданчик, де ви будете брати офери. Вивчіть партнерку та її репутацію та історію, чи не була партнерка помічена у розводі арбітражників на гроші. Партнерки часто спеціалізуються на тій чи іншій вертикалі (нутра, гемблінг, дейтінг), тому обирайте ту, яка відповідає вашій;
  2. Оберіть офер. Коли визначились із партнеркою, підшукайте 5-7 оферів, які підходять вам за ГЕО та іншими умовами;
  3. Створіть креативи. Ніхто не робить їх з нуля у фотошопі. Понишпорьте по спай-сервісах, візьміть чужі креативи, на яких вже добре проливають трафік, та пристосуйте їх під свій офер. Для кожної вертикалі є свої особливості створення крео: у товарці варто наголошувати на візуальній частині, у гемблінгу — на можливості виграти великі суми тощо;

3.1. Створи лендинги та прелендинги. Або дай запит на лендінг партнерки, на яку ти заливаєш трафік, звернись до свого менеджера, вони допоможуть. Але памʼятай: ці лендинги використовують і інші арбітражники, тому краще зробити свій. Ленд це сторінка, на якій користувач зможете здійснювати покупку/реєстрацію. Преленд це проміжна сторінка, яка готує користувача до покупки.

4. Закупка трафіку. Не обмежуйтесь платною рекламою у ФБ та Гугл, залучайте умовно-безкоштовний трафік: вплітайте посилання на сайт рекламодавця у повідомлення на форумах, піднімайте сайт у видачі за ключами, залучайте партнерські програми;

5. Підготовка аналітичних інструментів. Без них ви не зможете відстежувати ефективність реклами. Сюди в першу чергу відносяться піксель Фейсбук та Google Analytics, за допомогою яких ви будете бачити з яких джерел ліди потрапляють на сайт.

Підсумки

Ви можете почати лити трафік, себто арбітражити, буквально за кілька днів. Для цього вам потрібно покроково підготуватися до запуску рекламних кампаній та мати початковий рекламний бюджет.

Чи зможете ви одразу вийти у дохід $1000-2000 на місяць? Навряд чи. Не кожна рекламна кампанія стане прибуткової з першого разу: спочатку вам потрібно буде пролити певну кількість рекламного бюджету — Affbox радить витратити від $500 на тестування кількох зв’язок. Так ти зможеш визначити що у твоїй рекламі приводить клієнтів, а що призводить до зливу рекламного бюджету. Вигадувати велосипед не потрібно: вимикайте джерела трафіку, які не приносять доходу, і збільшуйте бюджет для тих, які дохід приносять.

І не обмежуйся одним Фейсбуком. У арбітражі є й інші джерела трафіку: пуши-попи, email-розсилки, SEO-трафік, рекламу у мобільних застосунках. Щастить тільки тим новачкам, які докладають максимум зусиль, щоб лишитись у цьому бізнесі і вийти на стабільний заробіток. Арбітраж трафіка це невпинний пошук робочих зв’язок та аналіз рекламних кампаній, іншого шляху просто не існує.