Один із законів капіталізму — закон збереження середньої норми прибутку. Він наскільки простий, настільки ж і неухильний. Якщо десь з’являється нова ніша, яка приносить набагато більший ROI, ніж в інших — туди одразу ж перетікають капітали, а отже, і ділова активність. Звідки перетікають? Якраз із тих напрямків, де прибуток просів.
Ринок постійно змінюється, арбітраж на товарці не стоїть на місці: одні офери набирають зростання, інші втрачають популярність. Інші вертикалі товарів зростають, інші навпаки.
2023 рік показав, з одного боку, спад вертикалей нутри і шторми фейсбуку, з іншого боку — стабільний приріст беттінгу і гемблінгу. Плюс зміцнення позицій штучного інтелекту. Проте арбітраж-товарка і в 2024 році залишається класикою. І якщо виокремити найприбутковіші офери — товарка опиниться серед них.
Що таке товарні партнерки
“Товарка”, як нескладно зрозуміти з назви — це пропозиції з продажу різноманітних товарів масового споживання. І традиційні, ті, що в магазині на дивані (канцелярія, одяг, аксесуари та інше) — і всілякі БАДи, харчові добавки, спреї. Тобто “нутра”.
COD-рекламодавці чітко розділяють офери нутри і товарки; на відміну від них, CPA-мережі часто іменують самі себе товарними партнерками, навіть якщо в їхньому каталозі суцільна нутра. Але це нюанси: арбітраж є відносно новим сучасним бізнесом, і багато речей не до кінця структуровані.
Товарні партнерки — це взаємовигідна співпраця продавців товарки та партнерів, які просувають офери через інтернет за допомогою спеціальних інструментів і технологій. Тобто поділ праці: функцію залучення кінцевого споживача бере на себе фахівець-арбітражник.
Партнерські мережі (або програми) за СРА-офферами являють собою проміжну ланку між продавцем (він же рекламодавець) і вебмайстром-арбітражником. Партнерська програма знаходить пропозиції продавців і забезпечує стикування з арбітражником, заливку трафіку, слугує механізмом з переказу грошей від продавця партнеру. А ще встановлює правила гри і регулює відносини між сторонами.
Арбітраж трафіку і товарка: які переваги
– Товарні СРА офери зазвичай білі. Тобто відсутня необхідність здійснювати хитромудрі обходи заборон і обмежень. Інформація про товарку відкрита, немає жодних проблем вивчити і проаналізувати весь рекламний масив за допомогою спай-сервісів;
– Самі об’єкти, тобто вироби з мереж товарки — в переважній більшості зрозумілі і знайомі всім; не потрібно додатково морочитися і з’ясовувати, що це таке. Годинник — показує час, його носять на руках і вішають на стіну. Фотоапарат робить фотографії. Смартфон показує час і робить фотографії. І трошки дзвонить;
– Пропозиції у товарці користуються стабільним попитом, чи то предмети повсякденного користування, чи то подарункові товарні одиниці.
Нескладний кейс, загальнонародна популярність пропонованих позицій — все це робить товарку привабливою і забезпечує стабільний ROI.
Види офферів у товарці
Розділити товарні пропозиції можна за різними критеріями. Розберемо основні, їх існує два.
Перший — “колірний”. Умовно оффери бувають білі, чорні, і проміжні сірі. Ці категорії визначаються відповідно до правил, встановлених джерелами трафіку.
– Білі офери: це продукція, дозволена до реклами без обмежень. Автотовари, сувеніри, одяг-взуття, шкарпетки та крем для гоління і все інше. Наприклад, Facebook та інші мережі ніяк не мають нічого проти їхнього просування. Білі офери не порушують правил, рекламувати їх простіше. Ці товари відповідають своєму опису на сайті;
– Сірі офери: товари, реклама яких підпорядковується низці вимог і обмежень — при тому, що вони офіційно не заборонені. Іноді в описі споживчі властивості таких офферів перебільшені і (або) прикрашені. Наприклад, це підробки (продавці вживають евфемізм “копії”) популярних брендів, репліки парфумів, низькоякісна китайська побутова техніка. До сірих належить і нутра — всілякі схуднення, креми-спреї та інші тюбики з цілющими властивостями.
– Чорна товарка — це препарати для посилення потенції та збільшення грудей, псевдомедичні зілля від серйозних захворювань тощо. На чорні офери лити потрібно вміти, з ними майже завжди є проблеми при проходженні модерації. Щоб ці проблеми обійти, потрібно добряче заморочитися.
Типове фото з товарного магазину, ймовірно одягу, взяте з просторів Інстаграма
Другий критерій поділу офферів — за тематикою, тобто до якої групи товарів належать і для задоволення яких потреб призначені. Наприклад, товари “для краси” покликані посилити привабливість клієнта (особливо клієнтки), поліпшити зовнішній вигляд. Тобто звичайний асортимент будь-якого косметичного магазинчика. Ці офери відрізняються від нутри тим, що є білими, бо не обіцяють магії для позбавлення чи зменшення (або збільшення) чогось. На них дозволяється лити без обмежень джерел.
“Товари для краси та здоров’я” це по суті два різних підвиди СРА офферів.
Проте відмінності тут є. Тому що здоров’я — це не стільки про красу, скільки про розв’язання проблем з неполадками і збоями в організмі. Своєю чергою, товари для здоров’я відрізняються від нутри, тому що серед них немає препаратів, які не пройшли сертифікації внаслідок обіцянок нездійсненних чудес на кшталт збільшення грудей.
Або розглянемо офери “аксесуари”. Це можуть бути як звичайні вироби — запальнички, браслети, намисто-мушлі — так і всілякі амулети-обереги, які за віруваннями начебто призначені для чудодійних результатів, але через традиції не є забороненими і не потрапляють ні в чорні, ні навіть у сірі. Для людей недовірливих, схильних до депресії, невпевнених у собі та навколишньому світі подібні дрібнички затребувані завжди.
Як вибрати оффер для арбітражу
Оффер, або CPA-оффер — це товар або послуга, на просуванні якої арбітражник заробляє. Оскільки ми розглядаємо товарку, то нас цікавлять просування товарів, за конверсію яких передбачена виплата.
Звичайно, зараз маркетплейси рулять. Торгові онлайн-майданчики, на яких компанії реалізують свою продукцію і послуги — Amazon, AliExpress, Rozetka, OLX, Avito — це основні конкуренти товарки, вони намагаються перетягнути ковдру прибутків на себе. Тут уже хто кого.
Успіх рекламної кампанії, зокрема, залежить від початкового вибору правильного і добре представленого товару.
У оффера зазвичай є:
– опис безпосередньо торгової пропозиції;
– гео, тобто країна або країни, в яких буде рекламуватися товар;
– приналежність до вертикалі;
– вид трафіку, з якого литимуться ліди;
– вартість (іноді необхідно вказувати, з ПДВ чи без);
– час доби, в який приймаються і обробляються дзвінки та звернення.
Кодифікованих правил вибору товару немає і бути не може, але станом на березень 2024 року є кілька важливих рекомендацій.
- Цілодобово на зв’язку. Оффер, чиї оператори в будь-який час дня і ночі дадуть зворотний зв’язок, має кращий вигляд. Тому що клієнт нині примхливий, він не стане чекати і просто перескочить на інший майданчик;
- Креативний формат, новизна. Нестандартність, яскравість, привабливість сайту і рекламних пропозицій. Зрозуміло, чим вища залученість користувача — тим вища CR;
- “Підозрілі” пропозиції, занадто низькі ціни — краще обходити. Юзери при виявленні підступу будуть зливатися, апрув і профіт будуть мінімальними;
- Можна попередньо перевірити “з боку”, наскільки уважно працює з клієнтами рекламодавець. Тобто самостійно залишити заявку, дочекатися зворотного зв’язку, оцінити оперативність і професіоналізм;
- Офери, що продаються тільки за передоплатою — у наш час краще обходити стороною, бо потенційний покупець здебільшого побоюється таких пропозицій;
- Бажано відстежити, наскільки оперативно оновлюються статус замовлення і статистика;
- Щоб уникнути шейву з боку партнерських мереж, слід вибирати надійні партнерські програми. Потрібно завжди тримати руку на пульсі: моніторити відгуки веб-майстрів, зав’язувати контакти з менеджерами партнерок.
Висновок
Практично за кожним потенційним клієнтом посилюється “полювання” з боку прямих або опосередкованих продажників. Чим більш примхливим стає клієнт, тим винахідливішим мусить бути арбітражник.
Лідогенерація, або лідген, тобто формування бази даних потенційних клієнтів та їхніх даних — електронна пошта, номер телефону — стають вкрай важливими. На американському арбітражному ринку, у країнах Tier1, лідген панує безроздільно.
Арбітражник постійно шукає способи, як “дотиснути” клієнта до здійснення цільової дії.
Товарка, як і раніше, залишається традиційною, класичною сферою арбітражу. Вибір асортименту для арбітражу трафіку вимагає аналізу і тестування.
У білій товарці ROI неминуче зменшується рік від року, але на 2024-й запасу вистачить. Деякі товари завжди зберігають актуальність. Зокрема, всілякі “магічні” засоби для куріння і схуднення, пристосування для економії чого-небудь, адалт-офери… Клієнти, які вірять у чудодійну силу цих товарів, завжди є і будуть. Тобто сіра товарка зберігає актуальність.
Потрібно заздалегідь налаштовуватися на те, що арбітраж буде вдосконалюватися і структуруватися. Підходи роботи з офферами і трактування вертикалей вже зараз потрібно чітко розрізняти і формулювати. Наприклад, нутра і товарка — принципово різні категорії.
Вчитися у найкращих — і винаходити свої ідеї, ось девіз на 2024 рік. Лідирувати будуть ті, хто зможе знаходити нові креативні прийоми і підходи. Адже конкуренція зростає, а у потенційного клієнта набита оскомина від банальних і шаблонних рекламних форм.