Як відомо, месенджери – наше все! І якщо говорити про лідерів, не можна не відзначити, що в останні роки саме Telegram став одним із найпопулярніших представників ніші, оскільки продукт ідеально підходить для обміну повідомленнями та файлами. Він відрізняється високим ступенем зручності та безпеки, якісним функціоналом та актуальними оновленнями, що приваблює мільйони користувачів по всьому світу. Що тут говорити про аудиторію: і шкільні чати, і офіційні канали, і прості дружні бесіди.
Але, звичайно, ми з вами зібралися тут не для того, щоб хвалити дітище Дурова. Будь-якого веба в першу чергу цікавить, чи можна монетизувати час, який проводиться в месенджері. Якщо питання стосується Телеграму, то ми з упевненістю відповімо: так, можна! Всі арбітражники сидять у TG, але це ще й відмінний варіант для заробітку!
У цій статті ми розглянемо можливості та особливості месенджера, як майданчика для отримання доходу, його плюси та мінуси, а також пропоновані функції. Давайте розбиратись!
Варіанти
Взагалі способів багато! Маючи досвід і дивлячись на сьогоднішні тренди, можна назвати найефективніший варіант — розвиток тематичних тг-каналів. Такі канали стануть ідеальним місцем для накопичення та подальшої затоки трафіку. У цьому випадку є шанс на отримання доходу від реклами (якщо канал користуватиметься популярністю).
Також не варто виключати й інші не менш дійові стратегії. До таких можна віднести:
- Участь у партнерках – перелив трафіку на оффери будь-яких тематик (як зі свого та чужих каналів, так і з чатів);
- Створення тг-ботів;
- Послуги за типом обробки повідомлень, спаму, активу в чаті компанії та інше.
У цій статті ми звернемо увагу на те, як залучити та успішно залити трафік, використовуючи можливості нещодавно створеного вами каналу. Цей варіант має найбільше перспектив не лише окупити себе в моменті, а й принести вам прибуток надалі. Власне джерело трафіку чи це не щастя?
На що звернути увагу під час створення каналу?
Тематика. Насамперед, подумайте про те, що було б цікаво вам. Ідеальним вибором стане та ніша, в яку ви знаєте. Згідно з інформацією аналітичних центрів, найбільшу популярність сьогодні мають ресурси, спрямовані на теми:
- Спорту
- Знижок та акцій
- Новин
- Шоу-бізнесу
- Штучного інтелекту та технологій
- Заробіток
- Послуг
- Маркетинг
- Криптовалют
Звернемо увагу на те, що новачкам найлегше починати з тематики знижок, оскільки ведення такого каналу не вимагатиме від вас особливих часових та грошових витрат. Трафік тут дешевий і простий у видобутку навіть безкоштовними способами. На цьому прикладі ми розберемо подальші кроки.
Створення каналу
Реєструючи канал, варто відразу визначитися з манерою подачі інформації, гео ЦА, частотою виходу постів, можливостями зростання та джерелами трафіку. Якщо ваша ЦА – пенсіонери – працюємо з продуктами харчування, дівчата – засобами для догляду за собою тощо за цим же принципом. Можна робити і загальні канали під широкі маси, причому не лише за тематикою, а й у регіонах. Наприклад, під східну Європу, ЄС. Рекомендуємо зупинитися першому варіанті, оскільки наші співвітчизники — найактивніші користувачі ТГ.
Визначення всіх цих аспектів на старті допоможе вам задати успішну та цілеспрямовану контент-стратегію для каналу, залучити відповідну аудиторію. Важливо не забувати проводити аналіз результатів, щоб оптимізувати стратегію та підвищити ефективність ресурсу. Слідкуйте за реакціями, активністю в охопленнях, рівнем відписок. Копайте аналітику всередині каналу (вона дуже велика, а від 1 тисячі передплатників і зовсім майже безмежна) і використовуйте зовнішні послуги.
Назва
При виборі назви каналу важливо врахувати його унікальність, легкість вимови та запам’ятовуваність. Найменування має чітко відображати тематику та залучати цільову аудиторію. Майте на увазі, що грамотно підібрана назва може стати ключовим фактором для успішного ранжування вашого каналу. Розберемо на прикладі з акціями та промокодами. Тут можуть підійти назви “Халява”, “Низко”, “Грошей немає!” (Жарт. Чи ні?). Головне – докласти трохи фантазії, тоді все вийде!
Просування
Перед розвитком канал треба наповнити — на пустушку із крутою назвою ніхто не підпишеться. Підготуйте план публікацій і випустіть перші 10-20 постів, а також подбайте про відкладений постинг.
Отже, канал створений, пости виходять майже регулярно, робота вирує, але для кого? Саме на цьому етапі у справу вступає ваша стратегічна сміливість.
Набрати передплатників швидко — завдання не із простих, але саме цим і відрізняється телеграмами від інших подібних платформ. Він дає дійсно рівні можливості як початківцям, так і реальним брилам.
Сьогодні багато вебів та траферів використовують ТТ та Ютуб для того, щоб залучити трафік. Схема проста: створюється обліковий запис, заливаються неповні відео, а продовження або друга частина знаходиться в самому тг-каналі. Як не дивно, народ переходить, вступає та читає, але вже у возі, тим самим збільшуючи охоплення. Це лише один із сотні методів залучення УБТ. Аудиторія розуміє, що у ТГ їй простіше отримати та зберегти придатну інформацію (ті ж знижки), ніж у ТТ.
Повертаємось до нашого каналу “Халява”. Регаємось у ТТ, починаємо випускати такі ж посади, як і в тг, але з позначкою “Ще більше – канал Халява”. За бажанням можна залишити посилання в описі. При такому розвитку подій дуже важливим фактором стане створення саме нового облікового запису, оскільки, за алгоритмами ТТ, перші відео з нових облікових записів залітають практично завжди. А далі як піде. Тут уже тонкощі УБТ.
Як підсумок — перші передплати починають прилітати відразу після виходу тематичних видосів. Якщо все зробили правильно та відео залетіло — близько тисячі передплатників вам забезпечено у перші кілька днів, максимум тиждень. А з цим уже можна і треба працювати. Аналогічно — за тематиками пошуку назв фільмів, роботи та схем заробітку… Та з будь-яких тем!
Робота з трафіком
Аудиторія прогріта, пости виходять, охоплення зростає. Саме час починати монетизувати трафік. Варіантів багато, по-доброму треба вийти на продаж постів. Але поки її немає, сміливо звертаємося до арбітражу та партнерок. Ми нічого не втрачаємо, а лідок може капнути. Залежно від тематики каналу слід правильно підбирати продукти для просування.
Регаємось у партнерці, вибираємо відповідне гео та звертаємо увагу на оффер. Не варто брати все поспіль. У нашому випадку з акціями та промокодами не зовсім підійде, наприклад, крипта, але практично ідеально підійдуть всякі сковорідки, штани, кросівки або їжа – одним словом те, що:
- Можна вважати черговим постом, а не явною рекламою
- Користується попитом ринку (не конкретний товар конкретного виробника, а сам вид продукту)
- Купити і без вашої пропозиції
Перед публікацією добре обміркуйте, як подати оффер. Спеціальний текст, більше смайлів, увага до пропозиції. Розбираємо з прикладу. Регаємось у партнерці Domino’s, забираємо промокод на рандомну піцу. Зберігаємо її фото та викладаємо з наступним текстом: ДОМІНОС КОРМІТ! Забирай свою ПІЦУ за власним промокодом “NERAZVOD228”. От і все! Трафік, так би мовити, хаває, а вам іде чесно зароблена ревшара. Або фікс.
Що далі?
Зростаючий канал із збільшеними охопленнями відкриває нові можливості для монетизації через рекламні пропозиції. Підвищення популярності та залучення вашого каналу також приверне увагу потенційних рекламодавців, що допоможе вам почати отримувати прибуток від реклами. Будьте готові адаптувати стратегію контенту, щоб залучити велику аудиторію.
Працюючи з рекламодавцями також бажано подавати рекламні пости як максимальну нативку. Це і не викличе відторгнення в аудиторії, і дасть найкращий вихлоп для замовника.
Висновок
Заробіток на ТГ-каналах є потужним інструментом для монетизації контенту і створення стабільного джерела доходу. Різноманітні стратегії, такі як продаж реклами, платні підписки, просування продуктів чи послуг, дозволяють власникам каналів досягти фінансового успіху та зростання свого бізнесу. Ключовим фактором є створення цінного та цікавого контенту, який приваблює аудиторію та утримує її увагу. Використання таких каналів для заробітку – це не лише реальна можливість, а й потенціал для розвитку особистого бренду, розширення впливу та створення прибуткового онлайн-бізнесу.